x-kom hosting

Dysk strasznie wolno kopiuje/przenosi pliki

Druggist
utworzono
utworzono

Witam, od kilku dni dysk strasznie zwolnił, prędkość kopiowania/przenoszenia plików z jednej partycji na drugą to niecałe 10MB/s - wolniej niż kopiowanie na pendriva! Wcześniej wszystko szybko śmigało. Test w HDD Tachu nie wykazał nieprawidłowości - wszystko w normie. Nie mam wirusów, ani żadnych zamulających programów działających w tle. Co jest więc powodem że dysk tak muli? Dysk to Samsung 640 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F1.

falcon1984
komentarz
komentarz

Pokaż screena ze SMART dysku

Druggist
komentarz
komentarz

O to chodzi? W SpeedFan tak pokazało:

smartbt2.th.jpg

modic
komentarz
komentarz

ja bym spróbował przeinstalować system, albo nawet lepiej sprawdził linuksem np, z LiveCD, jeżeli dziłało by tak samo to jednoznacznie wina sprzętu, potem wyjołbym dysk i sprawdził na innym kompie, jeżeli taki sam efekt to wina dysku, a jeśliby pracował normalnie to awaria twojej płyty głównej

zresza z tego co widze to ten dysk jest prawie nowy więc pewnie jest na gwarancji, być może musisz z niej skozystać

dar55
komentarz
komentarz

przeinstaluj sterowniki od płyty głównej , chipsetu

Druggist
komentarz
komentarz

Przeinstalowałem system i teraz prędkość kopiowania z jednej partycji na drugą to:

- przy plikach ok 500MB - 32MB/s

- przy plikach dużych, np 6GB - ok. 28MB/s

Zrobiłem test w HD Tune, to wynik:

hdtunewl8.th.jpg

Czy wszystko w porządku? Czego prędkość pokazuje Transfer rate?

@Edit:

Przeczytałem na innych forach, że te dyski są tak samo wadliwe jak Samsungi czy WD. W dodatku gdy padają to często na początku użytkowania. Jaki powinienem mieć transfer wewnętrzny kopiując pliki?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.