x-kom hosting

Co się opłaca?

CrY
utworzono
utworzono

Witam wszystkich :)

Posiadam płytę główną Biostar K8T89-A9 oraz procesor AMD 64 3000+ ~1.8ghz socket 939. Chciałbym wymienić procka gdyż po prostu już nie daje rady, jednak mam problem z wyborem. Do wyboru mam w zasadzie Amd 64 3700+(lub 3800+) o taktowaniu 2.4ghz lub jeden z procesorów dwurdzeniowych pod socket 939. Jednak czy po pierwsze opłacalna jest zmiana AMD 64 3000+ na AMD 64 3700+(z jednym rdzeniem) i po drugie czy w wypadku procka dwurdzeniowego bez problemu będzie u mnie działać? niech to będzie przykład takiego procka http://allegro.pl/item446030930_athlon64x2...3800daa5cd.html Czy może będzie potrzebna aktualizacja BIOSU? Jeśli tak to proszę o jakąś pomoc w tej sprawie gdyż moje poszukiwania zakończyły się fiaskiem;]

Pozdrawiam :D

A i dodam że reszta sprzętu to 2gb RAMU i Geforce 7900GS

grubys
komentarz
komentarz

Moim zdaniem zmiany przy tej konfiguracji nie są zbyt opłacalne, procesor masz świetny do OC także podkręć go i będzie dobrze.

A co do dwurdzeniowych to z tego co mi się wydaję możesz włożyć tylko coś z serii 64 FX-60 i chyba ten co podałeś raczej nie będzie działał.

Tutaj test tego dwu jajca ;)http://pclab.pl/art17927.html

pozdro

CrY
komentarz
komentarz

Zależało mi na jak najmnijeszym wkładzie finansowym;] Co do procka to jego cena to około 80zł(wersja oem)... trochę więc z jego ceną przesadziłes:) Oczywiście zastanawiałem się nad OC ale szczerze nigdy tego nie robiłem. Nie boje się co prawda ryzyka z tym związanego, ale szukałem informacji na ten temat jak go poddusić no i nie wiele mi te informacje dały;]

CrY
komentarz
komentarz

No właśnie z tego opisu korzystałem, ale mój problem polegał na tym że połowę z opcji nie mogłem znaleźć w moim biosie... Spróbuje jeszcze raz, a najwyżej opcji, których nie będę mógł znaleźć napisze tutaj i może ktoś mi pomorze:) Ewentualnie zrobie zdjęcia telefonem żeby było łatwiej:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.