x-kom hosting

Podkręcanie Intel Pentium Dual Core 1.6 programem

jasiek23
utworzono
utworzono

Witam. Mam ochotę podkręcić swojego procka ale nie mechaniczne tylko przy pomocy jakiegoś programu. Jaki program polecilibyście do tego i jak to wogóle zrobić tym programem... :huh: Słyszalem ze Dual Cory 1.6 są bardzo podatne na podkręcanie. Jakie parametry brać pod uwagę? Jak ustawić FSB??Do jakiej bezpiecznej wartości mozna podkręcić ten procesor? powiem szczerze ze gdybym podkręcił go do 1.9 na rdzeniu to bym był happy a jesli do 2.0 to bardzo happy. Mozliwe wogole jest podkręcenie do takich wartości?

falcon1984
komentarz
komentarz

1. Procesor podkręca się tylko i wyłącznie w biosie, nie żadnymi programami w Windowsie

2. Ten procek można wykręcić na 3GHz, a 2GHz to on robi z palcem w tyłku :lol:

3. Zacznij od ustawienia napięcia i timingów dla RAM, potem zwiększaj FSB procka śmiał o aż do 2.5GHz nawet. Jakby co to trzeba lekko podnieść napięcie na procku

Kamzilla
komentarz
komentarz

Jest możliwe (podkręcenie) ale zależy na jakim sprzęcie i chłodzeniu :)

jasiek23
komentarz
komentarz

Mój sprzęt to:

1. Płyta glówna Gigabyte GA-945GM-S2

2. 1512 GB RAM

3. zasilacz Ibox 350 watt

Da się podkręcić z tym moim zasilaczem??

Do "falcon1984": a do jakich wartości ustawiać te timingi dla RAM i napięcia? Napięcie na procku tez się reguluje w biosie??

Wiecie...nie chcę sobie procka sp***** a potem pluć w bordę ze po jakiego coś tam kręciłem?

swirek
komentarz
komentarz
zasilacz Ibox 350 watt

Da się podkręcić z tym moim zasilaczem??

Radze go od razu wymienic. Taki zasilacz stanowi zagrozenie dla calego Twojego sprzetu.

2. 1512 GB RAM
a do jakich wartości ustawiać te timingi dla RAM i napięcia?
A co to za RAM, jaka firma i model? Jakie kosci?
Napięcie na procku tez się reguluje w biosie??
Tak.
jasiek23
komentarz
komentarz

Nie mam juz zamiaru podkręcać procka. Dzięki za porady.

swirek
komentarz
komentarz

Nie mam juz zamiaru podkręcać procka.
A szkoda bo podkrecac zawsze warto, tylko trzeba wiedziec jak oraz wykazac sie cierpliwoscia :) To przynosi naprawde dobre wyniki :)
Gość
komentarz
komentarz

Czemu nie ? Twoja płyta nie ma funkcji oc w BIOS-ie dlatego chcesz podkręcać programem ?

No to spróbuj SetFSB najnowasz wersja. Sprawdzałem na mpim P5B I gra ;)

Forik123
komentarz
komentarz
Czemu nie ? Twoja płyta nie ma funkcji oc w BIOS-ie dlatego chcesz podkręcać programem ?

No to spróbuj SetFSB najnowasz wersja. Sprawdzałem na mpim P5B I gra ;)

Kolega dobrze mówi Set FSB i będzie git :) Ja również tak zrobiłem i miodzio :) Pozdrawiam

jasiek23
komentarz
komentarz

No i d***:-\ Czytalem przed chwilą w necie "sprawozdanie" z podkręcania procesorów(w tym i mojego 1.60) a podkręcali naprawdę profesjonaliści w tym fachu i niestety...w przypadku mojej płyty glównej(Gigabyte GA-945GM-S2)po podkręceniu nie zanotowano zadnego wzrostu szybkości procka, komputer startował z normalną szybkością procesora. W przypadku innej płyty glównej Gigabyte'a z rodziny 945 po podkręcaniu wogóle nie wykrywalo kontrolera SATA a więc komp nie mógł nawet wystartować. Także z podkręcania nici:-\ W przypadku kazdej płyty z 945 podkręcenie bylo niemożliwe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.