x-kom hosting

Ubuntu 6.12 instalacja

mariuszek
utworzono
utworzono

hmm chcialem ostatnio zainstalowac linuxa ubuntu... no i wszystko ok podzial na partycje nie sprawil problemu. Problem pojawil sie gdy zainicjowalem 6 krok instalacji > instalacja systemu. Instalator dochodzi do 15 % i staje w miejscu. czy to normalne ?

Jump0ncasH
komentarz
komentarz
czy to normalne

Zalezy na jak dlugo, upewnij sie ze wszystko wporzadku z plyta instalacyjna np: czy niejest zarysowana. Inna sprawa moze być zarysowana.

Sean
komentarz
komentarz

ja jak instaluje XP to w 30 procentach czekam na 31 procent chyba 5 minut to może warto chwile poczekać

mariuszek
komentarz
komentarz

czekalem 40 min i nic :D

Lucider
komentarz
komentarz

Główny minus większości dystrybucji jest taki, że szacowanie pozostałego czasu jest beznadziejnie nieprawdziwe - instalator potrafi stanąć na 10minut i nie drgnąć ani o bajt. Ale jeżeli po 20 minutach dalej nie ruszy, to winiłbym płytę.

Czy Ubuntu nie ma na początku instalacji opcji skanowania czy CD jest w pełni odczytywalny? Aurox i Fedora Core mają, dzięki czemu możesz być pewny, że to nie w CD leży wina.

mariuszek
komentarz
komentarz

ma ma bede musial to sprawdzic ale najpierw uporam sie z dyskiem

[ Dodano: 2007-04-08, 20:52 ]

ok moi drodzy... dzis szczyt ludzkiego zdenerwowania przekroczyl granice... po 2 dniach mozolnego szukania dobrej wersji udalo mi sie zainstalowac to ubuntu... tylko ze pracowalem na nim dziesiec minut i zawiesil sie .... teraz juz sie nie uruchamia... pokazuje mi sie cos takiego i dalej nie idzie :

http://img337.imageshack.us/my.php?image=dsc00296bd4.jpg

O_o

piotrusgit
komentarz
komentarz

Grub ci poszedł :) musisz jeszcze raz systema instalować.

PS: Czy ty czasem nie siedziałeś na rootcie??

mariuszek
komentarz
komentarz

tak ale problem w tym ze mam live cd i nawet z plyty go nie odpale ! w linuxa dopiero wchodze i nie wiem czy bylem na roocie :P

Zarov
komentarz
komentarz

Eee grub? Ja tam widze kernel panic :zez:

acallk
komentarz
komentarz

1)sprawdź ustawienia kontrolera dysku na płycie głównej (s-ata, atapi ) ja miałem to z fedorą miałem 2 dyski jeden na atapi a drugi na s-ata , skończyło się na tym że musiałem wywalić tysk na atapi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.