x-kom hosting

Jaka karta graficzna najlepsza?

kennybar
utworzono
utworzono

Witam. Potrzebuje rady od fachowca. Niedawno kupiłem komputer i brak odpowiedniej wiedzy spowodował że wciśnięto mi kiepską (wg mojej oceny i wg informacji, które później znalazłem w necie) kartę graficzną, a konkretnie GeForce 9500 GT 512 MB DDR 2.

Płyta główna w kompie to Gigabyte GA-G31M-S2L a procesor DualCore Intel Pentium E2180, 2000 Mhz.

Jeśli ktoś doradzi na jaką kartę miałbym wymienić nieszczęsnego GeForca będę wdzięczny.

Jeśli do odpowiedzi są potrzebne jakieś dodatkowe informację odpowiem natychmiast.

Pozdrawiam

n31T
komentarz
komentarz

Jeżeli wykręciłbyś dobrze procesor to kup HD 4850 palita.

komputerowiec?
komentarz
komentarz

No faktycznie wkręcono Ci niezły bubel,niestety wiele ludzi sie łapie an tego typu zestawy,napisz ile masz do wydania na ta karte,bedziesz musiał krecić swoj procesor dość wysoko zeby pograc w nowsze gry

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Poprosilibyśmy o dane zasilacza (marka, model i moc, przykładowo ModeCom MC-350ATX 350W).

kennybar
komentarz
komentarz

Hmmm. Pewnie dla Was będzie to dziwne ale nie wiem jak sprawdzić jaki mam zasilacz....Mam zainstalowane programy do identyfikacji sprzętu (Aida itp.) ale za cholerę nie moge znaleźć tam informacji na temat zasilacza.

Co do ceny....powiedzmy 500 PLN

Aha.. Nie zależy mi może na najnowszych gierkach,ale jak lekko przycina mi (na wysokich detalach)...........Thiefa 3 no to chyba przegięcie??

Sheo. w jaki sposób "wykręcić" procesor?

Lipton
komentarz
komentarz

Musisz odkręcic bok obudowy( pamiętając o wyłączeniu źródła zasilania komputera)

U góry będzie skrzynka, dokładnie w lewym górnym rogu. No i tam będzie znajdywała się naklejka i nazwa zasilacza.

Kręcisz procka i wsadzasz HD4850.

demeryt
komentarz
komentarz
Sheo. w jaki sposób "wykręcić" procesor?

Chodzi o zwiększenie częstotliwości pracy, czyli przyspieszenie.

HD4850 to mocna karta i wolny procesor może ją spowalniać,

przez co jak rozumiem nie wykorzystasz jej mocy, czyli

de facto mógłbyś zamiast niej kupić tańszą kartę.

Innymi słowy - żeby opłacało się inwestować w mocną kartę

graficzną musisz mieć odpowiednio mocny procesor, stąd

to kręcenie.

Zanim się do tego zabierzesz polecam poczytanie forum

http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=19.

Akahan
komentarz
komentarz

Ale sądząc po tym co Ci wcisnęli to i zasilacz też będzie do niczego...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.