x-kom hosting

INTEL CORE 2 QUAD Q6600

ostr7
utworzono
utworzono

mam pytanie dotyczące procesora INTEL CORE 2 QUAD Q6600 sprzedający na swojej stronie podał że częstotliwość taktowania wynosi 4x2,4 GHz ,a łączną moc 8,8 GHz. Przecież jak pomnozymy 4 razy 2,4 mamy 9,6....pozatym czy ten procesor jest dobry ?dzieki

Gość
komentarz
komentarz
,a łączną moc 8,8 GHz. Przecież jak pomnozymy 4 razy 2,4 mamy 9,6..

On nie ma 8,8 ani 9,6 tylko ma 4 rdzenie po 2,4ghz, rdzeni się nie sumuje.

Buster
komentarz
komentarz

Ten procesor jest dobry do aplikacji, które używają 4 rdzeni, a takich jest mało. Większość np. gier wykorzystuje tylko 2 rdzenie (jak na razie) więc potencjał procesora nie jest w pełni wykorzystywany. Na chwile obecną lepszym wyjściem byłyby wydajniejsze dwurdzeniowce jak np. C2D E8400.

Poza tym tak jak pisał marecki: przy zsumowaniu częstotliwości taktowania poszczególnych rdzeni nie wyjdzie Ci realna wydajność

swirek
komentarz
komentarz
INTEL CORE 2 QUAD Q6600 sprzedający na swojej stronie podał że częstotliwość taktowania wynosi 4x2,4 GHz ,a łączną moc 8,8 GHz. Przecież jak pomnozymy 4 razy 2,4 mamy 9,6
Zegarow rdzeni sie nie sumuje. Jesli chcesz sobie jakos przyswoic idee wielo rdzeniowych procesorow, traktuj rdzenie jako osobne procesory, ktory wspolpracuja ze soba i wspoldziela pamiec cache.
pozatym czy ten procesor jest dobry ?
Tak, do jest calkiem dobry procesor. Ale oczywiscie zalezy do jakiego zastosowania.

Podaj sprzet, do ktorego planujesz go wlozyc. Moze bedzie lepsza opcja.

ostr7
komentarz
komentarz

mam tą kartę w takim czymś

-Procesor 4 rdzeniowy Intel Core2Quad Q6600

-ram 4GB/800MHz

-dysk twardy 640GB/16MB/7200Obr/

-P.Główna Asus P5KPL

-czytnik kart XD,SD,MMC,CF

swirek
komentarz
komentarz

A karta graficzna? A zasilacz? Jakiej firmy ten RAM?

Gość
komentarz
komentarz

Lepszym wyborem będzie E8400 ;) Podaj markę i moc zasilacza, i kartę graficzną :P

MordiPL
komentarz
komentarz

ten procek jest produkowany w technologi 65nm może lepiej i rozsądniej byłoby kupić coś nowszego? np. Q8200

ostr7
komentarz
komentarz

K.Graficzna 9600GT 512MB DDR3 TV OUT, GOODRAM 4GB DDR2 800MHz (A-DATA,KINGSTON,GOODRAM), zasilacz nie wiem

swirek
komentarz
komentarz
K.Graficzna 9600GT 512MB DDR3 TV OUT
OK
GOODRAM 4GB DDR2 800MHz
OK
A-DATA,KINGSTON,GOODRAM
Hmmm... tego nie rozumiem, czemu wymieniasz firmy produkujace pamieci? Mamy pomoc jakie wybrac?
zasilacz nie wiem
A to bardzo wazne, dowiedz sie. Otworz obudowe i przeczytaj co jest napisane na naklejkach na zasilaczu. Marka, model i moc (W).

Do tego sprzetu, ktory podales jak narazie lepiej od q6600 bedzie wziac penryna e8400. Tanszy a w grach zdecydowanie bardziej wydajny. Jest przy okazji w nowszej technologii, co za tym idzie pobiera mniej pradu, mniej sie grzeje i oczywiscie duzo lepiej kreci :)

ostr7
komentarz
komentarz

sorry chodziło mi od goodram źle mi się skopowiało:)

swirek
komentarz
komentarz

sorry chodziło mi od goodram źle mi się skopowiało:)
Nie szkodzi, a jak z tym zasilaczem? Juz wiesz jaki masz?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.