x-kom hosting

Nagrywarka nie czyta czystych płyt dvd

db182
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam laptopa hp pavillion dv6000 z nagrywarką HL-DT-ST DVDRAM GSA-4084N ATA device. Niestety nie wykrywa ona w ogóle czystych płyt dvd, próbowałem w kilku programach do nagrywania, ikonka w 'moim komputerze' także twierdzi, że napęd jest pusty. Przy płytach zapisanych oraz czystych cd, problem nie występuje. Czy ktoś miał podobny problem?

siwex19
komentarz
komentarz

Może to nie jest napęd DVD tylko CD :D Albo ktoś ci podmienił na CD :D

db182
komentarz
komentarz

zaraz sprawdzę, czekaj

nie, jednak mam dvd

:):):):)

zarek
komentarz
komentarz

może ta nagrywarka nie obsługuje tych płyt co masz, bo jeśli czyta i nagrywa płyty cd to znaczy że nie jest popsuta ;)

db182
komentarz
komentarz
może ta nagrywarka nie obsługuje tych płyt co masz, bo jeśli czyta i nagrywa płyty cd to znaczy że nie jest popsuta ;)

Teoretycznie powinna obsługiwać dvd+r, a jeśli chodziło Ci o firmę płyt, to jutro kupię coś innego, żeby sprawdzić, czy tylko verbatimów nie lubi moja nagrywarka.

Gość
komentarz
komentarz

Jak nie masz Nero to ściagnij NeroInfoTool i z glownej zakladki wklej nam screen. Bedziemy miec jak to mowia czarno na bialym co to za naped.

Nero InfoTool

Takie okienko nam daj jako screen os woim napedzie (screen ponizej).

neroinfotool.JPG

post-23018-1221585154_thumb.jpg

db182
komentarz
komentarz

No według tego, powinien moje płyty obsługiwać.

screen.jpg

post-25958-1221586426_thumb.jpg

zarek
komentarz
komentarz

O, fajny programik

Właśnie sprawdź tym programem jaki masz napęd, bedziesz widział jakie masz "plytowe" możliwości ;)

Ps.

Logitech chyba mamy taką samą nagrywarę :P

Gość
komentarz
komentarz

Chciales powiedziec chyba pozadna nagrywarke :P Nagralem na niej z 200 plytek w pol roku i nie widac zeby jej cos odwalalo wiec ja nie polece LG juz w zyciu chyba, ze Pioneer sie z czasem popsuje :P

Apropo nagrywarki autora watku nie am takiej w bazie BIOSów na CDRinfo :P Przejzalem 4 razy dokladnie :P

Z tego co podaje Nero InfoTool nagrywarka obsluguje wszystkie mozliwe plyty DVD, ale ja mialem juz 5 nagrywarek LG w zyciu i kazda prawie co 6-8 miesiecy przestawala nagrywac DVD wiec LG robi szitowskie nagrywarki przesiadz sie na Pioneerka, a nie pozalujesz :)

kalar
komentarz
komentarz

Miałem kiedyś ten sam problem wcale nie nagrywała płyt DVD. Gdy jeszcze raz zainstalowałem windows'a nagrywała już bez problemu.

sword
komentarz
komentarz

Ja też uwazam że to może byc problem windy a nie koniecznie nagrywarki. Najłatwiej to sprawdzić podłączając do innego kompa jak na innym bedzie to samo to radził bym wyczyścic laser i wgrac nowy firmware i mysle że to powinno rozwiązać problem.

zarek
komentarz
komentarz

No Pioneer robi porządny sprzęt, mam w domu dwie nagrywarki tej firmy i z żadną nie mam problemów :P

  • 6 miesięcy później...
anonimowy1989
komentarz
komentarz (edytowane)

Przepraszam że odkopuje stary problem ale potrzebuje pomocy może ktos już miał cos takiego. Otóż mam komputer HP Pavilion DV5 1160ew i nagrywarka nie nagrywa płyt DVD.

.Komputer posiadam od dwóch dni i niestety chcąc wypalić wczoraj płytke DVD pojawił sie problem. Nagrywarka w ogole nie czyta czystych płyt DVD, w programach np Nero pojawia sie komunikat ze w stacji dysków nie ma płyty. Probówalem płyt dvd róznych firm. Dalej to samo. Zapisane dvd czyta bez problemu. Nagrywarka normalnie NAGRYWA PŁYTY CD / CD-RW , problem jest tylko z DVD. Opisalem Hp problem i odpisali mi że musze odesłac laptopa do serwisu ... jest na to jakaś rada? Prosze o pomoc. Przesyłam screen z Nero Tool. http://img26.imageshack.us/my.php?image=nerotool.jpg

Ps. Dodam że mam zainstalowane dwa systemy, jeden Vista, który juz byl na lapku, i drugi Xp. Wszystkie sterowniki są. Problem jest oczywiscie na obu systemach

//Napisz własny temat

//Syntium

Edytowane przez vel.Syntium
Zamykam
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.