x-kom hosting

Jak zmienić napięcie procesora?

bartek
utworzono
utworzono

Mam problem, ponieważ w BIOSie nie mam nigdzie zakładki do zwiększania napięcia procesora. Mogę zwiększyć napięcia AGP, DDr, ale CPU nigdzie nie ma. Czy aktualizacja biosu pomoże? Mój jest z 2004r. Jeżeli nie, to można zwiększyć napięcie z poziomu windowsa?

Ghost991
komentarz
komentarz

Jaką masz płytę główną?? Aktualizacja nie zaszkodzi

Tomiak
komentarz
komentarz

sprobuj kombinacji klawiszy CTRL + F1 moze otworzy sie dodatkowe menu

bartek
komentarz
komentarz

Zaraz spróbuje, płytkę mam MSI 848P Neo-V

Ghost991
komentarz
komentarz

Twoja płyta ma regulację napięcia CPU od 1.375 do 1.8 V - musisz poszukać tej opcji

bartek
komentarz
komentarz

A wiesz może, gdzie znajdę tą opcję? Mam tego niebieskiego Biosa.

Później postaram się o zdjęcia

Ghost991
komentarz
komentarz

Szukaj czegoś w stylu CPU Voltage, Voltage. Prosiłbym jednak o zdjęcia

bartek
komentarz
komentarz

Zrobiłem fotki, przepraszam za jakość ale lepszych telefonem nie udało się zrobić

04a53fb1806f67ddm.jpg

Zrobiłem zdjęcia tych opcji, w których mogłoby to być moim zdaniem. Jeżeli będzie potrzeba więcej to powiedzcie, zaraz zrobię.

Gość
komentarz
komentarz

Przestaw Dynamic OverClocking na Enabled.

bartek
komentarz
komentarz

Zaraz sprawdzę, czekam tylko, aż skończy się ściąganie;)

Czy wtedy ukaże się gdzieś niewidoczna dotąd zakładka do zwiększania napięcia?

Gość
komentarz
komentarz

Bardzo możliwe...

bartek
komentarz
komentarz

Po najechaniu na Dynamic Overclocking nie mam opcji Disabled, Enabled, ale całą masę jakichś opcji:

Disabled

Private

Sergeant

Captain

Colonel

General

Comander

Ustawiłem od razu na Comander, ale nic to nie zmieniło. Próbowałem z Ctrl+F1, ale nic nie znalazłem. :( Czyżby moja płyta nie miała takiej opcji?

Gość
komentarz
komentarz
Disabled

Private

Sergeant

Captain

Colonel

General

Comander

i pewnie pisze po kolei:

1%

2%

5% itd

To jest automatyczne podkręcenie procesora, 5% podwyższa takty procesora o 5% itd zwiększa się też napięcie, ale o ile się zwiększyło nie jest napisane.

bartek
komentarz
komentarz

Nie, nie ma nic o procentach jest tylko ogólna uwaga, że to nebezpieczne i na własną odpowiedzialność. Ale pewnie jest tak jak mówisz, jednak wolałbym mieć kontrolę nad tym i podkręcić wszystko ręcznie.

Znalazłem w internecie screeny z biosu, wersja dokładnie ta sama co moja, a jest dodatkowa opcja

c1cb8ff45b040c5em.jpeg

Mam dokładnie tą samą wersję biosu, jednak nie mam tych opcji zaznaczonych czerwonym kwadratem. Po wciśnięciu Ctrl+F1 nic się nie pojawia. Czyli wiadomo, że to nie jest zależne od wersji Biosu. Wie ktoś co zrobić?

Podaje link do stronki z której wziąłem screena => KLIK

Gość
komentarz
komentarz
Po wciśnięciu Ctrl+F1 nic się nie pojawia.

To jest w gigashicie :D spróbuj F9

bartek
komentarz
komentarz

Niestety, od F1 do F12 nic. Całkowicie blokuje mi to podkręcanie, ponieważ po przekroczeniu granicy 3.5GHz napiecie spada z 1.36 do 1.14 co kończy się bluescreenem.

Jakieś ine pomysły? A da się to zrobić w nie-w-biosie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.