x-kom hosting

"Błąd odczytu dysku"

Bienek
utworzono
utworzono

Jak podłączyć napęd na taśmę ATA do mojego sprzętu. Myślałem, że po prostu wystarczy wyciągnąć taśmę ATA z opakowania i podłączyć, ale nic bardziej mylnego. Działał, ale po miesiącu zaczęło się pojawiać "Błąd odczytu dysku". Więc go odłączyłem i wszystko gra. Jakby ktoś mógł krok po kroku mi opisać jak go podłączyć(łącznie z ustawieniami biosu, bo chyba trzeba coś tam ustawić) to byłbym bardzo wdzięczny!!! Pozdrawiam

dar55
komentarz
komentarz

dośc słabo opisałeś problem

o le jeszcze z tym się borykasz to opisz :

ile masz dysków - jakich

na którym jest system - jaki

model płyty głównej

Bienek
komentarz
komentarz

Twardy dysk mam Sata2 i nagrywarkę także Sata2. A ze starego kompa chciałem podłączyć jeszcze DVDrom na taśmę(ATA). Wszystko działało przez miesiąc a potem wyskakiwał mi co rusz przy starcie systemy "Błąd odczytu dysku". Domyśliłem się że chodzi o ten podpięty DVDrom i go odłączyłem. Kilka dni chodził ok więc jeszcze raz go podłączyłem ale sytuacja z błędem się powtarza. Bardzo zależy mi na tym dysku, bo to oszczędza czas np. przy przegrywaniu. System to XP SP 3. Bios do płyty głównej najnowszy. Resztę mam napisane w sygnaturce. Dzięki że coś napisałeś!!! Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.