x-kom hosting

[Rozwiązany]Ukruszony rdzeń procesora

arge
utworzono
utworzono

Panowie jakie jest dopuszczalne ukruszenie procesora oraz jaki ma to wpływ na pracę komputera?

a pytam się dlatego gdyż ostatnio kupiłem na allegro procesor 700mhz celeron i niestety ma on z boku rdzenia

oraz na rogach ukruszenie. Po założeniu na socket nałożeniu pasty i załozeniu chłodzenia wskazuje prawia 50 stopni w biosie ;)

i cały czas rośnie. Załanczam zdięcie tego procesora, co o nim sądzicie czy warto go zakładać i czy jest to prockiem czy czymś innym?

Obraz_011.jpg

Obraz_010.jpg

post-26193-1222003753_thumb.jpg

post-26193-1222003816_thumb.jpg

bush
komentarz
komentarz

mysle ze to nie powino zaszkodzic.

>PePeK<
komentarz
komentarz
jakie jest dopuszczalne ukruszenie procesora oraz jaki ma to wpływ na pracę komputera?

Niema żadnej miary ukruszeń. Jeśli działa stabilnie przy obciążeniu to znaczy że nieznacznie ukruszył się rdzeń i powinno być OK

Po założeniu na socket nałożeniu pasty i załozeniu chłodzenia wskazuje prawia 50 stopni

Częstym objawem ukruszenia jest właśnie wzrost temp. Celerony wtedy miały dość niskie temp. Ale jeśli temp będzie powyżej 60 w biosie to ukruszenie jest z byt duże.

co o nim sądzicie czy warto go zakładać i czy jest to prockiem czy czymś innym?

Myślę że niema sensu sie w niego bawić skoro ma wysokie temp. Zobacz jak się w windowsie zachowuje czy nie resetuje

arge
komentarz
komentarz

Dziękuje za szybką reakcję z waszej strony, ale sprawa wygląda tak: w działaniu tego kompa czyli windows, jakieś proste gierki, nic się niedzieje, nierestartuje sie i nie wiesza, ogólnie działa stabilnie. Ale... ma dość wysoką temperaturę, i co jest dla mnie bardzo dziwne jak włącze kompa i odrazu wejde do biosu to odrazu mam 46-50 stopni, i błyskawicznie go wyłanczam zdejmuje radiator i procesor z socket i procek jest wg mnie zimny i radiator też, z kąd ta temperatura?

seba115
komentarz
komentarz

moze masz uszkodzony czujnik?

jak pokazuje w programach?

I ile ma stopni potem a nie jak odrazu uruchomisz...

arge
komentarz
komentarz

szczerze powiedziawszy też zastanawiałem się nad czujnikiem, ale gdzie on się znajduje? a co do programów to jeszcze niczym innym niepróbowałem prucz biosu bo zawsze wydawało mi się że bios niekłamie ;) ale zrobiłem przed chwilą inny test wsadziłem procesor 733 celeron niestety też ukruszony i temperatura przy starcie była 39 stopni ale zaczeła rosnąć, przy 45 się poddałem i wyłączyłem kompa :( bo niemogłem już na to patrzeć

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli procek działa stabilnie i radiator jest chłodny, to uszkodzony jest czujnik temperatury procesora. W tamtych czasach czujniki takie były montowane mniej więcej po środku podstawki procka - na płycie głównej, a nie w procesorach. Na Twoim miejscu nie przejmowałbym się tym za bardzo. Oczywiście, jeżeli komp chodzi stabilnie i radiator nie parzy palców.

arge
komentarz
komentarz

ok! dzięki! już jestem prawie pewny że mój czujnik jest taki sobie i raczej mam na to niepatrzeć jaka temperatura, ale co sądzicie o tym procku ze zdięcia? przejmować się tym uszkodzeniem czy nie?

Wsadziłem spowrotem ten swój procesor 700mhz i już przy odpaleniu kompa i wejściu do biosu uzyskał 45 stopni ;) nie wiem co o tym sądzić. Panowie który to może być czujnik temperatury na tym zdięciu? i jaki program do pomiaru temperatury procesora polecacie?

Obraz_014.jpg

post-26193-1222018279_thumb.jpg

bush
komentarz
komentarz

olej to ;) jak sie nie resetuje to to poprostu olej :) czujnik walniety... Chyban asrodku te puste luty. Ale nie jestem pewien.

Gość
komentarz
komentarz
Panowie który to może być czujnik temperatury na tym zdięciu?

Tu nie ma czujnika. Powinien być na środku podlutowany do tych dwóch punktów otoczonych prostokątem.

arge
komentarz
komentarz

zainstalowałem dzisial everest home edition oraz speedfuna i przy starcie kompa pokazała się temperatura 29stopni procesora i 28 płyty na dwuch programach, więc chyba jest wmiarę dobrze. Oczywiście bios swoje,... dalej pokazuje 46-50 stopni! ale zauważyłem dziwne pływanie temperatury w obu programach! po 2 godz ciągłej pracy przy tym kompie temperaturka wynosiła od 33 do ...55 stopni takimi dziwnymi skokami, jak przeglądałem internet szukając nowego procka :D było 34-45 stopni jak włączyłem skaner on-line skoczyło na 50 stopni, a jak wyłączylem skaner to spadło na 34 stopnie no i wkońcu uruchomiłem grę midtown madness2 i temperatura skoczyła na 55stopni jak wyłączyłem gierkę to znowu spadło na 34 stopnie, i jak nic nierobiłem nawet myszką nieruszam to ma cały czas 33-34 stopnie w obydwuch programach. Zaznaczam że różnica między speedfunem i everestem jest 1-2 stopnie. Panowie co jest grane z tą temperaturą? czemu tak pływa? i jaka może być faktyczna temperatura?

i jaki program polecacie do sprawdzenia temperatury?

Gość
komentarz
komentarz

Nie program a termometr, najlepiej elektroniczny. Inaczej tego dokładnie nie zmierzysz. A i termometrem nie będzie to super idealnie, ponieważ możesz zmierzyć temp radiatora a nie rdzenia. Moim zdaniem jest to gra nie warta świeczki.

arge
komentarz
komentarz

Więc co proponujesz? zmienić procka czy to olać? sorki panowie że tak was męcze ale poprostu się na tym nieznam a chciałbym żeby to co mam było sprawne i niezawodne. A ta temperatura mnie zaskakuje teraz jak włączyłem program do testowania cpu znowu miał 100% użycie procka i 51 stopni, a w momencie jak wyłączyłem ten program to temperatura spadła odrazu na 37 stopni.

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli komp się nie restartuje, nie wywala blue screenów itp, czyli działa poprawnie, to olej tą temperaturę! Taki procek to ok. 15-20 zł więc nie ma o co kopii kruszyć.

arge
komentarz
komentarz

dzięki za rade! :) zmieniłem dzisiaj procek na celeron 600mhz i temperatura wynosi 29 stopni i 45 stopni w stresie na 100% wykorzystaniu procka. Myślę że problem został zażegnany, chyba że ktoś chce mi coś doradzić na temat procka to zapraszam! :) dziękuje wszystkim za pomoc! :) temat uważam za zamknięty

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.