x-kom hosting

Problem z dyskiem CD ROMem

juli1991
utworzono
utworzono

witam mam problem z moim dyskiem twardym i CD ROMem polega o na tym że podłączyłem drógi DVD rom na MAster czyli odpiołem ten co był i podłączyłem w jego miejsce DVD rom wyczytało go normalnie i wczystko było OK wyłączyłem kąpa i chciałem z powrotem podczepić ten stary gdy to zrobiłem (prawidłowo) po włączeniu kąpa nie wyczytuje mi nic ani dysku ani CD romu próbowałem już wszystkiego wyjmowąłem baterie sprawdzałem taśmy resetowałem bios prosze o pomoc nie wiem co to może być:(:( Prosze o jak najszybszą odpowiedz

Ebola
komentarz
komentarz

Wejdź w BIOS i ustaw bootowanie, BootSequence

1. daj HDD

2. CD-ROM

3. np FDD...

Miałem już podobny problem i to pomogło.

juli1991
komentarz
komentarz

ustwaiałem i nic tam powinno wyczytywać dysk i CD rom a nie ma nic pisze not Detect napewno są to jakiś ustawienia bo nie możliwe żeby coś sie spaliło czy coś tam z wejściami sie stało!! a odczyt mam ustawiony tak jak podałeśale wiesz nie wiem czy nie podłanczałem tego starego CD romu z włączonym napięciem ma to jakieś znaczenie????

dar55
komentarz
komentarz
z włączonym napięciem ma to jakieś znaczenie????
ano ma i skutki są raczej niedobre

sprawdź sam HDD na master czy działa

sprawdź sam CDrom na master czy działa -> wsadź jakąs bootowalną płytkę i uruchom kompa

wejdź do biosu i czy on widzi napędy , montujesz na jednej taśmie czy dwóch ?

juli1991
komentarz
komentarz

na dwóch montuje taśmach i Cd rom mam na master i Dysk na Master w biosie nic nie widzi płytke botowana czyta dysk jest i cd rom dobry bo sprawdzałem w innym kapie a zasilacz działa bo cd rom chodzi do pewnego monętu jak ma go wyczytać to to staje dysk też pracuje bo słychać tylko jak sie włancza ten pierwszy czarny ekran i tam pokazuje urządzenia to pisze Not detect

dar55
komentarz
komentarz

troszkę zaszalałeś z opisem , nic nie idzie zrozumieć

odpowiadaj tak /nie , lub zdaniami z Kropką

Cd rom mam na master i Dysk na Master w biosie nic nie widzi
bios widzi hdd i napęd ?
widzi płytke botowana czyta dysk jest
translate please

w ogóle napisz na nowo to co chciałeś nam przekazać

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.