x-kom hosting

Jak przenieść kilkanaście gb

Osiak
utworzono
utworzono

Witam, mam pytanie. Jaki sposób byłby najlepszy, aby przenieść około 40gb danych? Myślałem o płytach CD o pojemności 25gb, ale czy moja nagrywarka (cd/dvd) sobie z nią poradzi?

JSF
komentarz
komentarz

Nie poradzi sobie. Co najwyżej płyty DVD dwuwarstwowe, dwustronne o pojemności około 16GB.

Najprosciej wykorzystać dysk twardy do tego celu.

modic
komentarz
komentarz

DVD dwuwarstwowe to raczej kiepski pomysł, taka płyta kosztuje kilkakrotnie więcej nić zwykłe DVD, kiedyś kupiłem taka za 8zł, a zwykła DVD była za 1,50zł, to sie po prostu nie kalkuluje,

możesz inwestować w Blu-ray ale to jeszcze droższa zabawa

Osiak
komentarz
komentarz

Zwykła DVD ma 4,7GB, a dwuwarstwowa 16GB, więc jest droższa. Ale do Blu-Ray muszę mieć specjalną nagrywarkę?

dar55
komentarz
komentarz

do Blu-Ray muszę mieć specjalną nagrywarkę?
tak
nitro07
komentarz
komentarz

najłatwiej i najtaniej zrobić prostą sieć LAN na skrętce z przeplotem

modic
komentarz
komentarz
Zwykła DVD ma 4,7GB, a dwuwarstwowa 16GB, więc jest droższa. Ale do Blu-Ray muszę mieć specjalną nagrywarkę?

NIE, dwuwarstwowa ma niecałe 9 GB, 16 ma dwustronna dwuwarstwowa, ale one cą jeszcze groższe, no i nagrywarka musi obsługiwać dual-layer

pomyśle nad kupnem drugiego dysku, ja starą 40 kupiłem za 25zł, ale do takich celów do się swietnie sprawdza

kisiel92
komentarz
komentarz
najłatwiej i najtaniej zrobić prostą sieć LAN na skrętce z przeplotem

Mógłbyś rozwinąć jak to się robi, bo mam ten sam problem, z tym, że ja tych danych mam ponad 100 Gb.

JSF
komentarz
komentarz

Kupujesz kilka metrów skrętki i 2 końcówki RJ-45. Jedną łączysz standardowo a drugą krosujesz wg. tabeli w linku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/RJ-45

Możesz w sklepie poprosić o zrobienie takiego kabelka.

Potem podpinasz końce do komputerów i konfigurujesz sieć lokalną.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.