x-kom hosting

Hybrid SLI: 2 x GF 9800GX2

adzinek
utworzono
utworzono

Witam!

Szukałem dużo w Panu Google, ale nie znalazłem sensownych odpowiedzi.

Dręczy mnie bowiem sprawa połączenia w SLI dwóch GF 9800GX2, które są jak wiadomo kartami dwuprocesorowymi:

1)Czy taki zabieg przyniósłby znaczący wzrost wydajności grafiki?

2)Czy mógłbym tego zabiegu dokonać na płycie głównej z chipsetem 780i SLI (Asus Striker II Formula)

3)Czy najnowsze gry obsługiwały by taki układ dwurdzeniowych kart w SLI

4)Czy mogą połączone być karty graficzne innych producentów (np. Gigabyte z EVGA), jednak o tych samych parametrach?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

pozdrawiam.

PaQre
komentarz
komentarz
1)Czy taki zabieg przyniósłby znaczący wzrost wydajności grafiki?

Gdzieś o 20-30%(mogę się mylić)

2)Czy mógłbym tego zabiegu dokonać na płycie głównej z chipsetem 780i SLI (Asus Striker II Formula)

Tak,mógłbyś ale SLI jest nie opłacalne szczególnie jeśli chcesz łączyć karty dwuprocesorowe ze soba.

3)Czy najnowsze gry obsługiwały by taki układ dwurdzeniowych kart w SLI

Tak,ale musiałbyś się liczyć ze spadkami FPS-ów,co jest dość uciążliwe.

4)Czy mogą połączone być karty graficzne innych producentów (np. Gigabyte z EVGA), jednak o tych samych parametrach?

Muszą być to te same karty,czyli ten sam model,ten sam producent i te same parametry.

Ja osobiście odradzam pakowania się w SLI bo jedna karta będzie wykorzystana w 100% a druga tylko ok.30%,czyli jest to wyrzucanie kasy w błoto.Pozdrawiam

FrogsterPL
komentarz
komentarz
4)Czy mogą połączone być karty graficzne innych producentów (np. Gigabyte z EVGA), jednak o tych samych parametrach?

Wydaje mi się, że mogą być, ale nie dam głowy. Coś takiego nie było możliwe w pierwszej generacji SLI.

Art09
komentarz
komentarz
Ja osobiście odradzam pakowania się w SLI bo jedna karta będzie wykorzystana w 100% a druga tylko ok.30%,czyli jest to wyrzucanie kasy w błoto.Pozdrawiam

Zgadzam się z Szycha, za dwie 9800GX2 zapłacisz ok. 1700zł. Lepszym rozwiązaniem było by kupić HD4870x2 za podobną cene.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Lepszym rozwiązaniem było by kupić HD4870x2 za podobną cene.

Tym bardziej, że jest tańszy ;)

adzinek
komentarz
komentarz

No dobra tyle że mam już jednego 9800 GX2 na podkładzie -_-

Najbardziej mnie interesuje czy mogą to być układy dwóch różnych firm o tych samych parametrach.

Art09
komentarz
komentarz

Ja na Twoim miejscu nie bawił bym sie w SLI, narazie masz dobrą karte i wszystko pójdzie Ci na max z dobrą rozdzielczością..

W przyszłości gdyby ona nie starczała lepiej by było ją popropstu sprzedać i wtedy kupić jakąś nową karte..

Pozd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.