x-kom hosting

Dysk USB

Lucider
utworzono
utworzono

Mam twardy dysk, który jest podłączany przez USB.

Kiedy system wykrywa go jako urządzenie USB to nie mogę na niego wejść ("zły system plików"), ale jako że jest wpięty w USB to nie mogę go zamontować jak każdą inną windowsowską partycję :P

Znacie jakiś sposób, żebym dokopał się do tych danych?

Distro: Fedora Core 6

X: KDE 3.5.6

Dysk USB: FAT32 albo NTFS :P

Lipton07
komentarz
komentarz

A jak byś sprubował oddać dysk na gwarancję może to coś z dyskiem albo masz nieodpowiedni sterownik do kabla

Lucider
komentarz
komentarz

Ale tu nie chodzi dysk, tylko o niezgodność NTFS i ext3.

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Spróbuj może wklepać do pliku /etc/fstab (nie wiem jak to jest na fedorze) linijkę, coś na ten przykład:

/dev/sda1 /mnt/pendrive auto

1 - Ścieżka urządzenia

2 - Punkt montowania

3 - System plików (tu mozesz zostawić auto, albo wpisać NTFS lub FAT)

I dysk powinien pojawić się pomiędzy innymi dyskami.

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli to dysk w systemie NTFS, to musisz dograć odpowiednie oprogramowanie, ale pod linuxem nie będziesz mógł zapisywać nic na dysku w tym formacie.

ElektroBart
komentarz
komentarz

spróbuj jakos sformatować dysk na jakis format linuxowy

Lucider
komentarz
komentarz

Trinitrotoluen i puciek, teraz nie będę miał tego dysku przez dwa tygodnie, ale potem spróbuję jeden i drugi sposób :)

ElektroBart, on nie jest mój, ja chciałem tylko skopiować sobie dane :)

dos
komentarz
komentarz

@puciek - nie prawda, już została wydana stabilna wersja ntfs3g, która umożliwia zapisywanie, i nie jest to, tak jak kiedyś, obsługa eksperymentalna ;)

Lucider: Możesz go zamontować tak jak każdą partycje, tylko że partycje na dyskach ATA są w /dev/hdxX a na dyskach SATA, SCSI i USB na /dev/sdxX :P

Pozdrawiam

dos

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Do podglądnięcia gdzie zostało włożone urządzenie służy "lsusb", a potem "dmesg" żeby zobaczyć który to device.

Lucider
komentarz
komentarz

Najgorsze jest to że ja go widzę, bo on mi się montuje automatycznie jako usb device, ale jak wchodzę to wyskakuje monit "błędny system plików".

Zmyliło mnie to trochę, bo przecież jak montowałem inną partycję na moim dysku i było w FAT32 to bez problemów czytało... Jak wsadzę odtwarzacz mp3 i montuje urządzenie mp3 to też bez problemu wchodzi, a jak podłączę dysk NTFS to d..a :/

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

No to mówie żebyś tak zrobił i ręcznie mu wprowadził system plików do fstaba :P

  • 3 tygodnie później...
dos
komentarz
komentarz

A co ci da fstab, skoro to dysk USB? I co, po wyjęciu go będziesz kasować ten wpis i tak w kółko? :P

Masz ntfs3g albo coś w tym stylu?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.