x-kom hosting

Pentium D2.8 + 2GB Ram Kingston HyperX

Adexis
utworzono
utworzono

Nie moge sie dowiedziec od fujitsu siemens czy moja plyta obsluguje c2d wiec myśle o wsadzeniu pentiuma D jak to będzie razem pracowalo (mam karte Zotac 9600Gt)

Akahan
komentarz
komentarz

A co ma ram do procka? Ale raczej nie wsadzisz C2D, zresztą już Ci powiedzieli chyba w 2 temacie... Co do Pentiuma D to spore oc do tej karty.

swirek
komentarz
komentarz
czy moja plyta obsluguje c2d
Fujitsu siemens D2151-A1
Sprawdz tu: http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs/ds_d2151-a1.pdf

Jest napisane, ze niestety wersja A1 nie obsluguje Core 2 Duo.

Takie procki obsluguje wersja A2 http://sp.fujitsu-siemens.com/dmsp/docs/ds_d2151-a2.pdf

Wniosek taki, ze Pentium D trzeba.

2GB Ram Kingston HyperX
Mowisz o DDR2 Kingston HyperX 800MHz? RAMY te teoretycznie dzialac beda ale zwolnia do 667MHz bo takie maksymalnie obsluguje plyta. Moze bedzie sie dalo je podkrecic do nominalnych 800MHz, ale moze i nie.
Adexis
komentarz
komentarz

zobacz czym sie różnią te plyty :P

Gość
komentarz
komentarz

Ramy bierz Kingston HyperX. Sam je mam i narazie jestem zadowolony. Zwolnią do 667MHz bo płyta nie obsłuży 800MHz. A co do procka bierz Pentium D ;)

Adexis
komentarz
komentarz

pytam sie po to aby wiedzieć czy będzie to ladnie śmigalo wraz z kartą 9600gt i czy nie bede musial za pol roku zmieniac kompa (Czekam na GTAIV)

swirek
komentarz
komentarz

Spokojnie bedzie smigalo z 9600GT i nawet z lepszymi :).

Proponuje zamiast Pentium D 820 wziac D 805. Troche tanszy, wydajnoscia bez OC bardzo niewiele, albo wcale nie ustepuje D 820, a jego OC to poprostu bajka. Niestey Pentiumy D to grzejniki jakich malo, wiec zalecane jest dobre chlodzenie :) Cos pokroju Pentagram Vertical daloby rade :)

Adexis
komentarz
komentarz

Z tym chlodzeniem to mnie zaniepokoiłeś ponieważ mam dziwną obudowę gdzie zasiacz jest na wysokosci procesora i z zasilacza wychodzi taki plastikowy kołnieRZ z wielgachnym wiatrakiem na radiator procesora

swirek
komentarz
komentarz
plastikowy kołnież
Wywal to czym predzej, takie wynalazki tylko zaburzaja cyrkulacje powietrza w obudowie.

Za chlodzenie procesora odpowiadac powinien wiatrak i radiator na procesorze.

Zasilacz tylko pomaga wyrzucac powietrze z obudowy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.