x-kom hosting

Który procesor lepszy?

Korzeeen
utworzono
utworzono

Który procesor jest lepszy? Dwurdzeniowy Intel Pentium Dual Core E2180 2x2.0GHz, czy Procesor INTEL PENTIUM4 3.20GHz

Czy w dwurdzeniowych częstotliwość taktowania liczy się podwójnie tak, że 2x2.0Ghz wyjdzie nam 4Ghz? A może jeszcze lepiej zainwestować w coś takiego:

http://www.allegro.pl/item440437186_intel_..._najtaniej.html

Akahan
komentarz
komentarz

Nie to są 2 nie zależnie pracujące rdzenie, ale i tak ten E2180 będzie szybszy, a do jakiego sprzętu to ma iść(grafa, zasilacz, mobo) wtedy Ci może powiemy jaki procek do tego.

Korzeeen
komentarz
komentarz

Do jakiego sprzętu to jeszcze nie wiem, przymierzam się do zakupu komputera i właśnie myślę jaki procesor. Na pewno do takiego zestawu z 2GB Ram, kartą graficzną pewnie 256Mb... Komputer bez rewelacji, gdyż niczego specjalnego nie potrzebuje. Chodzi mi po prostu o to żeby chodził szybko i się nie wieszał. Dwurdzeniowy 2GHz wystarczy? Mam teraz starego Pentium4 1.7Ghz i nie jestem z niego zadowolony, ale ma on z 8 lat. Duża różnica będzie między tymi dwoma?

n31T
komentarz
komentarz

Bierz dwurdzeniowego 2ghz ;)

azarus
komentarz
komentarz

jeśli masz więcej pieniędzy to możesz kupić Procesor Core 2 Duo E8400 3.0ghz .

na pewno nie będziesz musiał go wymieniać w najbliższej przyszłości a będziesz miał bardzo dobry procesor już teraz.

dwurdzeniowy procesor 3.0 ghz wystarczy. przy Quadach trzeba zawsze kupować dodatkowe chłodzenie więc na razie według mnie nie jest opłacalne jesli nie potrzebujesz duzych mocy obliczeniowych.

Gość
komentarz
komentarz

Jasne że Dual-Core :)

//Znowu spam pomimo ostrzeżeń moderacji - dycha do kompletu.

//piku

swirek
komentarz
komentarz
przymierzam się do zakupu komputera i właśnie myślę jaki procesor.
Jesli tak, to polecam zajrzec do dzialu: Polecane zestawy komputerowe

Podaj kwote jaka dysponujesz i co czego ten komp ma sluzyc. na pewno Ci cos doradza sensownego :)

emsiol
komentarz
komentarz

Nie wiem, tylko o tym czytalem ale ten core 2 duo ktory masz zamiar kupic to przy lepszym chlodzeniu potrafi osiagnac do 90% overclockingu co sprawia ze dochodzi do czestotliwosci na poziomie 6x00 ale glowy za to nie dam bo nie pamietam czy to ten wiem tylko ze to bylo cos 21x0. tyle ci moge pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.