x-kom hosting

Zepsuty procesor czy płyta główna?

Gość
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z komputerem (dane w podpisie).

Zastanawiam się co mogło paść: blisko 1,5 roczny, podkręcany w maju CPU E4300 do 3 Ghz czy może używana z 3/4 roku płytka Abit IP35-e.

O ile dobrze pamiętam to komp przestał wstawać po nieudanych próbach podłączenia dysku twardego na taśme do płyty głównej....

Potem nie chciał już się włączyć. Na początku był jakiś odgłos, wiatraki szły w ruch, ale na niskich obrotach i erkan był czarny.

Gdy tak stał odpalony ale nieruchomy, za którymś razem sam się wyłaczył.

Teraz pali się jedynie czerwona lampka - jest zasilanie. Z kolei zielona didoa na płycie głównej nie pali się, a gdy klikam POWER nic się nie dzieje, nawyżej mogę zaobserwować impuls, który na ułamek sekundy uruchamia wiatraczki.

Co mogło się zepsuć?

Tą samą konfigurację sprzętowa testowałem pod (nie wiem czy sprawną) płytą Asusa p5vd2-mx i efekt był podobny....

A może to coś innego, np. ramy (w co wątpię) ?

Istnieje opcja, że zarrznąłem procka kręceniem?

Teroic
komentarz
komentarz

A jaki zasilacz miales? Ja mysle ze zasilacz przepalil plyte i moze procka ;p

Gość
komentarz
komentarz

W opisie...

Wątpię ;)

Ocz Stealth X Stream.

Testowałem potem pod jakimś szajsem Altis Atx 350 i komp też ie wstawał tak btw ;)

Gość
komentarz
komentarz

Obstawiam płytę. Masz możliwość sprawdzenia CPU u znajomego ?

Gość
komentarz
komentarz

No niestety nie za bardzo.... jesli juz to moge oddac na gwarancje i za jakis tydzien odebrac -.-

Teroic
komentarz
komentarz

Wiesz jak zmienisz zasilacz nie znaczy ze wszystko chula mogl zasilacz spalic plyte i reszte sprzetu ;p

Daj do gwarancji plyte. Plyta a potem moze byc jeszcze procek wiec sprawdz lepiej u kumpla czy dziala ;p

Gość
komentarz
komentarz

Płytkę kupiłem już używaną na allegro, moja 3 msc gwarancja się skończyła :P

Po co płaciłem 200 zł za zasilacz (i to dobry, polecany przez uzytkownikow tego forum) skoro zjaral mi plyte? Watpi aby to byla jego wina, to nie jest jakis szit...

Macie zdjecie jak wygladaja np. p[opuchniete kondensatory itp? Moge jakos golym okiem sprawdzic co padlo?

falcon1984
komentarz
komentarz

Jakie napięcie miałeś na procku ?

Teroic
komentarz
komentarz

Popuchniete kondensatory maja ten krzyzyk na nich do gory dany, mozna nazwac wybity.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.