x-kom hosting

Problem z dyskiem Samsung 320GB HD322HJ

le105
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem dysk twardy Samsung 320GB HD322HJ i mam problem gdyż Bios mi go nie wykrywa, przeglądałem pare stron i wyczytałem, że należy podczas instalowania wgrać sterowniki SATA z dyskietki, więc tak uczyniłem, ze strony http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=P4VT8&s=478 siągnołem owe sterowniki i podczas instalacji Windowsa wcisnołem F6 i następnie wybrałem sterownik z dyskietki, pozczytywało sobie dane i gdy doszło już do miejsca gdzie wybiera się dysk i parycje gdzie ma zostać zainstalowany Windows, to się załamałem gdyż pisało że 'nie ma podpiętego dysku, należy sprwadzić poprawność połączenia.....itd.', i proszę was pomóżcie bo nie wiem co dalej robić.

Model płyty głównej:

-ASRock P4VT8

Dysk:

-Samsung 320GB HD322HJ

JSF
komentarz
komentarz

Systemu nie zainstalujesz jeżeli nie będzie go BIOS wykrywał. Przełączyłeś dysk zworką w tryb SATA 1?

le105
komentarz
komentarz

Tak próbowałem tego ale to nic nie dawało.

Duban
komentarz
komentarz

Zintegruj z Windowsem sterowniki SATA programem nLite ;)

le105
komentarz
komentarz

I tym razem również nic.

Aha i jak to jest, bo gdzieś na forum przeczytałem, że BIOS nie wykrywa dysków sATA, natomiast inna osoba stwierdziła, że jeśli BIOS nie widzi dysku twardego niemożliwością jest zainstalowanie systemu.

JSF
komentarz
komentarz

W biosie masz aktywne kanały SATA. Może masz kontroler sata nieaktywny?

dar55
komentarz
komentarz

zresetuj bios zworką

sprawdź załaczenie kanałów ->

W biosie masz aktywne kanały SATA.

dysk przestaw na SATAI -> zworka na pin 5 i 6

odłacz inne dyski - tylko sata + cd

potym jak nie idzie zmień kanał sata na płycie o jeden wyżej z 1 na 2 , z 0 na 1

le105
komentarz
komentarz

No tak ale ja w biosie nie mam żadnych opcji dotyczących SATA, ( Tutaj macie manual do mojej płyty głównej ) jest tylko opcja do włączania/wyłączania Raid SATA (której nie wiem czemu ale nie widać na sałączonym manualu) aktualnie jest ona wyłączona. Zworke w dysku mam ustawioną na [5,6] pin.

A gdzie jest taka zworka do resetowania BIOSU? gdyż ja takiej nie widzę na mojej płycie głównej.

Duban
komentarz
komentarz

Wyciągnij baterię na 20 minut.

Masz w BIOSie ustawienie typu: Native ATA ? Jeśli możesz to ustaw to. Wtedy będzie SATA emulowane na ATA. Czy coś :P Tak mi tłumaczono (chyba tu) jak nie mogłem sobie też poradzić :) I to z tym samym dyskiem :wow:

dar55
komentarz
komentarz

A gdzie jest taka zworka do resetowania BIOSU?
najczęściej koło baterii , CLR CMOS , trzy pinowa , sprawdź w manualu CLEAR CMOS
le105
komentarz
komentarz

Znalazłem tą zworke i zresetowałem BIOS, no ale niestety nic to nie pomogło :mellow:

Duban: nie mam takiej opcji

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.