x-kom hosting

Dysk Sata300

PP101
utworzono
utworzono

Witam czy w dyskach sata300 nie trzeba juz ustawiać zworek na master i slave ?Bo przysłali mi własnie Samsung SpinPoint F1 HD642JJ 640GB i w zestawie nie ma zworki i sa tylko 2 mozliwosci ustawienia ?

dar55
komentarz
komentarz

nie trzeba

PP101
komentarz
komentarz

Zaintalowałem ten dysk i teraz jak włączam komputer to mi wyskakuje "no ide master h.d.d detected: Press f1 to resume" wiec jak nie trzeba ustawiać mastera to czemu pojawia sie taka informacja ?

dar55
komentarz
komentarz

ano nie trzeba :D

sprawdź :

czy bios widzi twój dysk SATA

czy masz jeszcze jakiś dysk lub napęd

napęd PATA ? na master?

wyłacz w biosie Halt ON na No errors

przede wszystkim jaką masz sekwancję bootowania , ma być CD - HDD , ale w opcjach dysków twój SATA jako Primary

  • 2 tygodnie później...
PP101
komentarz
komentarz
ano nie trzeba :D

sprawdź :

czy bios widzi twój dysk SATA

czy masz jeszcze jakiś dysk lub napęd

napęd PATA ? na master?

wyłacz w biosie Halt ON na No errors

przede wszystkim jaką masz sekwancję bootowania , ma być CD - HDD , ale w opcjach dysków twój SATA jako Primary

czy bios widzi twój dysk SATA -bios widzi dysk sata

czy masz jeszcze jakiś dysk lub napęd -mam dysk ata i jest ustawiony na master a napęd na slave

wyłacz w biosie Halt ON na No errors-''wyłacz w biosie Halt ON na No errors'' nie znalazłem tego w biosie

przede wszystkim jaką masz sekwancję bootowania , ma być CD - HDD

1 dysk sata na ktorym mam zainstalowanego win i dysk ata

2 napęd

Dalej mam z tym problem zmieniałem dysk na slave a napęd na master i no nic nie dało jedynie w biosie wyłączyłem ''wait for F1 if error'' dzięki temu juz nie trzeba wciskac f1 ale dalej wyskakuje ''no ide master h.d.d detected'' co mozna jeszcze zrobic ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.