x-kom hosting

ASUS P5LD2 SE + Intel Pentium D 3.0GHz s775

Sierrafan
utworzono
utworzono

Witam.

Mam taki drażniący mnie problemik.

Mianowicie, dostałem taki procesor od znajomego (Intel Pentium D 3.0GHz ) wrzuciłem go do swojej płyty(ASUS P5LD2 SE) w ktorej pracował P4 3.2Ghz.

zainstalowany system co chwile sie restartował, ale raz działał dłużej raz krócej.

Przy próbie zainstalowania systemu od nowa wywala blue screeny albo błedy, że nie moze odczytać jakis plików.

teraz juz nie wiem czego to wina. Płyta w koncu jest sprawna. procesor został wyciągniety z dzialającego zestawu wiec raczej tez.

Macie moze jakies rady?

Pozdrawiam

hmm zaczełem to testować programem znalezionym tutaj - OCCT po chwili wywala błąd code 1 - co to moze znaczyc - bo nei znalazlem jakiegos rokodowania tego. na wykresie mam w ciagłej lini(niebieska) 3.3V - druga linia(czerwona) faluje od 3.34-3.36

a to jest wynik testu Stress prime:

Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

FATAL ERROR: Rounding was 0.4999996253, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Torture Test ran 0 minutes 4 seconds - 1 errors, 0 warnings.

Execution halted.

ale moze ktos to przetlumaczyc na ludzki jezyk ?:)

dar55
komentarz
komentarz

1. zresetuj bios

2. sprawdź temp procka w biosie lub coretemp

Sierrafan
komentarz
komentarz

bios zresetowany.

temp procka 44stopnie - nie mam temp core

vcore 1.32

3.3V - 3.34-3.36

i nadal to samo :)

dar55
komentarz
komentarz

zainstalowany system co chwile sie restartował, ale raz działał dłużej raz krócej.
-> http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=68409 i podaj kod
Sierrafan
komentarz
komentarz

tyle, że blue sie zrobil raz podczas instalacji systemu, zmieniłem plytke i poszlo az do pierwszego graficznego ekranu - tam gdzie jest "39min" do zakonczenia.

jak sie restartuje to bez blue screenow, robi sie czarny ekran i uruchamia ponownie.

nie wiem moze zasilacz nie daje rady ? bo mam jakiegos tracera 400W

do tego 3dyski, GeForce7600GT,dod karte sieciowa i dod. wentylator. 4 kosci ramu (2x512 oraz 2x1GB - wszystkie kingstona) no i oczywiscie jakis tam optyk.

no ale najdziwniejsze jest to, ze na wczesniejszym procku z podlaczona ta cala armada wszystko smiga bez problemu.

takze probowałem odlaczyc dwa dyski tak by zostal tylko sytemowy i nie za duzo to daje - nadal te same bledy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.