x-kom hosting

e8500

mello
utworzono
utworzono

Witam!

Mam procesor e8500 i jego taktowanie to 3,16 lecz mi pokazuje około 2Ghz wiem ze trzeba wyłączyć jakieś oszczędzanie energii EIST czy jakoś tak, lecz ja nie mogę tego znaleźć? Mam płytę P5Q deluxe

heex307
komentarz
komentarz

Wchodzisz do biosu, tam szukasz w zakładkach funkcji EIST i ustawiasz na disabled. Jak chcesz kręcić to wyłącz też C1E.

mello
komentarz
komentarz

Szukałem ale nie ma czegoś takiego jak EIST :(

heex307
komentarz
komentarz

Zmień "SpeedStep" <<>>

edit. sorry, źle skopiowałem

mello
komentarz
komentarz

Zmieniłem C1E support na Disabled

a CPU Ratio Setting nie da sie zmienić ? naciskam enter i nic?

AAAA

Ok to zmnieniłem na Disabled to speedstep.

grubys
komentarz
komentarz
CPU Ratio Setting nie da sie zmienić ? naciskam enter i nic?

To przestawiasz za pomocą "+" i "-" na klawiaturze ;)

pozdro

fball
komentarz
komentarz

zmień INTEL SPEED STEEP na enabled ja tak miałem - zmieniłem i juz wszystko dobrze

mello
komentarz
komentarz

raczej powinienem dać na disabled bo na unabled było

to jak jestem w biosie to powinienem zmienić to CPU Ratio Setting (najwyżej da się 9,5) bo da się plusem i minusem??

NoVyKomp
komentarz
komentarz

ale po co mnożnik chcesz zmieniać ? 9,5 jest dobre ;) standardowe dla tego proca...

mello
komentarz
komentarz

ale ja mam na auto to powinienem zmienić na 9,5?

NoVyKomp
komentarz
komentarz

mnożnik na auto ^^

powinieneś mieć ustawione 9 i włączenie połówek co da 9.5x albo od razu ustawione 9.5x

mello
komentarz
komentarz

Ale jak mam ustawić bo teraz mam na AUTO i mam dać 9,5?|

swirek
komentarz
komentarz
Mam procesor e8500 i jego taktowanie to 3,16 lecz mi pokazuje około 2Ghz wiem ze trzeba wyłączyć jakieś oszczędzanie energii EIST
Oszczedzanie energii jest dobre, po co Ci caly czas pelna moc procesora? Podkrecasz go bardzo jakos? Przez oszczedzanie energii procek generuje mniejsze temperatury, a pelna moca pracuje wtedy kiedy potrzeba.
auto to powinienem zmienić na 9,5?
Mozesz zostawic auto, mozesz ustawic sztywno na 9,5 to nie ma znaczenia jesli nie robisz OC.

To, ze proc pokazuje 2GHz w idle to znaczy ze w czasie kiedy jest bezczynny zmniejsza mu sie mnoznik z wartosci 9,5x do wartosci 6x. Kiedy tylko zaczyna pracowac mnoznik skacze go 9,5 i procesor osiaga swoje nominalne 3,16GHz.

Sciagnij sobie CPUz i OCCT, pusc test i obserwuj taktowanie procka w CPUz zobaczysz jak sie to zmienia. Nie ma w tym niz zlego.

heex307
komentarz
komentarz

Przy 4870x2 nie obejdzie się bez kręcenia. Wyłączenie tych opcji często poprawia ogólną stabilność systemu, więc i OC idzie w górę.

mello
komentarz
komentarz

Ale ja będę kręcił tylko dopiero za kilka dni pierw chcę się dobrze nauczyć itp. czyli wyłączę oszczędzanie energii i mnożnik dam na sztywno 9,5 i to C1E wyłączę

Ps. Będę mógł was prosić o małą pomoc przy podkręcaniu za kilka dni ?? :D:)

swirek
komentarz
komentarz

będę kręcił tylko dopiero za kilka dni pierw chcę się dobrze nauczyć itp. czyli wyłączę oszczędzanie energii i mnożnik dam na sztywno 9,5 i to C1E wyłączę
Tak.
Ps. Będę mógł was prosić o małą pomoc przy podkręcaniu za kilka dni ??
Tak. Ale to juz na osobny temat w dziale: Chłodzenie, modding, OC

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.