x-kom hosting

[Rozwiązany] podłączenie karty graficznej

pegazorek
utworzono
utworzono

Witam

właśnie dostałem zamówioną przeze mnie karte graf. ASUS GEFORCE 9600GT.

Moje pytanie: czy przy podłączniu takiej karty moge coś spalić w kompie albo coś w tym stylu????

pierwszy raz będę podłaczał karte grafiki i nie wiem co może sie wydażyc jak coś źle podłącze

a i jak sie wyłacza starą kartę w biosie bo mam zintegrowanego radeona hd 3200

harrold15
komentarz
komentarz

Nie ma takiej opcji, ta karta posiada zlacze PCI-E i nie ma mowy zebys wsadzil ja do innego gniazda bo nie bedzie pasowac, przed włozeniem karty wycianij zaslepke z obudowy na poziomie zlacza PCI-E, nastepnie wsun delikatnie karte w zlacze. Byc moze bedziesz musial ja przykrecic jakimis srubkami. Nastepnie instalujesz sterowniki i wszystko chodzi tak jak powinno :)

pegazorek
komentarz
komentarz
Nie ma takiej opcji, ta karta posiada zlacze PCI-E i nie ma mowy zebys wsadzil ja do innego gniazda bo nie bedzie pasowac, przed włozeniem karty wycianij zaslepke z obudowy na poziomie zlacza PCI-E, nastepnie wsun delikatnie karte w zlacze. Byc moze bedziesz musial ja przykrecic jakimis srubkami. Nastepnie instalujesz sterowniki i wszystko chodzi tak jak powinno :)

ale jakieś kable trzeba podłaczać do zasilacza po podobno ta karta ma jakieś dodatkowe zasilanie czy jakoś tak

n31T
komentarz
komentarz

O ile ma to zasilanie wentyla ale nic podłączając poprawnie nie popalisz.

pegazorek
komentarz
komentarz
O ile ma to zasilanie wentyla ale nic podłączając poprawnie nie popalisz.

dobra a jak sie starą karte wylacza w biosie ???

dar55
komentarz
komentarz

musisz w biosie przestawić z VGA/PCIE na PCIE/VGA - coś w stylu Onboard VGA

pegazorek
komentarz
komentarz

ale napisz dokładnie gdzie sie wchodz zeby wyłączyć karte bo to co TY napisałeś nic mi nie mówi

harrold15
komentarz
komentarz

Zalezy jaki masz BIOS, zeby to sprawdzic musisz w niego wejsc:

Gdy uruchamia sie komputer zazwyczaj nalezy wcisnac DELETE albo F12, jesli nie zadziala na ekranie bedziesz mial podana informacje jak wejsc do BIOSu. U gory bedziesz mial podana INFORMACJE jaki to BIOS np. AWARD BIOS albo Phoenix.. musisz zobaczyc

dar55
komentarz
komentarz

podaj model płyty głównej i tyle

pegazorek
komentarz
komentarz
podaj model płyty głównej i tyle

Gigabyte GA-MA78G-DS3H

dar55
komentarz
komentarz

bios/ Advanced Bios features / Init display first -> ustaw na PEG

zmieniesz w biosie i po F10 dopiero przekładasz kabel na GF , inaczej nic nie będziasz widział :D

pegazorek
komentarz
komentarz

miałem cały czas na i jak podlączyłem kabel od monitora do starej karty to wogule nie mialem obrazu na monitorze a jak do nowej to jest juz eklegancko tylko wyskoczył mi komunikat ze cała moc karty nie moze być wykorzystana bo nie jest podłączone dodatkkowe zasilanie. Jaki kabel mam kupić zeby wszystko działało poprawnie. Ten kabel chyba podłaczam od karty graf. do zasilacza???

dar55
komentarz
komentarz

od karty graf. do zasilacza
od zasilacza do karty 6 ,8 pin lub molex koło gniazda karty w płycie
pegazorek
komentarz
komentarz

ale jakaś lipa jest bo jak właczam np. Scarface to mi fatalnie chodzi nie da sie grać coś źle podłączyłem?? a w biosie nie powinno być PCI-E zamiast PEG

dar55
komentarz
komentarz

nie powinno być PCI-E zamiast PEG
nie , bo PEG to Pci Express Graphics
pegazorek
komentarz
komentarz
nie , bo PEG to Pci Express Graphics

dobra ustawiłem na PEG ale czemy w tej grze nic sie ne zmieniło powinno płynnie chodzić a działa tak jak bym mial stare grafe podlączoną

od zasilacza do karty 6 ,8 pin lub molex koło gniazda karty w płycie

możesz mi podrzucic jakiegos linka z tym kablem na allegro to kupie taki kabel

n31T
komentarz
komentarz

Wyłącz synchronizację pionową

pegazorek
komentarz
komentarz
Wyłącz synchronizację pionową

czylli jak mam to zrobić

czylli jak mam to zrobić

dobra wyłączyłem ale dlaj giera do dupy chodzi moze przez to ze te dodatkowe zasilanie nie jest podłączone czytałem coś o jakiś sterownikach WMA ze najpierw je trzeba przeintslowac a dopiero poźniej sterowniki od grafy sie instaluje

dar55
komentarz
komentarz
coś o jakiś sterownikach WMA
taaa i zipa przeinstaluj

zassaj driver cleaner , usuń stery od integry , restart , instalujesz sterowniki od grafiki , polecam Omega driver

ale najbardzie bezpiecznym , wydajnościowo optymalnym jest instalacja świeżego systemu z nową grafiką

PS . wyłącz w menadzerze zadań koligację rdzenie procesora na procesie gry

n31T
komentarz
komentarz
czylli jak mam to zrobić

W opcjach grafiki poszukaj, właściwie to w każdej prawie karcie jest to w innym miejscu. (grafiki ! nie ekranu)

pegazorek
komentarz
komentarz

juz sobie poradziłem wszystko elegancko smiga wystarczyło tylko podłączyć te dodatkowe zasilanie jest OK

temat do zamknięcia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.