x-kom hosting

[Rozwiązany] uTorrent i przekierowanie portu

Sonido
utworzono
utworzono

Witam,

Jak należy przekierować port i na jaki? Wyświetla mi się w uTorrencie coś takiego

1.JPG

2.JPG

post-11936-1221428747_thumb.jpg

post-11936-1221428754_thumb.jpg

kajzer
komentarz
komentarz

<<klik>>

to może pomóc.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ustaw port w uT na jakiś wysoki np. 64000 (ustaw żeby nie był losowany tylko na stałe podany) i go potem odblokuj w firewallu/routerze

Jak jesteś za Natem w sieci lokalnej to pogadaj z adminem, żeby ci port przekierował i wtedy ten przekierowany wpisz w opcjach uT

Kliknij też w button "Sprawdź przekierowanie portu" i zobacz czy zwraca ci czerwony czy zielony komunikat, przy odblokowanym porcie powinno być na zielono co oznacza, że do twojego komputera przychodzą inne połączenia

Sonido
komentarz
komentarz

Ok, tak ustawiłem i w uT już mam na zielono "ptaszka" i napis, że połaczenie z siecią jest ok, lecz po chwili wróciło na żółty trójkąt z wykrzyknikiem i napis "brak połączeń przychodzących. Jeżeli ten status utrrzymuje się dłużej, może on oznaczać problem z konfiguracją Twojej sieci".

Jednak w firewallu nie znalazłem tego portu, aby go otworzyć, zatem może nie jest to aż tak konieczne. Używam ZoneAlarm. Mam łącze 1,5Mb/s (dzień), 6Mb/s(noc), więc ile ustawić w rodzaju połączenia w uT? Jakoś szczególnie nie zauważyłem, żeby mi transfer wzrósł.

Oczywiście plusiki Panowie ;)

A oto moje opcje w routerze:

edi.JPG

ip.JPG

post-11936-1221463464_thumb.jpg

post-11936-1221463519_thumb.jpg

kajzer
komentarz
komentarz

w uTorrent możesz chyba ustawić 1, ewentualnie 2Mbit, chociaż nie jestem pewien czy wpłynie to jakkolwiek na prędkość pobierania. ważne, żeby porty były otwarte, jeżeli masz zielonego ptaszka, to znaczy, że jest ok.

falcon1984
komentarz
komentarz

W firewallu dodaj aplikacje do zaufanych i otwórz dla niej wskazany port, jak tam mam zrobione w Kaspersky Internet Security i ładnei przepuszcza połączenai od innych

A połączeń na torrent to daj po 100 na torrent i globalnie 300 :D

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wejdź w uTorrenta w Ustawienia --> Połączenia i w Port dla połączeń przychodzących wpisz: 55555

Następnie wejdź w konfigurację routera, w zakładkę: Port forwarding Configuration

ID - wpisz 1

ext. port: 55555

priv port: 55556

Port Type: TCP

Host IP Address: IP swojego komputera.

Sonido
komentarz
komentarz

@Andziorka

Mam coś takiego i tam ID nie ma :/

Jak tu wprowadzić i jakie dane?

Z góry dzięki ;)

edi.JPG

post-11936-1221575006_thumb.jpg

Tomek
komentarz
komentarz

Private IP wpisujesz adres IP swojego komputera w sieci.

Start uruchom cmd ipconfig

Port Range w oba pola ten sam numer portu.

Psycholandia
komentarz
komentarz

A jaki router dokładny masz?

Sonido
komentarz
komentarz

Edimax BR-6304Wg Wireless VPN Broadband Router

ok, IP to wiadomo, ale obydwa porty 55555? Czy jeden 55555, a drugi tak jak Andziorka mówiła 55556 ?

I to wszystko?

Tak jest ok?

a.JPG

post-11936-1221576887_thumb.jpg

Psycholandia
komentarz
komentarz

Tak jest dobrze. Ja mam wpisane 55555-55556 i zaczęło mi na prawdę ładnie śmigać :)

kajzer
komentarz
komentarz

lajtowo, tak jest dobrze, sprawdź jeszcze dla pewności w uTorrent, czy port jest otwarty.

Sonido
komentarz
komentarz

No w uT jest dalej żołty trójkąt, ale jakby przyśpieszyło ;) Więc może w samym uT coś jeszcze zmienić? Mam tam ustawiony port 55555

12.JPG

post-11936-1221580318_thumb.jpg

kajzer
komentarz
komentarz

opcje -> ustawienia -> połączenie. odznacz mapowanie portów jeżeli jest zaznaczone.

Sonido
komentarz
komentarz

Chyba jednak to nie jest odpowiedni port, bo po restarcie systemu znowu czerwone kółko :/ i transfer poniżej 100kb/s

Tomek
komentarz
komentarz

Zmień port na np. 62774

w uTorrent opcje > ustawienia> połączenie> i wpisujesz

Czasami uTorrent pomimo poprawnie przekierowanego portu wskazuje błędy połączenia.

Jaki masz transfer średni na dobrych źródłach?

Podaj jeszcze na jaki numer IP przekierowałeś ten port (wystarczy początek).

Sonido
komentarz
komentarz

192.168.2.xxx - takie mam IP i takie tez wpisalem w ustawieniach routera

Z tymi transferami to jest różnie. W nocy np. miałem ponad 600kb/s, film w 15 min chyba zassało,ale jak mam plik z dobrymi seedami to ciągnie tak jak łącze - ok.180-190kb/s

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł na odblokowanie tego portu? Bo muli ściąganie :/

CRUSADER_PL
komentarz
komentarz
opcje -> ustawienia -> połączenie. odznacz mapowanie portów jeżeli jest zaznaczone.

W jakim celu odznacza się mapowanie portów i co to daje? Chodzi o porty UPnP czy NAT-PMP?

  • 1 miesiąc później...
Sonido
komentarz
komentarz

Nie zakładałem nowego topicu, bo w sumie sprawa dotyczy także uTorrent, a nie chcę z powodu byle "pierdoły" zaśmiecać forum.

Otóż: po nagłym restarcie kompa, po jego ponownym uruchomieniu ku zdziwieniu moich oczu ukazała mi się pusta lista zarzoconych do programu torrentów :o Zero Seedów, zero leechów, komplente ZERO. Czy jest jakaś możliwość by dorzucić te zaczęte pliki do torrenta ? Bo ściąganie kilkudziesięciu GB od nowa mi się nie uśmiecha :/ No chyba, że ktoś ma Trylogię Matrixa w 1080p (24GB) :lol:

falcon1984
komentarz
komentarz

Zassaj ponownie pliki torrent i zacznij je ściągać do tego samego miejsca co poprzednio, wtedy zacznie ci hashować poprzednie pliki i dociągnie tylko to co brakuje a nie od nowa

Sonido
komentarz
komentarz

Faktycznie, zadziałało...przynajmniej z trylogią ;) Być może zależy to od konkretnych trackerów, bo nie wszystko ruszyło od miejsca poprzedniego, ale ogólnie działa. Dzięki falcon ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.