x-kom hosting

Corsair FlashVoyager vs. FlashVoyager GT - co lepsze?

FrogsterPL
utworzono
utworzono (edytowane)

Chcę na urodziny kupić kumplowi którąś z tych pamięci. Wiem (z testu w jakiejś gazecie), że te pamięci są cholernie wytrzymałe (nawet gotowanie wytrzymują), ale niestety nie mam pojęcia, czy wersja GT jest rzeczywiście znacząco szybsza (nie znalazłem żadnego porównania). Czy ktoś wie coś na ten temat?

EDIT:

Zastanawiam się także nad modelem Survivor (zwykłym - GT jest już za drogi), ale to już chyba jednak przegięcie, bo co z tego, że jeszcze wytrzymalszy, skoro jest sporo grubszy ;)

  • 2 tygodnie później...

Danyyy
komentarz
komentarz

Takie coś znalazłem :

When I compared the Corsair Voyager vs. the Corsair Voyager GT I came across some interesting facts when running some tests. The first thing is that the Corsair Voyager is very good at handling a single big file and the Corsair Voyager GT is just a little bit faster. My best runs of many regarding a 1.99gig file is Corsair Voyager 18.4 megs/sec vs. Corsar Voyager GT 20.5 megs/sec. Secondly, the Corsair Voyager GT just wails on the Corsair Voyager when transferring many small files. My best results show a 1.64 gig, 1660 file transfer was Corsair Voyager 4.96 megs/sec vs. Corsair Voyager GT 10.58 megs/sec. Third, writing to diff. parts of the drive seemed to affect the Corsair Voyager GT a little bit, where as the Corsair Voager seemed unaffected. The difference was not drastic, but enough to make the numbers on the Voyager and Voyager GT come closer on a single file transfer, where it only made a slight difference in a multi-file transfer. As always, Newegg's service was great.

pisz wrazie potrzeby przetłumaczenia :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
the Corsair Voyager GT just wails on the Corsair Voyager when transferring many small files

Znaczy się, coś w stylu "CVGT po prostu 'gniecie' CV przy transferze wielu małych plików"?

Bardzo dziękuję za pomoc :)

Danyyy
komentarz
komentarz

Tak jest o 100% szybszy przy małych plikach ;D zwykły 5 MB a GT 10 MB ;D nie ma za co ;D

swirek
komentarz
komentarz

Dobry pen OCz Rally2 Turbo po 30MB/s w obie strony :)

Ja osobiscie mam wersje zwykla 30MB/s odczyt i 15MB/s zapis wersja 4GB i jestem bardzo zadowolony :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

swirek, dzięki, ale "napaliłem się" już na tego Corsaira :D Gwarancja 5 lat i praktycznie niezniszczalny, jeśli ktoś nie jest mocno zdesperowany... ;) OK, temat do zamknięcia, będę brać Voyagera GT, thanks za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.