x-kom hosting

Komparator kart graficznych

stealz
utworzono
utworzono

Witam,

Chciałbym przedstawić Wam komparator GPU mojego autorstwa :)

Pozwala na łatwe porównanie wybranych chipsetów graficznych, specyfikacji technicznej i wyników w testach. Program przegląda bazę cen sklepowych i doradza najlepszy wybór (można podać własne ceny). Można również zmienić profil porównywania ze względu na rozdzielczość czy typ testów. Jest to wersja beta, wersja ostateczna będzie miała o wiele więcej funkcji. Zapraszam do testowania i komentowania :)

Porównanie kart graficznych

falcon1984
komentarz
komentarz

Bardzo fajna stronka. Ładny layout i dużo informacji

Planujesz też w tym porównaniu podawać wydajność karty tj. przykładowo punkty z 3d Marków, FPSy z gier itd ?

stealz
komentarz
komentarz

link.jpg

Kliknij w link :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Wow, jak dla mnie rewelka

Można by jeszcze trochę layout bardziej rozbudować, więcej kolorów + jakieś fotki kart, ale już na ten moment bardzo mi się podoba :)

stealz
komentarz
komentarz

skrypt ma 3 dni, give me a break ;)

dzięki za uznanie, będzie więcej opcji, czekam na propozycje ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Bardzo fajne, konkurencja dla komparatora z Benchmark.pl :D Planujesz dodać też jakieś starsze karty? (Radeony serie 9k, może też 8k i 7 k, GFy FX i starsze)?

AirUpThere
komentarz
komentarz

A ja bym proponował Panom Moderom przykleic tenże komperatorek... Będzie mniej pytań typu "czym się te karty różnią" itp...

Oczywiście za wcześniejszą zgodą autora.

Zjawa123
komentarz
komentarz

Nie no szacuneczek naprawdę fajnie Ci to wyszło ^_^

A43vil
komentarz
komentarz

Świetne nie powiem.

Lipton
komentarz
komentarz

Jednym słowem- Respekt :D

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

Super sprawa,warta moim zdaniem przyklejenia :)

stealz
komentarz
komentarz

Dzięki wszystkim :)

@FrogsterPL,

chipsety o których mówisz w zasadzie są w bazie, ale stwierdziłem, że zrobi się straszny śmietnik jak wystawię takie rupiecie :) Głównym problemem jest tutaj brak testów (czy możliwości przetestowania) tychże kart. Bo w końcu o to w tym komparatorze chodzi. Druga sprawa - karty te nie są już produkowane, ciężko poindeksować ceny czegoś, czego nie ma na rynku. A przecież główną cechą tego skryptu jest doradzanie najlepszego zakupu :)

Bardziej stawiam na rozwinięcie skryptu w stronę porównań KART, nie tylko chipsetów - w bazie jest ich już niecałe 300 sztuk, muszę to tylko zebrać w kupę. Rozwinę też trochę bardziej profil porównywania - uwzględnienie Anty-Aliasingu, ograniczenie górne ilości klatek (bo przecież jeden kij czy karta wyciąga 100 czy 1000 FPS :), uwzględnienie ograniczeń ze strony procesora i inne, co tylko zaproponujecie. Wszystko się da :)

Co do przypięcia topicu / dodania do FAQ - jeżeli Pani naekana się zgodzi, będę zaszczycony :) W sumie już kiedyś ten zaszczyt mnie kopnął.

Pozdrawiam.

EDIT: widzę, że FAQ w tym dziale rządzi sniper45 - sorry za pomyłkę :)

Sonido
komentarz
komentarz

Jakie rupiecie, to klasyki. Radeon 9550 - lux grafa ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No chociaż Radeony 9k i GFy FX mógłbyś jednak wstawić (no, może jeszcze GF 3 i 4 Titanium), są popularne na aukcjach :)

Thief27
komentarz
komentarz

Naprawdę super stronka.

stealz
komentarz
komentarz

ok - mogę dodać starsze karty, ale więcej jak wyników w syntetykach sie nie spodziewajcie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.