x-kom hosting

jak zdjac procesor

hubij
utworzono
utworzono

Witam. To mój pierwszy post na forum.

Szukałem w googlach ale nie zlalazlem odpowiedzi, zreszta wynika to z tego ze nie wiem za bardzo jak czynnosc sie nazywa ;)

chodzi mi konkretnie o odczepienie/zdjecie/wyciagniecie/odłączenie/etc. procesora od plyty glownej ;D

jak mam to zrobic? z wiatraczkiem/radiatorem nie ma problemu, tylko nie za bardzo wiem jak procesor zdjac, nigdy tego nie robilem, a wiem ze moj kolega jak robil to pierwszy raz to "polamal mu nózki"

Potrzebuje zdjac procek, albo chociaz go podwazyc, zeby go "przedmuchac" bo komp sie zawiesza i resetuje, raz przedmuchalem tak dookola to dzialalo normalnie ale tydzien...

dodam ze nie wiem co to za procek, bo nie jest moj, wiem tylko tyle ze mialem kiedys podobne objawy u siebie, gosc w serwisie powiedzial ze przeczyscil procek i wszystko działało od tego czasu

mam go czyms podwazyc? srubokretem albo jakas wykalaczka? czy jakos odkrecic? a moze reka po prostu odczepic? i czy nie bedzie probvlemu wsadzic go spowrotem? ;d

ps z gory dzieki za odpowiedz ;)

Gość
komentarz
komentarz

podważ srubokretem moze wyskoczy . jak nie to wez drucik obok wejscia wylam

heex307
komentarz
komentarz

Musisz podnieść w bok, a potem do góry taką jakby "wajchę" obok socketu i potem łatwo wyjmiesz procka.

Gość
komentarz
komentarz

Nie piszcie bzdur! W żadnym razie nie podważaj procesora żadnym drutem ani śrubokrętem!. Jaki to procesor albo jaka płyta główna. Jak masz cyfrówkę, to zrób zdjęcie i wklej na fotosik.pl zamieść tu link.

swirek
komentarz
komentarz
bo komp sie zawiesza i resetuje,
Podaj konfiguracje komputera.

- procesor

- ram

- plyta

- grafika

- zasilacz

- dysk

Czy komputer jest nowy, stary, czy kupiles go juz w zlozonym na gotowo zestawie czy ktos go skladal z wybranych czesci? Czy moze uzywany i trzeba z nim zrobic porzadek?

hubij
komentarz
komentarz

jak juz pisalem komputer nie jest moj, posiadacz go raczej nie bedzie umial podac mi tych informacji, a problem jest w tym ze ja tez nie za bardzo bo nawet jak sie do tej osoby udam to niekoniecznie komputer sie wlaczy ;d

wiem tylko ze kupowany byl nowy, ma ok 2 lat (2 lata na pewno bo po gwarancji) i kupowany w sklepie wiec chyba sklep skladal ;)

jak raz go przeczyscilem (przedmuchalem wszystko sprezonym powietrzem) to dzialalo przez tydzien-dwa jak nalezy (komputer przed wyczyszczeniem byl baaardzo zakurzony) a po prostu chodzi mi o ten procesor bo tylko jego nie moglem odczepic od calosci, cala reszte (ram, grafike itp) wymontowalem i przedmuchalem gniazda a wydaje mi sie ze moze byc to jego wina, bo gdy moj komputer wariowal w podobny sposob i zanioslem go do serwisu to gosc powiedzial ze rozebral go, przeczyscil zwlaszcza procesor (ktory uprzednio wymontowal) zlozyl, i dzialalo, a za calosc zawolal 50zl... wiec zaoferowalem swoja pomoc darmowa, z mysla ze jesli to jest to samo to uszczedze wlasciciela przed wydatkiem 50zl ;D

PS az taki glupi nie jestem zeby wylamywac jakies druciki :F

swirek
komentarz
komentarz

Przypuszczalnie moze problemem sa temperatury procka albo zasilacz odmawia posluszenstwa po dwoch latach. Sprobujcie podpiac jakis markowy zasilacz i sprawdzcie czy komp dalej bedzie swirowac.

Gość
komentarz
komentarz

W starszych prockach obok podstawki była dźwignia (metalowa lub plastikowa), podnosząc ją do góry uwalniałeś procesor z podstawki. W nowszych płytach także coś takiego występuje. Wystarczy podnieść dźwignię do pionu i będzie można bez problemów wyjąć procek z podstawki.

Kamilosław
komentarz
komentarz

Tak jak mówi Puciek, w starszych procesorach była dźwignia, wystarczylo ją podniesc do gory.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.