x-kom hosting

[Rozwiązany] Problem Z Formatem (Dysk SATA)

Dariuszowaty
utworzono
utworzono

Otóż jakiś rok temu kupiłem komputer i wszystko grało bardzo dobrze. Ze dwa razy robiłem format i nie miałem żadnego problemu. Po jakimś czasie zepsuł mi się napęd i musiałem oddać go do naprawy. Panowie w servisie wymienili mi go oraz niespodziewanie kazali zapłacić za usunięcie wirusa którego ponoć znaleźli. Kiedy otrzymałem z powrotem kompa wszystko było dobrze puki system znowu się nie zaśmiecił i zasiadłem do kolejnego formatu. Okazało się ze Instalator Windows nagle przestał widzieć dysk twardy a przy odpalaniu kompa wyskakiwał jakiś napis w stylu "The number of disks is not adequate to create a RAID!!!"

Myślałem ze to problem z płytką Windowsa ale jak się potem okazało w v biosie też go nie widać. Na forach znalazłem wskazówki iż należy wgrać sterowniki w trakcie instalki Windowsa ale do tego jest potrzebna stacja dyskietek której nie mam a tworzenie własnej płytki z Windowsem który by je zawierał też nic nie pomagało. Pomocy ! komp działa coraz wolniej a ja nie moge go sformatować (nie jestem specjalistą i proszę o tłumaczenie mi jak dziecku)- Dane techniczne:

Płyta główna : Asus P5VDC-TVM SE

Dysk twardy : Segate Barracuda ST3250820AS

bush
komentarz
komentarz

uwstaw RAID0 w biosie

jeszcze przeloz kabelek sata do Sata I na plycie glownej(jak tak nie ma)

w biosei szukaj cos z HDD i Raid i ustaw

Albo turn off raid w biosie :)

paracyte
komentarz
komentarz
uwstaw RAID0 w biosie

jeszcze przeloz kabelek sata do Sata I na plycie glownej(jak tak nie ma)

w biosei szukaj cos z HDD i Raid i ustaw

Albo turn off raid w biosie :)

99% potrzebujesz sterownikow sata lub raid ladowanych z dyskietki w czasie instalowania windowsa,

sciagnij takowe sterowniki ze strony producenta ,nagraj na dyskietke ,odpal instalator windy , w czasie instalowania bedzie sie pytal czy chcesz zainstalowac sterowniki 3rd party ,wcisnij F6 ,kiedy instalator zaladuje juz wszystkie pliki potrzebne do instalacji pokaze sie menu i kaze ci wcisnac "S" ,wloz wczesniej przygotowana dyskietke ,wcisnij "S" i powinien zaladowac sterownik z dyskietki ,pozniej juz instalacja pzebiega normalnie.Pamietaj rowniez ze przy nagrywaniu tejze dyskietki nie sam sterownik jest potrzebny jest tam wazny plik textsetup.oem ktory uruchamia menu wyboru strownika.U wiekszosci producentow plyt pakiet zawiera ten plik ,wiec kiedy bedziesz nagrywal to na dyskietke zwroc uwage. :)

Mam nadzieje ze pomoglem ,ja walczylem z podobnym problemem 2 dni ,zreszta moj post jest gdzies wyzej ,dopiero pozniej doszedlem do tego i problem rozwiazany.u mnie takze nie widzial dysku pod biosem.Pozdrawiam.

Dariuszowaty
komentarz
komentarz

Czy nie wspominałem że nie posiadam stacji dyskietek? A w biosie nie znalazłem nic w stylu "RAID" oraz HDD

paracyte
komentarz
komentarz
Czy nie wspominałem że nie posiadam stacji dyskietek? A w biosie nie znalazłem nic w stylu "RAID" oraz HDD

No to bez stacji nie ruszysz sie obawiam.

Pozdrawiam.

Dariuszowaty
komentarz
komentarz

Na pewno musi być jakieś wyjście - przecież jak kupiłem kompa to nie musiałem wgrywa c sterowników i nie miałem tego problemu - potrzebny mi tylko ktoś kto się zna

JSF
komentarz
komentarz

Sprawdz w menu Advanced -> Chipset ->SouthBridge Configuration -> Serial ATA Controller

czy nie jest wybrana opcja [Raid]. Jeżeli tak jest to wypróbuj inne np. [iDE]

Dariuszowaty
komentarz
komentarz

Mam Biosa Phoenix i niestety nie znalazłem tam takiej opcji - po włączeniu kompa mogę wejść jesze w jedno okienko wciskając TAB i tam mi piszę "VIA tech. VT8237 Series Bios ver. 4.90 jest tam także czerwony napis " The number of disks is not adequate to create a RAID!!!" ale niestety nic yam nie mogę ustawić.

paracyte
komentarz
komentarz
Mam Biosa Phoenix i niestety nie znalazłem tam takiej opcji - po włączeniu kompa mogę wejść jesze w jedno okienko wciskając TAB i tam mi piszę "VIA tech. VT8237 Series Bios ver. 4.90 jest tam także czerwony napis " The number of disks is not adequate to create a RAID!!!" ale niestety nic yam nie mogę ustawić.

Stary posluchaj ,moj problem ktory rozwiazalem mialem z dokladnie tym samym biosem i tym samym chipsetem.Tak samo nie moglem nic zmienic w ustawieniach biosu RAID ,i mialem ten sam komunikat ,jezeli nie wgrasz sterownikow przy reinstalacji windowsa to bedziesz tak siedzial i patrzal na ten komunikat i nie znajdzie ci dysku za chiny :) pozycz od kogos FDD zalacz 30 minut i po sprawie :)

Pozdrawiam.

dar55
komentarz
komentarz

bios /integrated peripherals/Onchip ide device /sata mode -> IDE

jak nie da rady to w dziale poradników -> integracja SATA w Nlite

  • Dobra wypowiedź 1
Dariuszowaty
komentarz
komentarz

Stary Jesteś Mistrzem :] Znalazłem tą opcje w biosie , przestawiłem i...... Cycuś Glancuś - działa jak trzeba - Windows Zaczął widzieć dysk - Bios tak samo - Stary Wielkie dzięki :D:D:D:D !!!!

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.