x-kom hosting

Gdzie kupic Athlon-a 6400+ BE?

qn6
utworzono
utworzono

No wlasnie... Tak jak w tytule. Gdzie kupic wspomiany wyzej procesor? Znalazlem kilka ofert w polskich sklepach internetowych ale wszedzie pisza, ze towar dostepny jest tylko na zamowienie, a gdy probuje sie z nimi skontaktowac odpisuja, ze towaru brak u dystrybutora (np. tu)... Nie zna ktos jakiegos sklepu gdzie to jeszcze sprzedaja?

Dopuszczam rowniez mozliwosc zamowienia procesora za granica (najlepiej terytorium UE lub USA). Dobrze by bylo gdyby byla mozliwosc platnosci przy odbiorze. No chyba, ze to jakis zaufany sklep (wtedy moze byc i karta)...

Gawcio
komentarz
komentarz

Zobacz tutaj:

www.apollo.pl
qn6
komentarz
komentarz
Zobacz tutaj:
www.apollo.pl

W Apollo.pl wogole nie ma 6400+ BE... :( Jest tylko zwykly 6400+ ale i tak niedostepny...

qn6
komentarz
komentarz
Też się dziwię bo patrzyłem w komputroniku i tez nie ma.

Jedyne allegro...

http://allegro.pl/item438810211_amd_athlon...z_black_ed.html

Uzywanego wolalbym nie brac...

A co myslicie o kupnie tego procesora: tutaj, tutaj lub tutaj?

Akahan
komentarz
komentarz

Jeżeli Cię stać, ale koszty przesyłki mogą być duże.

qn6
komentarz
komentarz
Jeżeli Cię stać, ale koszty przesyłki mogą być duże.

Nie az tak... Na EverythingTrini.com przesylka 6-10 dni do Polski to koszt $34,50...

>PePeK<
komentarz
komentarz
W Apollo.pl wogole nie ma 6400+ BE... :( Jest tylko zwykly 6400+

One niczym się nie różnią.

Pewnie powiesz, że ma odblokowany mnożnik ale to wcale nie prawda. Nikt do tej pory nie miał żadnego BE z odblokowanym mnożnikiem. Sam tez miałem swego czasu 2 procki BE i jeden zwykły. Wszystkie 6400 miały zablokowany mnożnik i takie same parametry. BE był o tyle gorszy że za większą cenę nie miał nawet chłodzenia BOX'owego.

qn6
komentarz
komentarz
One niczym się nie różnią.

Pewnie powiesz, że ma odblokowany mnożnik ale to wcale nie prawda. Nikt do tej pory nie miał żadnego BE z odblokowanym mnożnikiem. Sam tez miałem swego czasu 2 procki BE i jeden zwykły. Wszystkie 6400 miały zablokowany mnożnik i takie same parametry. BE był o tyle gorszy że za większą cenę nie miał nawet chłodzenia BOX'owego.

Czyli co... chwyt marketingowy z tym BE? Moze roznica tkwi w czyms innym...? Nie moge uwierzyc, ze AMD popelnilby takie swinstwo... :(

qn6
komentarz
komentarz
Zapytaj się w tym sklepie:

http://www.abcdomu.pl/product_info.php?products_id=8544

Może jeszcze je mają.

Wyslalem zapytanie o dostepnosc produktu na ich e-mail. Zobaczymy co odpisza...

EDIT:

Niestety... Odpisali cos takiego:

Witam

Przykro mi ale te procesory juz sie skończyły.

Pozdrawiam

:(

>PePeK<
komentarz
komentarz
Czyli co... chwyt marketingowy z tym BE?

Świetnie to ująłeś. to był chwyt marketingowy. Naprawdę nie opłaca się pchać w BE bo niczym się nie różni poza kolorem pudełka i cena.

A tak szczerze mówiąc to najlepszym wyborem byłby 6000+ BOX cena o wiele niższa (sam nie rozumiem czemu taka przepaść cenowa miedzy 6000 a 6400) a te 200MHZ to możesz sobie spokojnie sam podkręcić nawet na BOX'owym chłodzeniu

qn6
komentarz
komentarz
A tak szczerze mówiąc to najlepszym wyborem byłby 6000+ BOX cena o wiele niższa (sam nie rozumiem czemu taka przepaść cenowa miedzy 6000 a 6400) a te 200MHZ to możesz sobie spokojnie sam podkręcić nawet na BOX'owym chłodzeniu

Wezme jednak standardowego 6400+... 200Mhz do przodu to jednak cos.

zarek
komentarz
komentarz

Hehe ja mam obecnie 6000+ podkręconego o 300MHz dalej nie próbowałem bo miałem jakieś problemy chyba z ramem :P (patrz timingi ;) )

qn6
komentarz
komentarz
Hehe ja mam obecnie 6000+ podkręconego o 300MHz dalej nie próbowałem bo miałem jakieś problemy chyba z ramem :P (patrz timingi ;) )

A RAM ma duzy wplyw na OC procesora?

swirek
komentarz
komentarz

To zalezy takze od plyty.

Jesli jest mozliwosc zablokowania na sztywno taktowania RAMu to RAM nie ma zadnego wplywu na OC procka.

Jesli nie da sie tego zrobic, ale dzielnik FSB: DRAM pozwala przy nawet wysokim OC procka na zachowanie w miare bazowych taktowan RAMu to RAM ma niewielki wplyw na to (zalezy glownie od FSB z ktorego zaczynamy krecic procka bo RAM ma takty wyjsciowe 2x wartosc FSB).

Jesli natomiast FSB od poczatku jest wysokie to konieczne jest aby pamieci RAM takze nadawaly sie do OC albo zeby mialy bazowo wysokie takty (1066MHz).

webber
komentarz
komentarz

Jeżeli mogę wtrącić coś od siebie to nie pchałbym się w 6000+/6400+ tylko szukał czegoś na Brisbane, mój 5000+ BE robi 3.2GHz bez zmiany napięcia, większość sztuk zrobi przynajmniej te 3.0-3.1 na defaultowym Vcore. Za procesor dałem bodajże 180zł, przemyśl to.

zarek
komentarz
komentarz

Nie znam się na oc, ale obecnie ramy chodzą na CL5 a nie CL4 jak powinny i musiałbym zmieniać timingi. Może udało by się wyciągnąć te 400 - 500 MHz, bo na 300 mam dobre temperatury i orthos nie wykazuje jakiś błędów.

Ostatnio nie grałem w żadne nowe gry (jedynie Far Cry) i narazie nie planuję, to mi ten procesor spokojnie wystarcza (photoshop, net, tv, muza) może w przyszłości zmienię na Phenoma BE ;)

Jeśli chcesz bawić się w OC to zrób jak pisze Webber :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.