x-kom hosting

Pentium Dual Core - czy to dobry procek?

hari
utworzono
utworzono

Witam!

Mam aktualnie procesor AMD Athlon XP +2000 i chce go wymienić na jakiś z dwurdzeniowych i w dodatku tanich, wydaje mi się takim rozwiązaniem procesor firmy Intel model Pentium Dual Core który mogę kupić za grosze. Procesor posiada 1600mhz na rdzeń. Co o tym myślicie? Nie mam kasy na nowe modele (znaczy się prosto ze sklepu) Po zakupie tego proceora chcę go podkręcić go do 2 GHZ na rdzeń lecz to już nie ten temat :P

JSF
komentarz
komentarz

Athlona nie da się wymienić na Pentium bez wymiany płyty głównej.

Ebola
komentarz
komentarz

Po pierwsze to płyte główna musiał bys wymienic, a po drugie to nie opłaca się inwestowac w tak stary komputer.

swirek
komentarz
komentarz
Mam aktualnie procesor AMD Athlon XP +2000 i chce go wymienić na jakiś z dwurdzeniowych i w dodatku tanich, wydaje mi się takim rozwiązaniem procesor firmy Intel model Pentium Dual Core który mogę kupić za grosze
Nie da sie wlozyc Intela w podstawke AMD. Poza tym AMD tez mozna kupic za grosze.
Płyta: ESC K7S5A
Ktora to dokladnie rewizja tej plyty?

EDIT: a nie wazne rewizje i tak maksymalnie wlozysz AMD Athlon XP 2600+ (.13u) (256K,266,Socket 462) - rdzen Thoroughbred, taktowanie 2133 MHz, konkretnie to: AXDA2600DKV3C

hari
komentarz
komentarz

Wiem doskonale że trzeba płytę wymienić xD swirek v1 :P

Pytam się bo mogę też kupić do tego płyte główną a reszta czesci to mam :P

swirek
komentarz
komentarz
Intel model Pentium Dual Core
Jaki w takim razie ten Dual Core chcesz kupic? E2140, E2160, E2180, E2200, czy E2220?

Na apollo.pl tanio maja w sumie:) http://www.apollo.pl/store/b64:ZHVhbCBjb3Jl

hari
komentarz
komentarz

Chodzi mi o ten:

http://www.allegro.pl/item447423253_intel_...600_1m_400.html

nie stać mnei na te co pokazałeś bo za taką cenę jak jest tam pokazane to moge kupic nowego C2D E6300 za 170 zł ;P

JSF
komentarz
komentarz

Moim zdaniem ten procesor nie wygląda na Pentium Dual Core ;) Przynajmniej na typowego.

djkraszinio
komentarz
komentarz

no moim zdnamniem tez i on chyba masz fsb 400mhz a dual core maja 800mhz i dual core maja osłonietą ta cała płytke a tutaj w aukcji jesty odsłonieta cos mi sie nie podoba w tej aukcji

hari
komentarz
komentarz

Ma chyba zdjętą tą blaszke :P

djkraszinio
komentarz
komentarz

tej blaszki raczej sie nie da zdjąć

JSF
komentarz
komentarz

Nawet jeżeli ma zdjętą blaszkę to napisy powinny być inne, powinien mieć dwa półokrągłe wycięcia i przedewszystkim nie powinien mieć pinów.

Dla porównania zdjęcie Pentium Dual Core

img_48681_e2140a.jpg

Ten procesor na aukcji to prawdopodobnie Pentium M.

swirek
komentarz
komentarz
To jest jakas lipa, a nie Dual Core
pokazane to moge kupic nowego C2D E6300 za 170 zł ;P
No to kup :) I do tego plyte i bedzie swietny zestaw :)
hari
komentarz
komentarz

Ok dzięki za pomoc już prawie bym sie nabrał hehe :P Czasami no tak to już jest lecz na tego c2d musze troche poczekać bo kasy nie mam :P

Gość
komentarz
komentarz
tej blaszki raczej sie nie da zdjąć

Da się

To jest jakas lipa, a nie Dual Core

To jest Pentium mobile

JSF
komentarz
komentarz

Ten wygląda na Intel Mobile Core Duo T2400.

Masz jeszcze jakieś zagadki? ;)

hari
komentarz
komentarz

Ach jeszcze jedno, czy znalazłaby się jakaś ciekawa tańsza wersja E6300 czy innych c2d tyle że amd chodzi mi tu o AMD Athlony x2, który da się łatwo podkręcić na tyle żeby był na poziomie E6300 wzwyż (sorry że nie w dziale OC)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.