x-kom hosting

jaka karta pod ten konfig?

aras2391
utworzono
utworzono

Witam wszystkich forumowiczów :D mam następujące pytanie: Jaka karta pod agp byłaby najlepsza pod ten zestaw:

płyta główna- soltek 75FRV

procesor- athlon xp 2400+ (2000mhz)

dysk twardy 80 gb

pamięc- 1280mb DDR

zasilacz- delta 350w

obecna karta graficzna- radeon Sapphire 9600/x1050 series 256mb

i jeśli musiałbym zmienic procesor to na jaki (tak żeby płyta główna go obsłużyła)

cena właściwie nie gra roli

DeNeB
komentarz
komentarz

Proca nie opłaca sie zmieniac,po co wkładac w tego staruszka tyle kasy,co do karty to mozesz brac tą Palit sonic 7300gt

kozman
komentarz
komentarz

Opłaca się również zmienić praktycznie cały sprzęt, jeżeli fundusze Ci na to pozwolą :

Procesor AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX 65W 173 zł

Płyta GigaByte GA-MA69VM-S2 mATX VGA 139 zł

DDR2 2x1GB PC6400 800MHz Goodram CL5 82 zł / lub 1 gb ~~45 zł

Na płycie jest zintegrowany radek x1200

Z czasem mógłbyś dorzucić do grafiki i mieć sprzęt sporo nowocześniejszy.

aras2391
komentarz
komentarz

czyli jeśli na płycie jest zintegrowana grafa to można ja wymienic bądź zastąpic jakąś inna karta?

DeNeB
komentarz
komentarz
czyli jeśli na płycie jest zintegrowana grafa to można ja wymienic bądź zastąpic jakąś inna karta?

Tak mozna dokupic pozniej karte graficzna,ale na tej integrze ostrzegam ze nie pograsz ;)

aras2391
komentarz
komentarz

dlatego ze jest słaba czy w ogóle na niej nic nie ruszy? xD

Izane
komentarz
komentarz

Poprostu nie jest opłacalna, osiągi ma kiepsko-średnie, więc w gry nowe niby pograsz ale na małych detalach, dodatkowo ciągnie Ci pamięć z Ramów... wiec zintegrowane karty graficzne opłacalne są tylko do biur ;)

aras2391
komentarz
komentarz

znaczy karte na PCI mam jedna jest to geforce 6600 (nietrafiony prezent urodzinowy od rodziny;)) takze z tym by problemu nie bylo:)

Lipton
komentarz
komentarz

Jeżeli na DDR3, to jeszcze ujdzie, no i zagrasz w kilka dobrych tytułów :D

Więc najlepszym wyborem będzie zmiana całej platformy.

olszak
komentarz
komentarz
Jeżeli na DDR3, to jeszcze ujdzie, no i zagrasz w kilka dobrych tytułów biggrin.gif

nawet jak na ddr2 to wydajność byłaby dużo większa niż na integrze...

ja polecam taki zestaw :

- Pentium Dual-Core E2160 170zł, jakbyś mocno go podkręcił to wydajność miałbyś sporo większą niż athlon 5000+

- Asusa p5b - 130zł, dobry do o/c, wiem bo sam mam

- ram jak podał KOZMAN

Lipton
komentarz
komentarz

6600GT występuję w wersji DDR3, DDR2 i DDR, jednak w DDR2 występują tylko dwa modele, Gigabyte Silent Pipe i Sparkle.

olszak
komentarz
komentarz
6600GT występuję w wersji DDR3, DDR2 i DDR, jednak w DDR2 występują tylko dwa modele, Gigabyte Silent Pipe i Sparkle.

a czy to ważne? tak czy siak i tak będzie lepsza niż integra

Lipton
komentarz
komentarz

Nieznacznie, ale tak :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
6600GT występuję w wersji DDR3, DDR2 i DDR

Te "DDRki" to znacznie osłabione wersje, o ile mi wiadomo, to po prostu standardowe 6600 (taktowania takie jak ma zwykły 6600) nazywane przez producentów GT...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.