x-kom hosting

Co wybrać GeForce 8800GS czy 9600GT?

mates-s
utworzono
utworzono

Witam!

Zamierzam zmodernizować kompa, wymieniając procesor i kartę graficzną. Jednak mam problem z kartą, ponieważ nie wiem którą wybrać GeForce 8800 GS z 320MB pamięci czy GeForce 9600GT z 512MB od Palita. Powoli przymierzam się od GTA IV dlatego dylemat, na której będzie chodził lepiej. Moja obecna konfiguracja to:

CPU: Celeron D 3,2GHz - planuje wymianę na C2D E5200 2,5GHz

RAM: 1,5 GB

Karta: Palit GeForce 7300GT 256MB - wymiana na GF 8800GS lub 9600GT :D

Zasilacz 400W- obecnie po wyliczeniu komp zużywa mi w tej chwili 200W mocy. Czy nie będzie trzeba dokupić mocniejszy?

Inne pytanie.

Gdy grałem w Crysis i ustawiłem na szczegóły WYSOKIE (chociaż na mojej karcie wygląda bardzo podobnie na niskich :lol: ) to gdy nic się nie działo to chodził super. Jednak gdy już była jakaś akcja to zacinało się w 3 zady. Po zmianie ustawień grafiki na niskie poziom zacinania był identyczny. Co było przyczyną? To że mam Celerona czy to ze mam już trochę stara kartę graficzną?

ambas
komentarz
komentarz
GeForce 8800 GS z 320MB pamięci czy GeForce 9600GT z 512MB od Palita

9600GT

Co było przyczyną?

Procesor - jak zaczyna sie jakaś "akcja" to pojawiają sie wybuchy, latające przedmioty itp. a to wszystko musi policzyć CPU. Oczywiście grafika też ma tu swoje zadanie i również wpływa ujemnie na płynność rozgrywki podczas takich "akcji".

Zasilacz 400W- obecnie po wyliczeniu komp zużywa mi w tej chwili 200W mocy. Czy nie będzie trzeba dokupić mocniejszy?

O ile jest to firmowy zasilacz to spokojnie wystarczy.

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz

Zestaw prawie identyczny jak mój - tylko zasilacz inny:D Jeśli planujesz wymianę procka, bierz 9600 GT. W większości gier ma wyższą wydajność, choć zdarzają się wyjątki(np. Crysis na DX10 ). Jakiej firmy zasilacz? Jeśli jest markowy, powinien wytrzymać.

mates-s
komentarz
komentarz

Zasilacz pochodzi od firmy PowerFox a model to PF-400PPC

Aha i jeszcze jedno. Moja płyta główna to ECS P4890T-M i PCI-E 1.0 16X a ten GeForce jest na PCI-E 2.0 X16. Czy mimo to karta będzie obsługiwana?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Zasilacz pochodzi od firmy PowerFox a model to PF-400PPC

Niestety do wymiany, np. na Chiefteca GPS-400AA-101A (koszt to ok. 100-110 zł). Oglądałem tego PowerFoxa i jakoś bardzo źle nie wygląda, ale przy zmianie konfiguracji lepiej dmuchać na zimne.

Moja płyta główna to ECS P4890T-M i PCI-E 1.0 16X a ten GeForce jest na PCI-E 2.0 X16. Czy mimo to karta będzie obsługiwana?

Tak, PCI-E 16x 2.0 jest kompatybilne wstecz z 1.0.

Celeron D 3,2GHz - planuje wymianę na C2D E5200 2,5GHz

Upewnij się, że ta płyta go obsłuży, bo jeśli nie, to pozostanie Ci wymiana na E4x00 lub E6xx0.

mates-s
komentarz
komentarz

Co do obsługi procesora przez moją płytę główną to na instrukcji jest napisane tylko "Support for Intel Celeron D/ Pentium 4/ Pentium D/ Dual Core/ Core 2 Duo. Nie jest wyszczególnione jakie C2D obsługuje. Czyli mam rozumieć że obsłuży wszystkie?

Akahan
komentarz
komentarz

Frogsterowi chodziło raczej o to czy obsługuję C2D 45nm(E5200, E7xxx, E8xxx), czy starsze 65nm(E4xxx, E6xxx).

qubikus
komentarz
komentarz

Koledzy - ale procek E5200 to chyba nie jest C2D tylko Dual Core. :huh:

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Frogsterowi chodziło raczej o to czy obsługuję C2D 45nm(E5200, E7xxx, E8xxx), czy starsze 65nm(E4xxx, E6xxx).

Tak, dokładnie o to. Przepraszam, że nie sprecyzowałem, ale ogólnie dość śpiący wczoraj wieczorem byłem i nie chciało mi się dokładnie wszystkiego sprawdzać ;)

Obawiam się, że 45nm C2D się w tą płytę nie wsadzi, nawet po aktualizacji BIOSu. Dokładnych danych na stronie internetowej nie znalazłem (może za krótko szukałem), ale płyta sama w sobie zbyt "młoda" nie jest - na pewno jest sporo starsza od 45nm procków Intela.

qubikus - masz całkowitą rację, ale 45nm to 45nm i rodzina procka nie ma w tym przypadku wiele do rzeczy niestety (chyba, że by się chciało kupić Quada, ale nad tym się teraz nie zastanawiamy).

mates-s
komentarz
komentarz
Dokładnych danych na stronie internetowej nie znalazłem (może za krótko szukałem), ale płyta sama w sobie zbyt "młoda" nie jest - na pewno jest sporo starsza od 45nm procków Intela.

A taki Core 2 Duo E4500 w technologii wykonania 65nm i taktowaniu 2,2 GHz ruszy? W ogóle to czy lepiej kupić Core 2 duo czy dual core też wystarczy? Wiem że różnią się tylko wielkością pamięci cache. Na wymianę płyty głównej nie raczej nie znajdę środków.

Wiem że to dział kart graficznych a my tu o prockach ale nie będę już zakładał nowego tematu ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Powinien ruszyć :) Popatrz też na serię E6x00, może też się trafi coś fajnego w dobrej cenie.

mates-s
komentarz
komentarz

Znalazłem na stronie że moja płyta będzie obsługiwać C2D E4200 ale po update Biosu. Niestety miałem kiedyś przygodę z update biosu po czy musiałem kupić nową. Na allegro płyta Gigabyte z Chipstetem Intel 945 stoi po 70 zł. Więc chyba wymienię płytę niż kupić w ciemno procka i potem się denerwować że nie działa. Fakt kompa mam już 2 lata a kto wie kiedy ta płyta powstała.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zawsze możesz poprosić jakiegoś porządnego informatyka o update BIOSu. Nie wiem, czy jest sens zmieniać płytę.

mates-s
komentarz
komentarz

Właściwie to uczę się jako informatyk :P ale na razie zaczynam :D. Znalazłem na stronie producenta jakie procesory obsługuje moja płyta ale po update Biosu i o dziwo obsługuje do wersji E6700. Problem z aktualizacją polega na tym, ze nie posiadam stacji dyskietek i należy zrobić dyskietkę startową w systemie Windows 95/98. No i kolejny problem to taki ze nie znam nikogo kto ma takowy system :D. Może pójdę do serwisu gdzie kupowałem kompa i tam mi zrobią update za "drobną" opłatą :lol:

Link do strony z listą obsługiwanych procesorów:

http://eu.ecs.com.tw/ECSWebSite/Support/CP...=1&LanID=16

Lipton
komentarz
komentarz

Można kupić E2180 i podkręcić proca o 400mhz, tylko że jak znam ten Chipset, sam miałem Asusa P5VDC-MX, możliwości OC żadnych :)

mates-s
komentarz
komentarz

Obecnie mam procesor Celerona 3,2GHz i raz udało mi się podkręcić do 3,91 GHz podnosząc napięcie z 200 na 233 :D wyżej już się komp nie chciał włączyć.

E2180 to jest Dual Core a ja wole Core 2 Duo.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
podnosząc napięcie

Chyba FSB? :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.