x-kom hosting

Ktorego procka lepiej ?

Boonzaj
utworzono
utworzono

Ktorego procka lepiej ? pod wzgledem przyszlosciowym i podkrecania?

Intel Core 2 Duo E8600 2x3.33 ghz

Intel Core 2 Quad Q9550 4x2.83 ghz

proc bedzie dzialac z ddr 3 1800 mhz

falcon1984
komentarz
komentarz

W tym przypadku Quada bym brał bo jest w tej samej technologii zrobiony co E8600. można go do ponad 3GHz podkręcić a co 4 rdzenie to nie 2 :P

Pajdek
komentarz
komentarz
Intel Core 2 Quad Q9550 4x2.83 ghz

Najlepszy wybór, podkręcisz ponad 3Ghz i masz do tego 4 rdzenie :)

Ivo1982
komentarz
komentarz

No quad mysle ze bardziej sie nadaje :)

Gość
komentarz
komentarz

Quad nie osiągnie takiej częstotliwości jaką może osiągnąć E8600, ja bym brał e8600

ganjag
komentarz
komentarz

Intel Core 2 Duo E8600 2x3.33 ghz, lepszy, bo era procków 4 rdzeniowych będzie za 1-2 lata, a poza tym mało aplikacji obsługuje 4 rdzenie.

Konikov
komentarz
komentarz

Quad przyda Ci się tylko jak działasz w aplikacjach typu 3DS Max, czy AutoCAD, albo jeśli wirtualizujesz inne systemy często. W innym wypadku przez najbliższe lata rdzenie będą się "nudziły".

Polecam C2D 7200 - podkręciłem do 4.2GHz, działa przy ~40Stopniach Celsiusza pod obciążeniem, mógłbym dalej podkręcać, ale RAM nie wytrzymuje (niestety mam Geil, którego 'radiatory' są przyklejone... na idealnie izolującej odprowadzanie ciepła piance...).

Gość
komentarz
komentarz
Polecam C2D 7200 - podkręciłem do 4.2GHz, działa przy ~40Stopniach Celsiusza pod obciążeniem

Może 5ghz i -10* w stresie?

ale RAM nie wytrzymuje (niestety mam Geil, którego 'radiatory' są przyklejone... na idealnie izolującej odprowadzanie ciepła piance...).

nie wierzę, że ram nie daje rady bo jest za gorący...

Konikov
komentarz
komentarz
Może 5ghz i -10* w stresie?

Noctua NH-U12P na pokładzie.

nie wierzę, że ram nie daje rady bo jest za gorący...

Cały czas miałem BSoD'y z błędem pamięci RAM.

Zapewne nigdy nie miałeś ani C2D E7200 + takiego na nim chłodzenia + w takiej konfiguracji takiego RAMu, więc twój sceptycyzm może być uzasadniony, aczkolwiek nie podparty doświadczeniem, moderatorze...

Gość
komentarz
komentarz

1. 40* w stresie nie jest możliwe przy c2d @ 4.2 i w dodatku na AC, no chyba że masz minusową temperaturę w pokoju...

2.

Cały czas miałem BSoD'y z błędem pamięci RAM.

bsod nie pojawia się od tego że ram jest gorący, tylko że nie może prawować z wyższą częstotliwością.

3. E7200 i 4.2ghz? Przy jakim napięciu? To też jest wątpliwe...

Konikov
komentarz
komentarz

Chyba nie ma sensu rozwijać tego offtopa... Jestem informatykiem, potrafię czytać i interpretować BSoD'y. Nie bój się, poszedł także na 4,4GHz ale wieszał się non stop (jawnie RAM nie wytrzymywał, ponieważ ekran 'stał w miejscu'), nawet się nie uruchomił do końca. Tak samo Linux.

Wiem że mi nie wierzysz, ale 'moderatorze', zwróć uwagę, że sam robisz offtopa z tej dyskusji. Jeśli chcesz porozmawiać ze mną na temat mojego sprzętu, zapraszam na priva.

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

Jestem za Q9550

4 rdzienie w tej samej technologi to nie 2 :!:

Quad nawet w grach pod 2 rdzienie z nizszym taktowanem jest lepszy od C2D

tu jest test podkreconych E8400 i Q9450 http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4545-4 ,najlepiej spojzec na gry typu Crysis i Colin Dirt :)

Gawcio
komentarz
komentarz

Jaka bedzie reszta komponentów?bo podałes tylko ram.I do czego będzie służył komputer?

Boonzaj
komentarz
komentarz

szczeze jeszcze nie wiem na 100%

Proc nie wiadoma jescze sprawa

Plyta cos z asusa albo abita

ram corsair 4 gb ddr 3 1800 mhz

ati radeon x2 4870 jeszcze firma niewybrana

dysk 250 gb sata II 10.000 rpm raczej seagate

zasilka zostaje ta co mam chyba wystarczy : corsair 640 wat

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.