x-kom hosting

Do jakiej wartosci musze podkrecic mojego Athlona X2 4400+ (2,3GHz) aby nie spowalnial GF'a 9800GT

PabloWRz
utworzono
utworzono

Jak w temacie :) Do jakiej wartosci musze podkrecic mojego Athlona X2 4400+ (2,3GHz) aby nie spowalnial GF'a 9800GT. Nie znam sie na kreceniu. Nigdy tego nie robilem. Ustawilem mnoznik na 11 bo tyle moge najwiecej a czestotliwosc ustawilem na 218MHz co dalo mi 2.4GHz juz prawie 30 min jade na Orthosie i w everescie temperatura 1 rdzenia wskazuje 44 a drugiego 33 na poczatku rosla teraz juz utrzymuje sie na takiem poziomie. Dobrze podkrecam? Nie wiem dokladnie o co chodzi z ta czestotliwoscie FSB wszedzie pisza zeby ja podnosic stopniowo czy to walsnie zrobilem?

Ebola
komentarz
komentarz

Oj wysoko bedzie trzeba...zeby 9800GT mogo "smigac" na Athlonie X2 to te 3ghz przydało by sie...3ghz nie będzie łatwym wynikiem do osiągniecia, jakie masz chłodzenie?

PabloWRz
komentarz
komentarz

boxowy ale az 3GHz?? no co wy? gdzies na jakims forum jest zestawienie najbardziej oplacalnych kart do danej sumy i jakich one wymagaja prockow i podawali ze C2D 2,4GHz a Athlony X2 2,6GHz a na naszym forum w polecanych zestawach polecaja Athlona X2 5000+ i Radka HD4850 i nie ma czerwonej gwiazdki ze procek wymaga krecenia wiec jak to jest?

zarek
komentarz
komentarz

Podkręć do 2,5 - 2,6 i będzie ok :) 3GHz starczą chyba nawet do radeona HD4850

Gość
komentarz
komentarz

Przedewszystkim zmień chłoedzenie, wiem że AMD robi teraz dobre BOX'y ale są lepsze :P

Dobrze czytałeś jak kupisz nowe, dobre chłoedzenie i podniesiesz napięcie może uda się dojść do 2,8 :D

swirek
komentarz
komentarz

Do jakiej wartosci musze podkrecic mojego Athlona X2 4400+ (2,3GHz) aby nie spowalnial GF'a 9800GT.
2,8GHz - 3,0GHz
Adexis
komentarz
komentarz

Dokladnie tak jak mówią koledzy ok. 2.8 bedzie git polecam chlodzenie Pentagram Karakorum to wydatek ok 80-100 zl ale jest naprawde porządne :)

PabloWRz
komentarz
komentarz

wiec tak jesli wyciagne do 2,55GHz to moge kupic sobie 9800GT? I czy bedzie wszystko chodzic na tyle abym mogl sobie dobrze pograc w nowe gry na wysokich ustawieniach? Bo nie mama kasy na nowy procesor;/ Co mi radzicie? moge wydac max do 450zl. Jest tez opcja zebym sobie kupil 9600GT ale jest slabsza od 9800GT wiec lepiej 9800GT z takim prockiem podkreconym na blisko ponad 2.5GHz czy kupic 9600GT co bedzie wydajniejszym rozwiazaniem?

swirek
komentarz
komentarz

Nawet majac procka na 2,55 mozesz kupic 9800GT. Bedzie dzialac bardzo dobrze. Jesli grafika bedzie spowalniana to bardzo nieznacznie. Wszystko ok.

PabloWRz
komentarz
komentarz

jesli 9800GT bedzie dzialac bardzo dobrze to moze kupilbym radeona HD4850? czy to juz zdecydowanie za mocna karta na moj procesor? i glupstwem bykloby kupowac ja?

swirek
komentarz
komentarz

Wyjdzie mniej wiecej na to samo :)

PabloWRz
komentarz
komentarz

Bawilem sie troche w podkrecanie i przy tych ustawieniach w Orthosie wyskoczyl blad po 5 min. Macie jakies rady? Nie ustawilem zbyt niskiego HT?

63ed74e118df4f82.jpg

b3f31c1dea2b6d8e.jpg

swirek
komentarz
komentarz

Jesli temperatury sa ok podnies napiecie procka. Zmiana napiecia o "raz" wyzej i testuj, jesli wywali blad to zmiana o kolejny "krok" i znow testy. I caly czas obserwuj temperatury. Podnoszenie napiecia powoduje jej znaczny wzrost. Gdy uzyskasz stabilnosc (ok 30 min testu) to mozesz probowac krecic wyzej.

Osobiscie uwazam ze jesli utrzymasz stabilnie te 2,8GHz to bedzie ok :)

PabloWRz
komentarz
komentarz

jak mam ustawione napiecie cpu w biose na auto to cpu-z wskazuje ze wynosi 1,312V najwiecej w biose moge ustawic 1,325V kiedy tak ustawilem cpu-z nadal wskazuje 1,312V powiedzmy ze zostane przy 2.8GHz Kupie sobie radeona HD4850 a najwyzej za jakis czas kupie lepszego athlona i podkrece go tez troche. Jaki model radka byscie mi polecili? Myslalem o tym Radeon HD4850 Palit 512MB Box XAE/48500+T352 KLIK nie ma tu fotki ale czy wyglada on TAK? i tu pytanie odnosnie jakosci tego chlodzenia?

swirek
komentarz
komentarz

Wszystkie referencyjne karty maja podobna wydajnosc. Kup taka, ktora ma najlepsze chlodzenie.

Asus, Gigabyte i PowerColor wydaja mi sie lepsze pod katem chlodzenia. Ale prawda jest taka, ze HD4850 lubia sie grzac. Na szczescie karty graficzne wytrzymuja spokojnie temperatury rzedu 90*C dopiero powyzej 100*C robi sie niebezpiecznie.

Co do napiecia, no trudno, widac Twoja plyta na tylko takie pozwala..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.