x-kom hosting

Gry wyłączają się z błędem

falcon1984
utworzono
utworzono

Cześć,

tym razem to ja mam problem :unsure:

A więc pojawił się problem z wyłączaniem się gier do Windowsa, czasami następuje to po kilku minutach, a czasami po kilkunastu, sprawdzane głownie na Fifa 09 Demo oraz Crysis Warhead. Starsze gry typu Euro 2008 oraz GTA SA nie wyłączają się. Tamte gry wyłączają się ze standardowym błędem "Nastąpił problem z aplikacja i zostanie ona zamknięta", jak zaglądnąłem do szczegółów to pisało coś tam w stylu Microsoft HSLS Shader Compiler...

Poniżej prezentuje co już zrobiłem:

1) Zainstalowałem najnowszego DirectX 2008 Sierpień (czy poprzedniego DX trzeba było jakoś wcześniej usunąć ? )

2) Próbowałem różnych sterowników: 175 oraz 178 i na obu to samo (nie czyściłem rejestru po odinstalowaniu sterów bo za bardzo nie wiem jak i nei chce czegoś popsuć)

3) Odinstalowalem NVidia PhysiX bo myślałem że to ich wina ---> bez rezultatu

Konfig kompa w sygnaturce na dole. W czasie gry w Fife 09 Demo temp. grafiki wynosi 57-58C. Karta nie kręcona (odkręciłem ją kilka dni temu)

Program antywirusowy to: Kaspersky Internet Security 7

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę pisać. Nie bardzo mam ochotę robić format C: :angry:

Za pomoc będą + :)

Gość
komentarz
komentarz

Jaki system?

falcon1984
komentarz
komentarz

Windows XP Professional SP2 PL

Gość
komentarz
komentarz

Miałem to samo po wgraniu 175, pomogło wgranie sterów dołączonych z grafiką (to chyba były 169), może spróbuj wgrać jeszcze starsze sterowniki lub te dołączone do grafiki.

falcon1984
komentarz
komentarz

A jakiego DirectX używasz ?

szoch
komentarz
komentarz

też czasami tak mam w szczególności przy nieoryginalnych grach choć czasami ale to barddzo rzadko oryginał mi się wyłączy i wyskakuje własnie ten błąd że aplikacja będzie zamkineta.

Czyli od czego to zależy?

Gość
komentarz
komentarz
A jakiego DirectX używasz ?

9c, wydanie ze sterownikami :P

falcon1984
komentarz
komentarz

Odinstalowałem poprzednie stery 175 i zainstalowałem 169 (co prawda nie z płytki bo miałem je już na dysku zassane kiedyś z neta), zagrałem przed chwilą 3 mecze w Fifa 09 Demo i nie wywaliło mnie ani raz. Nie chce zapeszać, ale problem chyba rozwiązany. Pogram jeszcze i zobaczymy czy zniknął całkowicie

Dla Mareckiego + :)

EDIT:

Kurde, niestety nie pomogło :angry:

Zagrałem sobie teraz meczyk w Fifa i mnie wywaliło jeszcze w pierwszej połowie :(

Co można jeszcze zrobić ?

Mbroziak
komentarz
komentarz
nie czyściłem rejestru po odinstalowaniu sterów bo za bardzo nie wiem jak i nei chce czegoś popsuć)

Polecam RegCleaner. Program jest intuicyjny do kwadratu :) Można ściągnąć stąd

falcon1984
komentarz
komentarz

Na czas gry wyłączyłem też Kasperskiego. Już myślałem, że znalazłem źródło problemu ale pod koniec 3 meczu znowu wywaliło do Windowsa :angry:

Polecam RegCleaner. Program jest intuicyjny do kwadratu :) Można ściągnąć stąd

Skąd mam wiedzieć, które wpisy w rejestrze można usunąć, a które nie ? :P

cusek
komentarz
komentarz

A kiedy mniej więcej zaczął pojawiać się ten błąd?

falcon1984
komentarz
komentarz
A kiedy mniej więcej zaczął pojawiać się ten błąd?

Odkąd ściągnąłem i zacząłem grać w demko Fify 09. Wcześniej w GTA SA, Euro 2008 i Rainbow Six Vegas 2 nie miałem problemów.

W Crysis Warhead też mnie wywala po jakimś czasie do Windowsa :( Ehh chyba coś mi się w Windowsie porąbało

EDIT:

Czy to może być wina karty graficznej ? Bo mam jeszcze w pokoju Galaxy 7900GS, ale nie bardzo mi się chce ją podłączać

Ściągnę sobie chyba z MSDN Win XP SP3 i postawie dziś albo jutro system na nowo bo to szkoda czasu tego szukać co jest nie tak, a format myślę że powinien pomóc.

EDIT2:

Na te sterowniki 169 puściłem ponownie instalator DirectX9c z Sierpnia i teraz póki co zagrałem 5 meczyków i nie wywala :) . Aby to już był koniec tego wszystkiego bo pół dnia spędziłem próbując ten problem rozwiązać... <_<

Gość
komentarz
komentarz
Cześć,

tym razem to ja mam problem :unsure:

A więc pojawił się problem z wyłączaniem się gier do Windowsa, czasami następuje to po kilku minutach, a czasami po kilkunastu, sprawdzane głownie na Fifa 09 Demo oraz Crysis Warhead. Starsze gry typu Euro 2008 oraz GTA SA nie wyłączają się. Tamte gry wyłączają się ze standardowym błędem "Nastąpił problem z aplikacja i zostanie ona zamknięta", jak zaglądnąłem do szczegółów to pisało coś tam w stylu Microsoft HSLS Shader Compiler...

Poniżej prezentuje co już zrobiłem:

1) Zainstalowałem najnowszego DirectX 2008 Sierpień (czy poprzedniego DX trzeba było jakoś wcześniej usunąć ? )

2) Próbowałem różnych sterowników: 175 oraz 178 i na obu to samo (nie czyściłem rejestru po odinstalowaniu sterów bo za bardzo nie wiem jak i nei chce czegoś popsuć)

3) Odinstalowalem NVidia PhysiX bo myślałem że to ich wina ---> bez rezultatu

Konfig kompa w sygnaturce na dole. W czasie gry w Fife 09 Demo temp. grafiki wynosi 57-58C. Karta nie kręcona (odkręciłem ją kilka dni temu)

Program antywirusowy to: Kaspersky Internet Security 7

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę pisać. Nie bardzo mam ochotę robić format C: :angry:

Za pomoc będą + :)

Ej a ty te gry ściągnąłęś czy miałeś z orginału?

falcon1984
komentarz
komentarz

Crysis oryginalny (od kuzyna) :) a Fifa Demko to wiadomo z neta zassana :)

cusek
komentarz
komentarz

I jak dalej wywala?? Czy już nie? A próbowałeś usuwać to demko może to one namieszało?

falcon1984
komentarz
komentarz

Już nie wywala. Zagrałem ponad 10 meczyków i wszystko ładnie śmiga :)

Miałem chyba niekompatybilne DX9 ze sterownikami. Ponoć po każdej zmianie sterowników powinno się DX zaktualizować :)

EDIT:

Ehhh i dzisiaj znowu to samo. Ręce już mi opadają, chyba trzeba będzie zrobić formata niestety... :/

.

Kamix
komentarz
komentarz

Wiesz co może to głupie, ale jak sobie jeszcze nie poradziłeś to powiem Ci co u mnie było źródłem problemu.

Miałem porcka podkręconego na 2212Mhz i właśnie tak samo się działo jak u Ciebie z grami, a w Super Prime 2004(priorytet 10) śmigał kilka godzin bez errorów.

Zmniejszyłem o kilka FSB czyli miałem 2150Mhz i problem zniknął.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja nie wiem co to było ale wyłączyłem skórkę Vista i wróciłem to klasycznego stylu XP oraz wgrałem sterowniki z płytki dołączonej do karty i problem zniknał. Już kończę właśnie w Fifa 09 Primera Division Barceolną i ani razu mnie nie wywaliło do Windowsa :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.