x-kom hosting

Jak zwiększyć wydajnośc obrótów wentylatora

mello
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam kartę radeon 4870x2, jak wiadomo się grzeje dlatego chciałem zwiększyć wydajność wiatraka, lecz nie wiem jak to zrobić. Wiem że programem RivaTuner da się to zrobić lecz ja tego nie potrafię. Proszę o pomoc

BURY ZENEK
komentarz
komentarz

Film jak to zrobić. Na tej samej zasadzie tylko model wybierz ten co masz ty.

mello
komentarz
komentarz

Ok thx !

Z ~80 C temp spadła mi do ~65 C (na 60% wydajności)

Ps. Nie znam się za bardzo na kartach dlatego chciałbym się zapytać czy 65C na 4870x2 to dużo?

Czy jest jakiś tester grafiki co testuje kartę w wysokiej aktywności?

heex307
komentarz
komentarz

W AtiTool masz taki tester. 65*C jak na idle to dość dużo, ale nie jest to niebezpieczna temp. dla grafiki, zobacz jaka jest w stresie.

mello
komentarz
komentarz

a jak to zobaczyc?

heex307
komentarz
komentarz

Włączasz np. RivaTuner, tam wchodzisz w Hardware Monitoring i do takiego wykresu zapisuje ci się temperatura <<>>

heex307
komentarz
komentarz

Tak, właśnie to zostawiasz włączone na czas testów i potem zobaczysz jaka była najwyższa temperatura.

mello
komentarz
komentarz

A może być np. 3DMark06?

Mbroziak
komentarz
komentarz

Może być ale 3D Markiem za długo nie potestujesz.

mello
komentarz
komentarz

dlaczego ?

coś się stanie?

A jaki byłby dobry do sprawdzenia?

heex307
komentarz
komentarz

Albo po prostu pograj sobie w jakąś grę ;)

Mbroziak
komentarz
komentarz
dlaczego ?

coś się stanie?

A jaki byłby dobry do sprawdzenia?

Nie :!: Poprostu chodzi o to że w 3DMarku nie da się ustawić testu na określoną liczbę minut. On trwa tam swoje parę minut i się kończy. W programie OCCT ustala się liczbę minut testu (ale nie dam głowy bo nigdy tego programu nie używałem)

mello
komentarz
komentarz

Hmmm.. dziwnie się dzieje!?

Jak wcześniej pisałem że zmieniłem obroty wentylatora to temp spadła, lecz gdy wyłączyłem i po chwili znów włączyłem komputer to temperatura była znów wysoka choć w CCC był włączony profil z zwiększonymi procentami na obroty dopiero jak po jakiejś godzinie próbując coś zdziałać, temp zapadł do ~65*C. Myśląc że wcześniej może jakoś źle zapisałem coś postanowiłem sprawdziłem temperatury w 3dmarku, najwyższa jaka była na tym wykresie w riva tuner to 88*C.

Więc znów wyłączyłem kompa jak po jakimś czasie włączyłem to znów temp karty była wysoka choć wszystko niby jest dobrze ustawione ?

Ps. Wiecie może czy wynik w 3Dmark06 -16146 na procesorze e8500 nie podkręcanym to dobry wynik?? bo jak sprawdzam na stronkach to są wyniki ale nie pokazane na jakim sprzęcie są testy.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

w rivie musisz ustawić jakieś wartości i zaznaczyć by startował tak z systemem... - ja mam na 30%

tempy 69 stopni średnio...

na granie zwiększam na 45% i styka jak mam zamiar dłużej gierczyć 50%...

tak na wszelki wypadek ale prawda jest taka że tempy nawet 1xx stopni tej karcie nic nie robią ;P

mello
komentarz
komentarz

Ale ja ustawiałem te wartości w notatniku w plikach ati

A da się w rivie? mógłbyś wytłumaczyć?

NoVyKomp
komentarz
komentarz

najnowsza riva i lecim...

opcje dotyczące karty

opcja 1 tj. low-level system settings

następnie zakładka Fan

zaznaczamy enable low-level fan control

ustawiamy fixed

potem wrzucasz suwakiem jakąś wartość

następnie apply fan settings at windows startup. startup settings: xx% i tam obok mamy buttonik save klikamy i done...

poza tym możesz sobie profile stworzyć...(wygodniejsze od CCC)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.