x-kom hosting

[Rozwiązany] Wybór procka- który lepszy?

dzieju
utworzono
utworzono

Zastanawiam sie nad 2 procesorami:

1. Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz Socket 775 6144kB L2 BOX

2. Intel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz Socket 775 8192kB L2 BOX

Różnica cenowa jest do przełknięcia więc który radzicie wziąć?

Ooo...dopiero zauwazylem, ze ktos o to pytal. Juz ide do tamtego posta. Gdyby ktos sie jeszcze nie wypowiadal na ten temat to prosze o odpowiedz tutaj:)

Dziekuje

carlitoneo
komentarz
komentarz

Według mnie na dzień dzisiejszy najlepszy będzie E8400 lub E8500 zależy czy kręcisz czy nie. Wg. mnie czterordzeniowce dziś są jeszcze nieopłacalne dla normalnego użytkownika, po prostu nie ma programów które by obsłużyły 4 rdzenie, a raczej korzystały z ich potencjału. A E8400 i dobrze się kręci i nie zjada tyle energii co Quad.

falcon1984
komentarz
komentarz

E8400 lepiej, jest nowocześniejszy - 45nm, mniej sie grzeje, lepiej kręci i w grach lepiej wypada bo ma wyższe zegary.

dzieju
komentarz
komentarz

dziekuje za odpowiedzi.

Czytalem,ze zalezy tez od tego co czego wykorzystuje sie komputer. Ja pracuje troche na AutoCadzie i programach graficznych. Nie za wiele gram, ale raz na jakis czas chetnie wrzuce cos nowego na ruszt:-)

Moj dylemat polega wiec na tym czy opłaca sie dorzucać ok. 100 zł na Q6600 czy spokojnie kupic E8400.

Dodam, ze bede chcial w przyszłości podkręcać ale nez szalenstw;-)

Czy w takim razie brac e8400?

falcon1984
komentarz
komentarz

E8400 bym brał, jest nowocześniejszy i lepszy do O/C jakbyś chciał kręcić

A Quad trochę już przestarzały

dzieju
komentarz
komentarz

Thx Falcon1984...chyba jednak tak zrobie:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.