x-kom hosting

Czy ten procek jest dobry

szoch
utworzono
utworzono

witam na aukcji znalazłem taki procek Core 2 Duo E6850 3,0 GHz/4MB/1333MHz SLA9U http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=435660280 mi się wydaję że on najlepszy nie jest bo widać po cenie ale proszę o opinie fachowców

DeNeB
komentarz
komentarz

Do najnowszych nie nalezy bo jest wykonany w technologii 65nm.Ale to nadal bdb.procesor ktory jest lepszy od E7200, z kolei ktory jest wykonany w technoloii 45nm.Ale cenowo takie same.Mysle ze to naprawde dobra okazja tyle ze szkoda ze to wersja oem <_<

szoch
komentarz
komentarz

co to znaczy wersja oem i mówisz że lepszy od e7200 bo właśnie ten chciałem kupić

a będzie ten procek pasował do mojego kompa

plyta asus p5n-e nforce 650i sli

karta 8600gts

zasilacz do wymiany bo na razie fell400-atx

DeNeB
komentarz
komentarz
co to znaczy wersja oem i mówisz że lepszy od e7200 bo właśnie ten chciałem kupić

a będzie ten procek pasował do mojego kompa

Wersja oem to znaczy ze jest bez chłodzenia,musiałbys zakupic nowe chłodzenie.

Z kolei jak to jest wersja oem to warto dołozyc do E8400 box.Jezeli chciałes zamawiac E7200 to odradzam jest ciut wydajniejszy od E5200 ktory jest około 100zł tanszy ;)

szoch
komentarz
komentarz

chciałbym kupić procek tak do 400zł to jaki doradzasz a i ile kosztuje chłodzenie do e6850

szoch
komentarz
komentarz

czyli który z tych 2 się bardziej oppłaca

DeNeB
komentarz
komentarz
czyli który z tych 2 się bardziej oppłaca

Bierz Intel Dual-Core E5200 i na boxie do 3ghz spokojnie pojdzie na twojej płycie ;) Na lepszych płytach idzie na 3.8ghz bez problemu.

Nie bierz Intel Pentium Dual Core E2180 2GHz BOX kompletni sie nie opłaca

szoch
komentarz
komentarz

co do podkręcania jestem zupełnie zielony więc będzie ciężko

swirek
komentarz
komentarz

e7200 ma wiecej pamieci cache, wiec bedzie ciut wydajniejszy.

Z drugiej strony bardziej oplacalny jest e2180 jako ze jest tanszy nawet z dokupionym lepszym chlodzeniem.

Lecz nalezy jeszcze rozpatrzec reszte sprzetu jaka bedzie do tego procesora, jaka grafika? Jesli jakas z nowszych to te 3,0GHz moga przestac wystarczac. Jesli sredniej klasy to bedzie ok.

Ja osobiscie poszukalbym taniego (w granicach 400 - 450 zl) e8400 BOX.

DeNeB
komentarz
komentarz
Ja osobiscie poszukalbym taniego (w granicach 400 - 450 zl) e8400 BOX.

Pewnie jezeli masz kase i nie chcesz podkrecac to wez Intel Core2 Duo E8400

Ale jezeli nie masz kasy to smiało bierz E5200 :)

szoch
komentarz
komentarz

dobra poczekam do listopada bo podobno procki mają stanieć intela i sobie raczej zakupie e8400.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.