x-kom hosting

Jaki procesor do grafiki

Piotr1312
utworzono
utworzono

Jaki procesor będzie najlepszy do grafiki komputerowej 3D?

Myślałem nad tymi:

Intel Core 2 Duo e7200

AMD Phenom x3 8750+

AMD Phenom x4 9550+

Doradźcie, który kupić, przypominam, że nie chodzi o to, żeby był dobry w grach.

swirek
komentarz
komentarz

Dobry do grafiki bedzie quad z jak najwyzszymi zegarami. Zalezy tez z ilu rdzeni bedzie korzystac aplikacja do obrobki grafy.

Ile masz pieniedzy na procka?

Piotr1312
komentarz
komentarz

Na procka chcę wydać maksymalnie 400-450zł. Quad jest dla mnie za drogi, dlatego pomyślałem o phenomie. Do takich zastosowań phenom jest chyba lepszy od core 2 duo?

Piotr1312
komentarz
komentarz

Jeszcze się zastanowię, ale chyba dołożę do quada intela...

A jaką polecacie płytę główną do tego procesora? Tylko, żeby była w miarę tania.

Do phenoma znalazłem sobie Asusa M3A78-EH, czy to byłby dobry wybór jakbym jednak wziął phenoma?

kisiel92
komentarz
komentarz
A jaką polecacie płytę główną do tego procesora? Tylko, żeby była w miarę tania.

W miarę tania tzn. do ilu zł? 200, 250, 300, 350?

swirek
komentarz
komentarz

Ten Asus M3A78-EH kosztuje ok 250 zl wiec do tej kwoty polece Ci

MSI P35 Neo2-FR z bardzo dobrym chlodzeniem i 4-fazowa sekcja zasilania ktora sie przyda do tego quada :)

Podobnie Foxconn P35A-S fajna stabilna plyta. Troszke tansza niz ten MSI. Mysle, ze mozna dolozyc te pare zlotych do MSI ze wzgledu na chlodzenie.

Niech sie wypowiedza jeszcze inni :)

Piotr1312
komentarz
komentarz

Już zdecydowałem. Przeczytałem kilka testów phenoma i wiem, że na pewno go nie kupię. Wezmę Core 2 Duo e7200 i płytę MSI P35 Neo2-FR. Myślę, że na jakiś czas mi to wystarczy, a w przyszłości wymienię procesor na jakiegoś porządnego quada intela. Swirek, dzięki za pomoc.

swirek
komentarz
komentarz

a w przyszłości wymienię procesor na jakiegoś porządnego quada intela.
Zanim kupisz nowego procka, warto sie zastanowic nad kupnem porzadnego chlodzenia typu Scthe Mugen, albo Pentagram Vertical, do tego dobra pasta typu Zalman STG1 lub Arctic Silver 5 i mozesz sie pobawic w podkrecanie tego e7200 :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.