x-kom hosting

procek mi sie przegrzewa

dawid1999
utworzono
utworzono

siemka, mam amd athlon64 x2 4200+, płyta główna gigabyte m61sme-s2, geforce 6100, i mam z nim taki problem że przy lepszych grach przegrzewa mi sie procesor, na starym wiatraku powodowało to wyłączenie kompa, potem wymieniłem na nowy większy dałem nową paste i chwile chodził normalnie po czym zaczął znów sie przegrzewać tylko że teraz komp sie nie wyłanczał lecz zacinał mi gre, wymieniłem paste na procku na nową bo tamta po 2 tygodniach już była strasznie zjechana i pochodził następne jakieś dwa tygodnie normalnie po czym znów pojawił się ten sam problem, teraz jeśli chcę pograć w jakąś gre musze ściagać obudowe otwierać okna w pokoju i czekać do wieczora aż będzie zimno bo wtedy działa normalnie, ale tak to ciągle sie mi przegrzewa i go przycina, próbowałem wymienić zasilacz, ale nic to nie dało, jedynie wymiana pasty daje mi spokój na jakiś czas, potem znów jest lipa:(, wie może ktoś co można z tym zrobić?? pozdrawiam

dar55
komentarz
komentarz

podaj jaką masz temperaturę procka i grafiki

swirek
komentarz
komentarz

Podaj temperatury:

- Procesora

- Grafiki

- Plyty glownej (chipset)

Powiedz czy:

- Chlodzenie procesora masz BOX czy jakies lepsze.

- Chlodzenie grafiki pasywne, czy aktywne

- Czy masz jakies wiatraki w obudowie zeby wymusic lepsza cyrkulacje powietrza.

- Jaki masz zasilacz.

- Jakie masz napiecie ustawione na procku, kreciles cos?

EDIT: aha, temperatury fajnie byloby znac w idle (w spoczynku) i w stresie (pod maksymalnym obciazeniem)

dawid1999
komentarz
komentarz

no to tak:

temperatury z everesta:

płyta główna 53

procesor 43

aux 42

twardy dysk 40

niewiem jak zmierzyć temp na karcie grafiki, bo mi nie pokazuje tego w evereście

co do chłodzenia procesora to nie wiem jak to sie nazywa, ale ten wiatrak co teraz kupiłem jest dużo większy od poprzedniego, na tamtym mi sie procek nagrzewał do ponad setki

chłodzenie grafiki czy pasywne czy aktywne pojęcia niemam, ale to zacinanie kompa wygląda tak ze gra zwalnia strasznie i głos zacina w kółko, jak zminimalizujem odczekam chwile i przywrócem, to pare sek chodzi normalnie ale zaraz znowu zacina, to dzieje sie tylko gdy w pokoju jest ciepło, kiedy jest zimno wszystko chodzi ok, sterowniki wymieniłem na najnowsze do karty dźwiękowej i grafiki, ale i tak nic to nie dało:(

co do obudowy to niema tam zadnych dodatkowych wiatraczków, a teraz wogóle całkiem ją ściągłem

zasilacz mam badziewny, model take me 350 silent, to już drugi zasilacz, i na jednym ani drugim nie chodzi mi komp normalnie, w przeciwieństwie do kumpla który ma dokładnie to samo co ja, tylko w innej obudowie i mu wszystko śmiga

napięcia na procku nie zmieniałem

temperatury w spoczynku tzn kiedy neigram na everście są:

płyta główna 37

procek 10

aux 36

dysk 39

Mbroziak
komentarz
komentarz
niewiem jak zmierzyć temp na karcie grafiki, bo mi nie pokazuje tego w evereście

Czyli pewnie masz wersję Trial ??

chłodzenie grafiki czy pasywne czy aktywne pojęcia niemam,

Pasywne-Radiator

Aktywne-Wentylator

Kamzilla
komentarz
komentarz

Temperatury są OK

Jak na AMD to nisko ;)

Tylko MoBo 53 dziwne..

DNL666
komentarz
komentarz
płyta główna 37

procek 10

aux 36

dysk 39

Coś tu jest nie teges, sprawdź jeszcze temperatury w biosie.

Konioklonio
komentarz
komentarz

Właśnie coś jest nie tak bo 10'C to troche przesada ,nawet mój Sempron 2800+(OC na 1.9ghz) Na Pentagramie Karakorum trzyma w idlu temperature 29'C.(przy dobrze wentylowanej obudowie).sprawdź temperatury w SpeedFanie albo w tym ruskim programiku, bodajże najlepszy, ale i tak bios cię nie zawiedzie więc powodzenia.

fball
komentarz
komentarz

Ja miałem podobne obawy bo mój niepodkręcany intel e4500 z chłodzeniem AC alpine 7 po grach np w takie jak call of duty 4 osiągał temperatury 58* pomyslałem że może wentyl zakuzony sprawdzam ten wentyl i patrze że ma spore luzy więc wyczyściłem wszystko z kurzu przykręciłem mocno i po tym wszystkim temperatura w stresie nieprzekracza 39*

dawid1999
komentarz
komentarz

no to tak: chłodzenie (jeśli to to o czym myśle) to na karcie grafiki to tylko sam radiator jest, a karta jest zintegrowana, próbowałem i evarestem i tym speed fanem, ale nigdzie tam niemam temp karty graficznej:/ na dotyk jak sprawdzam to taki gorący ten radiator jest że niemożna palca utrzymać 3s, bo parzy za bardzo, ale nie wiem czy to to

Gość
komentarz
komentarz

Spróbuj podwyższyć obroty na chłodzeniu CPU, ale zmierz temp. najlepiej CoreTempem, lub w BIOS-ie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.