x-kom hosting

[Rozwiązny] Dysk twardy nie działa

Gość
utworzono
utworzono

Cze. Dwa tygodnie temu u mojej cioci instalowali nowego Windowsa i pan powiedział ze drugi dysk nie jest potrzebny. Wiec go wziąłem do siebie. Podłączam ten dysk do swojego kompa i jak wlaczam komputer to pisze: DISK BOOT FALIRUE, PLEASE INSERT DISK AND PRESS ENTER. A jak włączam Windowsa i podłączam przy włączonym komputerze to komputer nie reaguje. Ale wiem ze tak nie wolno robić. Nie wiem co robić ani ustawić w BIOS-ie. Pomóżcie. Czekam :)

n31T
komentarz
komentarz

Musisz wgrać od nowa windowsa, lub jeśli był on instalowany to możesz użyć opcji napraw podczas instalacji, wten czas nie utracisz plików. Wejdź w BIOS'a i tam przestaw bootowanie (pewnie na 1 miejscu masz dysk twardy) tak aby na 1 miejscu byl CD-ROM.

Gość
komentarz
komentarz

Mogólbyś napisac co mam klikac w Biosie po kolei. Bo nie jestem dobry w komputerze, a chce mieć duzo miejsca. i z góry dziekuje za pomoc

n31T
komentarz
komentarz

Jeśli masz płytę główną asusa to będziesz to miał w dziale Advanced -> advanced bios features i tam powinieneś mieć first boot device bądź listę gdzie się przestawia kolejność. Jeśli tak mieć nie będziesz to poszukaj gdzies w biosie czegoś związanego z bootowaniem.

Gość
komentarz
komentarz

Ok bardzo dziekuje za pomoc

Ech mam płytę główną ABIT AN7

n31T
komentarz
komentarz

Nie możesz znaleźć tam opcji bootowania ? Poszukaj gdzieś w dziale advanced

Gość
komentarz
komentarz

Przestawiłem wszystkie advanced boot na cdrom i nic z tego...

rasalnik
komentarz
komentarz

ja mialem podobny problem to sie okazalo ze dysk jest zjarany

Gość
komentarz
komentarz

Czyli twoim zdaniem nic sie nie da zrobic z tym dyskiem?

dar55
komentarz
komentarz
Przestawiłem wszystkie advanced boot na cdrom i nic z tego
:D a wsadziłeś płytę z windowsem ?
A jak włączam Windowsa i podłączam przy włączonym komputerze to komputer nie reaguje
nie wolno tego robić , zjarasz dysk lub płyte

masz teraz dwa dyski ? PATA (na szeroką taśmę ?) , to ten z windowsem ustaw na Master (zworka na MA) a ten dodany dysk na slave (zworka na SL) i wtedy będzie działać - byc może będziesz musiał sformatowac dodany dysk

Gość
komentarz
komentarz

Ja te obydwa dyski podłaczam na tą szeroką taśme, a z Windowsem to tak mam zrobic zeby naprawić czy cos w tym stylu??

dar55
komentarz
komentarz

swój stary dysk z windą na master i z niego bootujesz , ten ciociowy jak slave i to będzie twój magazyn (spod windy pierwszego sobie go sformatuj )

Gość
komentarz
komentarz

Nie bardzo cię rozuumiem, mam płyte z Abita i chcę zebys napisal krok po kroku...A jak nie dasz rady to ja jeszcze moze sprubóje to naprawic za pomoca plytki Windowsa, ale lepiej bedzie cos poprzestawiac w BIOS-ie...

masz teraz dwa dyski ? PATA (na szeroką taśmę ?) , to ten z windowsem ustaw na Master (zworka na MA) a ten dodany dysk na slave (zworka na SL) i wtedy będzie działać - byc może będziesz musiał sformatowac dodany dysk

Zrobiłem wszystko co kazałeś, ale Windows się nie włącza ale rozruch jest...a poza tym jak sformatować dysk w BIOS-ie...??

dar55
komentarz
komentarz
dysk w BIOS-ie...??
nie ma czegoś takiego , i kolegów nie słuchaj

jeszcze raz : masz dwa (2) dyski ? swój i od ciotki ?

na swoim miałeś windowsa ? i niby od ciotki też ? ale ten od ciotki nie startuje u ciebie - i nie będzie startował bo musisz go sformatowac -> masz dwa sposoby

1 podłaczasz dysk ciotki jako jeden , ustawiasz go na master , podłączasz na koniec tasmy i instalujesz windowsa z płyty

2 podłączasz dysk ciotki jako drugi = slave , w środek taśmy - uruchamiasz kompa ze swego dysku z windowsem i spod niego formatujesz ten od ciotki

instalacja systemu -> szukaj w poradnikach

Gość
komentarz
komentarz

Już mi się udało, ale sposobem dar55. I ci za to dziękuje. + dla ciebie :D Wystarczyło przełączyć zworki i sformatować i gotowe...:D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.