x-kom hosting

Jak utworzyć partycje ?

-cortez-
utworzono
utworzono

Witam mam bardzo banalny problem ale jednak problem :unsure: znalazłem arta jak szybko i prosto zrobić partycje-> http://www.pcworld.pl/artykuly/40703.html z tym że zawieszam się na samym początku napisali tam "Żeby założyć nową partycję, kliknij prawym przyciskiem myszy nieprzydzielony obszar na dysku (oznaczony jest czarnym kolorem)" no i teraz pytanie kulminacyjne gdzie jest ten nieprzydzielony obszar bo za chiny nie mogę dojść ,gdzie nie klikne to nie ma takiej opcji "Nowa Partycja" byłbym bardzo wdzięczny jeżeli ktoś by mnie nakierował oto moja sytuacja <_< http://img88.imageshack.us/my.php?image=beztytuuxb2.jpg

sory za taki temat, ale na prawdę nie mogę sobie z tym poradzić, mam nadzieje że znajdzie się tu jakaś pomocna dłoń.

Ps: nie odsyłajcie mnie do programu partition magic

zdr.

dar55
komentarz
komentarz

bo nie masz nieprzydzieleonego miejsca :D

jaki masz dysk ? wg screenu 150GB

jedynie co możesz zrobić , to usunąć C , założyć na nowo C +/- 50 gb , a resztę dasz D - 100GB <- to robisz w instalatorze XP

sword
komentarz
komentarz

Zgadza się takie rzeczy najepiej robic przy instalowaniu windowsa jak wyskakuje Ci przy instalatorze gdzie ma zainstalowac to tam można dzielic dysk na partycje mozna też probowac przez partition magic albo coś takiego ale czasemi zdażają się akcje że można stracic dane.

ender
komentarz
komentarz

Ostatnio korzystałem z GParted. Szczerze polecam. Fajny darmowy programik oparty na jądrze Linuxa. Wykorzystywałem go tylko do zmiany partycji z FAT32 na NTFS, ale ma opcji od groma i ponoć da się nim też dzielić pełne dyski, ale tu głowy nie dam, bo nie sprawdzałem. Jest to darmowy soft, możesz ściągnąć obraz, wypalić na płytkę i odpalić kompa bootując z CD. Polecam przed operacjami wpisac sobie w google "GParted" i poczytać jakieś poradniki. No i porobić kopie bezpieczeństwa ważnych plików, bo jak się robi jakieś operacje z dyskiem, to często HDD może fiknąć i wymazać nam pliki.

P.G.M.
komentarz
komentarz

Nie musisz mieć żadnych programów. Wchodzisz w panel sterowania--->narzędzia administracyjne--->zarządzanie komputerem--->zarządzanie dyskami i tam tworzysz partycje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.