x-kom hosting

Intel Core 2 QUAD czy Intel Core 2 Duo ?

vinson
utworzono
utworzono

Który procesor jest lepszy Intel Core 2 QUAD Q6600 czy Intel Core 2 Duo E8400 3,0Ghz?

Większość mi doradza E8400? I czym się różnią te dwurdzeniowe od czterordzeniowych?

swirek
komentarz
komentarz
Który procesor jest lepszy Intel Core 2 QUAD Q6600 czy Intel Core 2 Duo E8400 3,0Ghz?
Lepszy jest e8400. Jest wydajniejszy, zrobiony w nowszej technologii 45nm (q6600 65nm). Bierze mniej pradu, mniej sie grzeje, lepiej podkreca.
Większość mi doradza E8400?
I dobrze robi "wiekszosc" ;)
I czym się różnią te dwurdzeniowe od czterordzeniowych?
Iloscia rdzeni, obslugiwanymi instrukcjami, procesem technologicznym. Wydzielanymi temperaturami, wydajnoscia, iloscia pobieranej energii.

Wspolne maja to, ze jest to Intel i dziala na podstawce LGA775 ;)

Gość
komentarz
komentarz
Który procesor jest lepszy Intel Core 2 QUAD Q6600 czy Intel Core 2 Duo E8400 3,0Ghz?

Zależy co robisz. Grafika, obróbka wideo, AutoCAD, obróbka dźwięku - Q6600. Gry, i mprogramy multimedialne - E8400.

I czym się różnią te dwurdzeniowe od czterordzeniowych?

Sama nazwa wskazuje :P

grubys
komentarz
komentarz

Z własnego doświadczenia polecam E8400 ;)

pozdro

Mattix95
komentarz
komentarz

Tak zdecydowanie E8400 to dobry wybór ;) . Jeśli zaś Obrabiasz grafikę , projektujesz w 3D itp. to Quad będzie lepszy . Do gier itp. E8400 jest lepszy ponieważ ma większe taktowanie zegara 3,0 a Quad 2,4 . Należy pamiętać że rdzenie ,, nie łączą się '' czyli np. Quad nie ma 9,600 GhZ a C2D ( Core 2 Duo ) 6,0 GhZ . ;)

Pozdrawiam i przypominam że ważne jest do czego używasz komputer ;) .

vinson
komentarz
komentarz

hehe to już zgłupiałem :( komp mi potrzeby na studia, AutoCAD, obróbka grafiki i 3d będą miał ale też chciałbym sobie pograć...

ale kupie chyba tego e8400 :)

dzięki :)

komputerowiec?
komentarz
komentarz

Na quadzie tez mozna grać działają wszystkie nowe gry bez problemu zalezy jakas masz reszte sprzetu

carlitoneo
komentarz
komentarz

Jasne że na dzień dzisiejszy najlepszy będzie E8400 lub E8500 zależy czy kręcisz czy nie. Wg. mnie czterordzeniowce dziś są jeszcze nieopłacalne dla normalnego użytkownika, po prostu nie ma programów które by obsłużyły 4 rdzenie, a raczej korzystały z ich potencjału. A E8400 i dobrze się kręci i nie zjada tyle energii co Quad.

Gość
komentarz
komentarz
Na quadzie tez mozna grać działają wszystkie nowe gry bez problemu zalezy jakas masz reszte sprzetu

Dokładnie masz rację w 100%. Chodzi tu jednak o jego zastosowanie. Bo wiadomo na Q6600 pograsz w nowe gierki. To samo z E8400 porobisz na AutoCAD'zie i grafike i wogule. Poprostu chodzi o to co robisz :)

olszak
komentarz
komentarz

do grafiki to zdecydowanie coś 4 rdzeniowego, tylko jeszcze trzeba zacząć od tego jaką masz kartę graficzną, bo do grafiki 3d są zdecydowanie inne

komputerowiec?
komentarz
komentarz

Dlatego jeżeli on sie bawi roznymi skomplikowanymi aplikacjami jakas grafika czy cos to niech wezmie quada a jak ma ochote czasem pograc to tez spokojnie moze ,wiec autorze jaka masz karte graficzna gdyz jest to dosc istotny element w doborze procesora

Gość
komentarz
komentarz

Tylko zauważ jeszcze że Q6600 jest w 65nm a E8400 jest w 45nm. Pozatym obydwa procesory się świetnie kręcą i nawet rzekłbym że szkoda ich niepodkręcać, bo poprostu CPU z serii Core 2 są stworzone do OC i jest to poprostu niewykożystana moc. Podkręcony E8400 bije na głowe Q6600 ;)

Gawcio
komentarz
komentarz

A do czego będzie komputer?

Akahan
komentarz
komentarz
A do czego będzie komputer?

Z choinki żeś się urwał?!

hehe to już zgłupiałem sad.gif komp mi potrzeby na studia, AutoCAD, obróbka grafiki i 3d będą miał ale też chciałbym sobie pograć...

Piszę jak byk, ja bym brał E8400 i kręcił... Powinien tak czy siak starczyć do jakiejś tam grafiki.

Gość
komentarz
komentarz

Tak więc co robisz Grafika, projekty, wideo, dźwięk - Q6600. Gry i multimedia - E8400 w chyba 1000 postach o tym było wystarczy poszperać po forum !

azarus
komentarz
komentarz

jeśli autor nie napisał że potrzebuje do grafiki i bardziej wymagajacych rzeczy to pewnie potrzebuje tylko do gier i multimediow.

wiec wybor jest prosty Procesor Core 2 Duo E8400 3.0ghz

Jesli jednak chciałbys Q6600 to radze jeszcze kupic chlodzenie do tego.

Jednak i tak mysle ze ten C2D to dobre rozwiazanie nawet jesli potrzebowalbys robic malo zaawansowana grafike.

falcon1984
komentarz
komentarz

Zasada nr 1: Nigdy nie kupujemy kompa na allegro

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=59623

mati83
komentarz
komentarz

Nie kupuj kompa na allegro najlepiej złóż go sam na apollo.pl za dopłata ci go złoża i za ta cene bedziesz miał lepszego

vinson
komentarz
komentarz

ja bym go kupował normalnie w sklepie(odbiór własny), bo to sklep internetowy który jest u mnie w mieście wiec spoko, ale który lepiej ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Obydwa są źle dobrane

Zajrzyj do działu zestawy i tam masz temat z polecanymi zestawami, trzeba taki w sklepie zamówić z takimi częściami i tyle :)

Gość
komentarz
komentarz

Ja osobiście bym brał Q6600 i go podkręcić. Zresztą napisz do SebaSonido on ma Quada i go kręci. Wg. mnie E8400 jest dobry kiedy grasz naprawdę w wymagające gry. A pozatym jak grasz w gry które obsłujują 2 rdzenie, to Quad je wykożysta. No a pozatym masz te 2 rdzenie na zapas, no nie ?

Thief27
komentarz
komentarz

Ja bym brał quada.Sam go używam i gram w wszystko na full. pozatym quad to bardziej zakup w przyszłość.Bo zapewne Far Cry 2 i Gta 4 będą na 4 rdzenie.

Gość
komentarz
komentarz

Far Cry 2 ma obsługiwać procesory wielordzeniowe - od 2 rdzeni wzwyż :P

swirek
komentarz
komentarz

złóż go sam na apollo.pl za dopłata ci go złoża i za ta cene bedziesz miał lepszego
Na apollo.pl skladaja komputery bez doplaty. Gratis, przy zamowieniu calego zestawu. Oczywiscie na zyczenie klienta. Nie dosc, ze go zloza, przetestuja, to czasem nawet nowy BIOS wgraja od razu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.