x-kom hosting

ASUS GeForce GTX 260 zasilanie pod 6pin i 8-pin?

Luqas
utworzono
utworzono

Witam

Mam pytanie odnośnie podłączenia zasilania do karty ASUS GeForce GTX 260. Karta posiada Dwa gniazda 6-pin i 8-pin.

Czy zasilanie musi być podłączone do obu gniazd, czy wystarczy tylko podpiać jedno zasilanie pod gniazdo 6-pin (tylko taki wtyk mam w zasilaczu)?

Czekam za zamówioną kartą ale nie wiem czy nie będe musiał do tego zmienić zasilacza?

Proszę o pomoc!

pozdrawiam

Łukasz

sid
komentarz
komentarz
Mam pytanie odnośnie podłączenia zasilania do karty ASUS GeForce GTX 260. Karta posiada Dwa gniazda 6-pin i 8-pin.

Czy zasilanie musi być podłączone do obu gniazd, czy wystarczy tylko podpiać jedno zasilanie pod gniazdo 6-pin (tylko taki wtyk mam w zasilaczu)?

Karta GTX260 ma przecież 2x6pin,GTX280 ma 6pin i 8pin

Czekam za zamówioną kartą ale nie wiem czy nie będe musiał do tego zmienić zasilacza?

Do karty powinieneś dostać przejściówke 2xmolex--->6pin

Luqas
komentarz
komentarz

Jest to dokładnie ta karta:

http://www.noteo.pl/produkt/asusgeforcegtx...869&cID=461

Jeżeli ma dwa razy 6-pin to ok. Na zdjęciach widać, że w zestawie jest jakiaś dodatkowa przejściówka 6-pin.

Skąd moje pytanie:

W opisie znajduje się informacja "...wymagana dodatkowa wtyczka 6-pinowa oraz 8-pinowa PCI-E".

dem
komentarz
komentarz

Napisz jeszcze jaki aktualnie posiadasz zasilacz.I z tego co czytałem na ten temat w 260 są 2x6pin zresztą nie masz się co martwić bo w większości dostaniesz odpowiednie przejściówki w boxie z karta.

Akahan
komentarz
komentarz

No to w czym problem, tez zasilacz ma 2x6 pin do zasilania grafy, a tyle potrzebuję GTX260...

Nawet jakby ten zasilacz nie miał dodatkowych kabli do zasilania, to i tak dołączane są przejściówki więc w czym problem?

Luqas
komentarz
komentarz

Problemu już nie ma ;)

Wcześniej zostało wszystko wyjaśnione, więc dzięki za pomoć.

Chciałem się tylko upewnić jak to jest z tą ilością pinów.

Temat można uznać za zakończony.

pozdrawiam

Łukasz

  • 4 tygodnie później...
sz00gun
komentarz
komentarz

Witam, mam jeszcze jedno pytanie do tego postu. Używając powyższej karty graficznej, trzeba mieć podpięte oba dodatkowe zasilania (6 pin) Czy wystarczy tylko jedno wejście 6 pinowe.

W pudełku dostałem tylko jeden przewód 2xmolex---->6pin

Czyli w grafice jedno wejście jest zajęte a drugi port pusty. Powinienem mieć 2x6pin zajęte?

Jak narazie mam błędy w Biosie , problem z grafiką. Nawet wiatrak na grafice się nie kręci....

sid
komentarz
komentarz
Witam, mam jeszcze jedno pytanie do tego postu. Używając powyższej karty graficznej, trzeba mieć podpięte oba dodatkowe zasilania (6 pin) Czy wystarczy tylko jedno wejście 6 pinowe.

W pudełku dostałem tylko jeden przewód 2xmolex---->6pin

Czyli w grafice jedno wejście jest zajęte a drugi port pusty. Powinienem mieć 2x6pin zajęte?

Jak narazie mam błędy w Biosie , problem z grafiką. Nawet wiatrak na grafice się nie kręci....

Tak musisz mieć 2x6pin podpięte inaczej będą problemy z kartą :)

Jaki masz zasilacz?

sid
komentarz
komentarz
bedzie ok?

Bałbym się taką karte pod to podłączać ;) Zmień to na Corsair HX520W albo Be Quiet Straight Power 500W obydwa mają już 2x6pin

sz00gun
komentarz
komentarz

Za późno sprzęt już kupiony. Teraz trza czekać ok. 3 dni na dodatkowy kabel z ebaya. Ale dodatkowo mam UPS wiec powinno być chyba ok. UPS Belkim 600VA

Akahan
komentarz
komentarz

To chodzi o to, żeby Tobie kompa nie spaliło, a UPS to Ci g***o da...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.