x-kom hosting

Nie czyta mi dysku twardego co robic ?

Kozaqczelk
utworzono
utworzono

Witam serdecznie mam problem z którym nie mogę sie uporać już 3 dni.... ;/

Sprawa wygląda tak... mam Windowsa Vista ultiamte 64 bit Dysk Segate Baracuda procesor Intel Core 2 Quad 2.4 4Gb pamięci ram. Wszystko bylo ok przez okolo tydzień po czym raz mi sie sam zresetował system i od tej pory nie moge uruchomić systemu z dysku ponieważ go nie wykrywa... Gdy włączam kompa muli strasznie długo i potem wyskakuje mi na czarnym tle informacja... "Reboot and select proper device or insert boot media in selected boot device and prss key _" sprawdzam w biosie i zamiast nazwy dysku w first boot device pokazuje mi sie tylko Hard disk a w second boot device mam cd-rom ( czyli tak jak powinno byc w scond boot). i za każdym razem gdy włączam komputer pokazuje mi sie ten komunikat albo od razu przechodzi mi do plyty jak jest wlozona w CD-Romie plytka.

Jestem ziolony jesli chodzi o Biosa i te sprawy prosze o jak najbardziej szczegółowe wytłumaczenie rozwiązanie tego problemu... ;) Z góry dzięki. ;D

paw1991
komentarz
komentarz

Niewiele Ci pomoge... ale jak widze problemy z Vistą... to radze wszystkim.. by zrobili formata.. i wgrali sobie Windowsa MX... sam go mam na stacjonarnym i laptopie i śmiga jak znalazł:D Pozdrawiam:D

Kozaqczelk
komentarz
komentarz

Taaa gdybym mogł to bym przeinstalował ale dysku mi nie czyta... ;( wie ktos co z tym zrobic ?

JSF
komentarz
komentarz

Sprawdz zasilanie dysku i kabelek sata.

DVD masz SATA czy PATA?

Podaj model płyty głównej.

Kozaqczelk
komentarz
komentarz

Wszystko jest podlaczone mam chyba SATA... a plyta gł ASUS P5KC

JSF
komentarz
komentarz

Do którego złącza masz podłączony dysk?

Jednego z czerwonych, czy pojedyńczego czarnego znajdującego się w pobliżu śledzia k. graficznej?

Kozaqczelk
komentarz
komentarz

Nie mam pojecia w serwisie mi wszystko podlaczali a ja nie moge rozkrecac kompa bo mam plomby... ale na 100% mam wszystko dobrze podlaczone bo mam nowego kompa z 3 miesiace i dopiero zrobil sie ten problem gdy zainstalowalem Viste....

JSF
komentarz
komentarz

No to sprawdz w BIOSie w Main menu czy jest widoczny dysk podpięty do któregoś z kanałów.

Jakie masz ustawienia w SATA Configuration?

Czy w menu Advanced masz opcję J-Micron esata/PATA Controller ustawiony na [Enabled]?

paw1991
komentarz
komentarz

Dobra... ujmę to inaczej... Owy 'Windows MX' posiada sterowniki SATA których normalny windows P nie posiada... czyli... jeżeli Ci dysku nie wykrywa... to podczas instalacji MX-a napewno Ci znajdzie ten dysk twardy... poczytaj o nim... Przykład... ja kupiłem laptop... który był bez systemu... chciałem tam zainstalowac XP-ka.. ale komp mi nie widziałdysku twardego.. a gdy wrzuciłem MX... poszło... i teraz moge spokojnie instalowac jakikolwiek system... u sąsiada było tak samo... kupił jakiegos lapka z vistą... ale mu to nie pasowało... próbował zwykłego XP... ale dupa... to zapodałem mu MX... i jak dotąd jest bardzo szczesliwy z tego systemu... ale to nie wszystko... jest lepszy i troche szybszy od zwykłego XP... pół mojego osiedla na nim leci:D czemu tylko pół... bo drugiej połowy nie znam:D

Pozdrawiam :D

JSF
komentarz
komentarz

To wszystko prawda. Tylko wydaje mi się, że Vista nie potrzebuje sterowników SATA podczas instalacji.

Kozaqczelk
komentarz
komentarz

Oki spróbuje zainstalować Mx jak tylko zalatwie plytke od kumpla ;) dam znac jak spróbuje ;p

Do :JSF

1.No to sprawdz w BIOSie w Main menu czy jest widoczny dysk podpięty do któregoś z kanałów.

2.Jakie masz ustawienia w SATA Configuration?

3.Czy w menu Advanced masz opcję J-Micron esata/PATA Controller ustawiony na [Enabled]?

1. Nie ma widac tylko Cd-rom

2. SATA CONFIGURATION [ENHANLED]

CONFIGURE SATA AS [iDE]

HARD DISK WRITE PROTECT [DISABLED]

SATA DETECTED TIME OUT (sec) [35]

3. Tak jest ustawiona na [ENABLED]

JSF
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze, czy widzi go kontroler JMicron. Aby wejść do jego BIOSu musisz wcisnąć kombinację klawiszy Ctrl - J podczas wykonywania procedury POST zanim komputer zacznie szukać dysku z systemem. Jeżeli masz włączone w BIOSie logo to wciskasz w tym momencie jak ono zniknie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.