x-kom hosting

OC E2160

arrek
utworzono
utworzono

Witam czy jest możliwe OC procka E2160 na boxowym chłodzeniu ? Kontroluję temp. procka przez Dual Core Center bo mam płytę główną MSI P35.

Procesor w spoczynku ma koło 44-45 stopni a w stresie nie przekracza 48. Chciałbym z niego wyciągnąć jakieś 2,5GHz.

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym mu dal 2,3 GHz - 2,5 GHz na boxowym :} Polecam moje chlodzenie za 80 zl w komputroniku Pentagram Freezone * jakis tam:D nie pamietam nazwy wiem , ze za 70-80 zl.. w Stresie mam 37 C.. na spoczynku 35 .. zyciowa max temp mialem 44 a procek c2d e8400 oczywiscie tempy podane na 3,6 GHz czyli po oc 600 mhz na rdzeń ;]

EDIT : to jest to moje chlodzenie

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,24686/

Gość
komentarz
komentarz
Witam czy jest możliwe OC procka E2160 na boxowym chłodzeniu ?

Oczywiście, ze tak, ale ile podkręcisz zależy od sztuki procesora.

Polecam moje chlodzenie za 80 zl w komputroniku Pentagram Freezone * jakis tam:D nie pamietam nazwy wiem , ze za 70-80 zl..

Beznadziejne chłodzenie, w tej cenie Karakorum.

Gość
komentarz
komentarz

Czyli wg Ciebie 37 C W Stresie To Beznadzieja? Aha. ok =]

Uzasadnij ,, dlaczego beznadziejne'' =/

Gość
komentarz
komentarz
Czyli wg Ciebie 37 C W Stresie To Beznadzieja? Aha. ok =]

To nie jest realne, no chyba że procesor działa na napięciu 1,0V i masz 10* w pomieszczeniu :D

Uzasadnij ,, dlaczego beznadziejne''

bo jest słabo wydajne, nawet Pentagram AlCu 100lite jest wydajniejszy.

Gość
komentarz
komentarz

Jest Realne W Pokoju Mam 22 C =] Po za tym puscilem 3D MARKa i dotykalem caly czas radiatora przy samym CPU i byl zimny jak lod =)... z wiatraka leci tez samo zimno w 3d marku doszlo do 44 a w crysis do 37 :}.

slabo wydajne =/... tak przy 37 C napewno slabo :D hehe=p moze i slabo chodzby dobrze trzyma temp:] bo wg mnie 37 C na 3,6 GHz w Crysis to nie duzo:P niewierzysz przyjedz:D pokaze Ci :D mozesz sobie zaisntalowac czujniki jakie tylko chcesz hehe

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli masz w 3DM 44* to w orthosie będzie ok 55-60 a to jest różnica :P A jak mierzysz temperatury czymś innym niż Real Temp lub Core Temp 0.99.3 to dodaj sobie jeszcze 10* :P

arrek
komentarz
komentarz

Jestem zielony jeśli chodzi o OC, więc może ktoś ma tą samą płytę główną co ja? bo Tam podkręca się za pomocą zworek, i nasuwa się pytanie czy tymi zworkami zmienię taktowanie procka czy mobo? Fabrycznie zworki są ustawione na 200MHz a można zmienić na 266 lub 333. Czy komputer będzie działać stabilnie jeśli zmienię te zworki?

luk1999
komentarz
komentarz

266 powinno być ok, z 333 to już zależy od proca (może być wymagane podniesienie napięcia do 1,35-1,4V).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.