x-kom hosting

E6300 vs. E4600

Gość
utworzono
utworzono

Witam. Dzisiaj u kumpla padła propozycja wymiany mojego e6300 (1,86) na jego e4600 (2,4) i musze dać mu jeszcze mojego Freezera (i tak miałem zmieniać :P). A więc który jest lepszy, i czy ten jego E4600 się dobrze będzie podkręcać na P5B ? Czy opłaca sie ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie zamieniaj się, tym bardziej z Freezerem. Sam podkręć swojego procka.

Gość
komentarz
komentarz

He, stary jesne że go podkręcałem ale trafiłem na jakąś totalnie zwaloną serie. Z E6300 2,4 ? :o mój kumpel swojego E6300 podkręcił do 3,0 tyle że na P5K (Ja mam P5B).

A mamy procesory dokładnie takie same, wygraliśmy je na LanParty (:P) i ta sama rewizja... A chłodzenie już kupiłem - Mugena, więc co mi tam po tym Freezerze. Chodzi mi tylko jaka jest różnica w wydajności, no i jak się podkręca tem E4600.

falcon1984
komentarz
komentarz

Hmm ten E4600 też powinien pójść na 3 GHz

Asus P5B to problematyczna płytka, ale może coś źle ustawiasz typu pamięci, timingi, napięcia ?

Gość
komentarz
komentarz

Napięcia pamięci i timingi są dobrze ustawione (na standardzie). Napięcie (vCore) standard, bo przecierz niebęde podnosił napięcia żeby wykręcić na załużmy 2,5 <_< Na 2,4 wszystko działa stabilnie, nie wiesza się, Othos nie wywala errorów bo nocy katowania na 10 priorytecie... Mój kumpel nie podnosił napięcia i wykręcił go na 3,0 tyle że ma Scythe Infinity, ale w IDLE mam 30*C a w stresie max. 42*C więc to nie wina temperatur.

heex307
komentarz
komentarz

Oj oczekujesz trochę za dużo od swojego e6300. To, że twój kolega wykręcił go na 3ghz bez podnoszenia vcore, nie znaczy, że każda sztuka jest tak dobra. Kręć go na max, nie przekraczając na co dzień 1,45V, powinieneś przekroczyć 3ghz. Nie opłaca się wymieniać twojego procesora na e4600 i jeszcze dodając freezera.

Gość
komentarz
komentarz
Kręć go na max, nie przekraczając na co dzień 1,45V

Spróbuje. A jakie chłodzenie lepsze od Mugena za ok. 150PLN ?

heex307
komentarz
komentarz

Do 150zł nic lepszego niż właśnie scythe mugen lub thermalright ultra z fanderem nie znajdziesz.

Gość
komentarz
komentarz
A jakie chłodzenie lepsze od Mugena za ok. 150PLN ?

THermalright Ultra 120A + Scythe Ultra Kaze 3000rpm (ew Delta 212cfm, ale takiej nie znajdziesz ;)

olszak
komentarz
komentarz
Asus P5B to problematyczna płytka

może i problematyczna ale ja na P5B i E2160 wykręciłem do 3,3 ghz. więc to że słabo się kręci nie oznacza że jest to wina asusa

Gość
komentarz
komentarz

A właśnie chciałbym zadać jedno pytanie (Co prawda nie na temat, ale nie chce zakładać nowego topicu bo po co zaśmiecać forum :)). Na pudełku z mojej płyty jest naklejka: "45nm CPU Ready." Mam najnowszy BIOS. Czy to znaczy że mogę na tego Asusa wsadzić procki z serii E8xxx ?

JSF
komentarz
komentarz

Wg. tego co piszą na stronie Asusa to P5B obsługuje E8600 od BIOSu w wersji 2001.

olszak
komentarz
komentarz

na pewno obsługuje, i wymiana biosu jest banalna bo robi się to spod windowsa, cos w stylu instalatora

swirek
komentarz
komentarz

wymiana biosu jest banalna bo robi się to spod windowsa, cos w stylu instalatora
A tyle razu bylo mowione zeby unikac flashowania z windy... Najlepiej bezposrednio z BIOSu a najlepiej w ogole nie zmieniac jesli nie ma potrzeby. Pamietajac oczywiscie, ze jesli juz decydujemy sie na update BIOSu to robimy to na wlasna odpowiedzialnosc.
Gość
komentarz
komentarz

Panowie... przecież napisałem że mam najnowszy BIOS ;)

swirek
komentarz
komentarz

Panowie...przecierz napisałem że mam najnowszy BIOS wink.gif
Ja to wiem, a moj post nie do Ciebie :) tylko do olszaka.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.