x-kom hosting

Czytnik kart pamięci a la pendrive

Marooooo
utworzono
utworzono

Witam.

Zamierzam kupić sobie czytnik kart pamięci a la pendrive, czyli taki mały na usb (bez żadnych kabli)

i w związku z tym mam pytanka.

Zależy mi na tym, żeby czytał karty Memory Stick Pro Duo, Mini SD, Micro SD, SD.

Czy kupując taki czytnik będę musiał mieć do każdej karty adapter?

Przykładowo mam kartę Memory Stick Pro Duo i czy ona wejdzie bezpośrednio do czytnika? Czy potrzebna jest przejściówka (adapter)?

Jeżeli to możliwe prosił bym o propozycje takowych czytników :)

Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście xD

Pozdrawiam.

Marooooo
komentarz
komentarz

No właśnie o taki mi chodzi, tylko, że nie jest wspomniane czy on czyta MS Pro Duo.

I jeszcze jedno, bo zauważyłem, że ma on napisane, że "Pojemnosc kart : od 16MB do 8GB"

a czy są takie co nie mają ograniczeń?

np. jak miał bym kartę 16 GB?

dar55
komentarz
komentarz

http://www.allegro.pl/item450961352_kmk]_czytnik_kart_sd_ms_pro_m2_xd_sdhc_2_0_i_inne.html :D

ma SDHC więc powinien czytać baaaardzo duże

Marooooo
komentarz
komentarz

Całkiem fajny ten czytnik.... tylko, że :P

Co to jest SHDC?

Wyczytałem na wikipedii, że:

SDHC (ang. Secure Digital High Capacity) to rodzaj pamięci flash z minimalną pojemnością 4 Gigabajtów. Stowarzyszenie SD Card Association (SDA) ustanowiło standard SDHC jako drugą (2.0) wersje specyfikacji standardu kart SD.

Tzn., że kartę 2GB nie przeczyta? xD

dar55
komentarz
komentarz

czyta tylko żę SD nie czyta powyżej 4 gb a SDHC już tak -> chodzi o gęstość zapisu danych

Marooooo
komentarz
komentarz

No ok, w takim razie wszystko jasne.

Dzięki za pomoc.

Oczywiście plus dla Ciebie :)

Temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.