x-kom hosting

E8500 vs. Q9550

Czabi
utworzono
utworzono

Witam jestem zainteresowany kupnem nowego procesora. Zastanawiam sie nad E8500 albo Q9550. Ogólnie procesor potrzebuje do gier i mam kilka pytan.

1.Czy Q9550 jest podatny na podkrecanie

2. Który jest wydajniejszy

3.Czy warto inwestowac w quada głownie nasowa mi sie pytanie czy jak kupie teraz E8500 a wyjda za 2/3 miesiace gry wykorzystujace wiecej niz 2 rdzenie czy nie strace pieniedzy?

swirek
komentarz
komentarz
1.Czy Q9550 jest podatny na podkrecanie - niezbyt :(

2. Który jest wydajniejszy - w grach zdecydowanie e8500 ze wzgledu na wiekszy zegar chociazby.

3.Czy warto inwestowac w quada głownie nasowa mi sie pytanie czy jak kupie teraz E8500 a wyjda za 2/3 miesiace gry wykorzystujace wiecej niz 2 rdzenie czy nie strace pieniedzy? - nie warto. Szkoda kasy - 900 zl za tego quada, ktory jest marny w sumie.

Kupujesz sobie e8500 za 525 zl. do tego chlodzenie Thermalright Ultra 120A za 100 zl i wiatrak 120 mm Noiseblocker BlackSilent XL2 120mm - rev.3 za 40 zl (suma 665 zl) i robisz OC jakie Ci sie tylko podoba :)

grubys
komentarz
komentarz

Ogólnie to ten Quad jest trochę lepszy a też sporo droższy i dlatego chyba zdecydowałbym się na E8500 i wysoko go kręcił bo ma takie możliwości ;)

Także jeśli do gier to E8500

pozdro

Czabi
komentarz
komentarz
Ogólnie to ten Quad jest trochę lepszy a też sporo droższy i dlatego chyba zdecydowałbym się na E8500 i wysoko go kręcił bo ma takie możliwości ;)

Także jeśli do gier to E8500

pozdro

Tylko chodzi mi o to ze narazie w grach lepszy jest E8500 ale jezeli np. gta 4 (lub inne nowe gry) zaczna korzystac z wiecej niz 2 rdzeni to moze sie okazac ze Q9550 okaze sie o wiele mocniejszy. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

swirek
komentarz
komentarz
Ogólnie to ten Quad jest trochę lepszy
Powiedz w czym jest lepszy q9550 od e8500? Uzasadnij... Chetnie sie dowiem :)
ale jezeli np. gta 4 (lub inne nowe gry) zaczna korzystac z wiecej niz 2 rdzeni to moze sie okazac
Narazie tylko doslownie kilka gier korzysta z wiecej niz 2 rdzeni. Np taka Lost Planet. I nie zanosi sie zeby predko wzrosla liczba gier korzystajacych z 4 czy wiecej rdzeni. Nacisk jest przedw wszystkim na wydajne karty graficzne a do tego musza byc odpowiednio wysokie zegary procesorow zeby nie dlawily tych kart. e8500 plus chlodzene jakie polecilem plus OC zalewni Ci spokojne granie na maksymalnych detalach przez ladnych pare lat.

Potem to juz wejdzie nowa generacja sprzetow i sie po prostu wymieni :)

Czabi
komentarz
komentarz
Powiedz w czym jest lepszy q9550 od e8500? Uzasadnij... Chetnie sie dowiem :)

No własnie nie mowie ze jest lepszy od e8500 bo nie jest tylko chodzi mi o to czy jak zaczna wychodzic gry pod wiecej niz 2 rdzenie to czy Q9550 nie stanie sie lepszy od e8500 z powodu tych 2 dodatkowych rdzeni

grubys
komentarz
komentarz
Powiedz w czym jest lepszy q9550 od e8500?

No w niektórych testach jest ciut lepszy np:

http://www.in4.pl/recenzje/462/4crysis_cpu_ave.jpg

http://www.in4.pl/recenzje/462/4enemy_territory_ave.jpg

http://www.in4.pl/recenzje/462/5coh_min.jpg

No i jet również lepszy w video, kompresji czy renderingu

Co nie zmienia faktu ze i tak jestem za E8500

pozdro

DeNeB
komentarz
komentarz
No własnie nie mowie ze jest lepszy od e8500 bo nie jest tylko chodzi mi o to czy jak zaczna wychodzic gry pod wiecej niz 2 rdzenie to czy Q9550 nie stanie sie lepszy od e8500 z powodu tych 2 dodatkowych rdzeni

Ten quad w grach jest ciut lepszy,ma dosc wysokie taktowanie 2,83ghz i 2 razy wiecej pamieci cache co wpływa na ciut lepsza wydajnosc, :) Oczywiscie sam wybrałbym E8500 pod wzgledem cena/wydajnosc

Czabi
komentarz
komentarz

A do około ilu GHz mozna go podkrecic na chłodzeniu powietrznym?

// 2. Zabrania się zadawania pytań dotyczących możliwości podkręcenia danego urządzenia. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników

// i jednoznaczna odpowiedź na takie pytania nie istnieje

// 3. Zakaz zadawania pytań związanych z OC, których miejscem właściwym jest dział "Chłodzenie, modding, OC".

// Czytaj regulamin. Następnym razem będzie warn.

// NowakoV

Walkman
komentarz
komentarz

szczerze to ja ci nie polecam quadów a do gier to wogóle głupota (2 rdzenie wydajniejsze) a zresztą quada do ile do 3ghz podkręcisz a e8500 do 4.0ghz na boxie więc jest różnica załważalna uwież :) E8400 i podkręcić najlepiej

Czabi
komentarz
komentarz

Dzieki za pomoc temat do zamkniecia.

PS. Przepraszam za pytanie o podkrecanie.

Gość
komentarz
komentarz
szczerze to ja ci nie polecam quadów a do gier to wogóle głupota (2 rdzenie wydajniejsze) a zresztą quada do ile do 3ghz podkręcisz a e8500 do 4.0ghz na boxie więc jest różnica załważalna uwież :) E8400 i podkręcić najlepiej

w ogóle **/ e8500 zdecydowanie nawet jeśli gry już będe na 4 jajka .. to ten quadzik dawna bedzie na smietnik :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.