x-kom hosting

[Rozwiązany]Kupno karty dźwiękowej

airdamien23
utworzono
utworzono

Chciałbym kupić kartę dźwiękową jak najlepszą w jakości dźwięku i wydajności aby z moich głośników wydobyć wszystko. Głównie gram, słucham muzyki, pracuję na kompie w przyszłości kupie sobie słuchawki to też musi bardzo ładnie grać. karta musi posiadać FULL High Definition i żeby był dźwięk przestrzenny 5.1. Obecnie posiadam płytę główną ABIT AB9 Pro ( karta dźwiękowa zintegrowana ) i głośniki Logitech X-540. cena tak w przedziale 300-400zł.

Inne pytania:

1. Czy jak posiadam głośniki Logitech X-540 i kupię kartę dźwiękową to jakość i wydajność dźwięku polepszy się niż teraz co mam na integrze ?

2. Jeśli będę miał kartę dźwiękową to muszę wyłączyć w biosie coś ? i czy tylko to zrobić czy coś jeszcze ?

Proszę o pomoc

Kapiszon
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/item431465103_premiera_c...tal1ty_pro.html

http://allegro.pl/item431463063_premiera_a...acja_pclab.html

myśle że droższych kart nie opłaca sie już kupować do Twoich głośników i zastosowań.

ona spokojnie wystarczą.

będziesz musiał wyłączyć zintegrowaną kartę w BIOS'ie to nic trudnego.

nic więce poza instalacja sterowników i konfiguracja karty nie będziesz musiał robić.

jakość i głośność dźwięku znacznie sie polepszy.

Walkman
komentarz
komentarz

ja bym brał asusa , bo tańszy a jakością nie odbiega lub jest nawet troche lepszy

airdamien23
komentarz
komentarz

Ja osobiście myślałem o takich:

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer lub Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition

ale chyba jeśli ich nie polecacie to nie są tak dobre jak ten ASUS ? Co sądzicie o nich ?

Walkman
komentarz
komentarz

może ta fatality jest porównywalna do asusa ale gamer chyba jest gorszy (asus napewno lepszy na stereo) a na 5.1 oba dobre

airdamien23
komentarz
komentarz

Więc co wybrać ? cena nie gra roli w 300-400zł chodzi mi jedynie o jakość, wydajność i głośność dźwięku znacznie się niech polepszy.

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer lub Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer-Fatal1ty Pro Edition

czy

CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO lub ASUS XONAR DX

?

Niech się ktoś jeszcze wypowie ? :) czekam...

Michał Paluch
komentarz
komentarz

X-Fi Titanium to chyba obecnie najbardziej wydaja dźwiękówka na rynku. I nie muszę chyba dopisywać że też jest opatrzona logiem "Fatal1ty" :P

airdamien23
komentarz
komentarz
X-Fi Titanium to chyba obecnie najbardziej wydaja dźwiękówka na rynku. I nie muszę chyba dopisywać że też jest opatrzona logiem "Fatal1ty" tongue.gif

Tak tylko ona kosztuje z 600zł ja mogę wydać 300-400 zł.

Walkman
komentarz
komentarz

no właśnie a asus xonar to karta też bardzo wydajna za 220zl masz cośna poziomie x-fi titanum , aty gościu nie gadaj ,że jest najbardziej wydajna na rynku wejdzie tu audiofil to cie wyśmieje ... są dzwiękówki za 2 x tyle ....

airdamien23
komentarz
komentarz

To ten ASUS na 99% może mi się nie zmieścić ponieważ jest karta graficzna z wentylatorem. ? :blink:

airdamien23
komentarz
komentarz

Ja na allegro nie kupuje. W sklepie komputerowym takim jak apollo, komputronik czy vobis chcę kupić.

Znalazłem super ofertę

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality PRO Series BOX

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_dzwiekowe-32

ale czy warto ją kupić i w tym sklepie też ?

kajzer
komentarz
komentarz

na pewno warto, tak samo jak i warto kupić Xtreme Gamer Fatality Pro, którą sam mam i mogę potwierdzić, że sprawuje się bardzo dobrze. z tym, że nie wiem czy warto w porównaniu z Asusem dokładać prawie 200zł. ja na Twoim miejscu właśnie Asusa bym kupił.

a jeżeli mówisz, że nie zmieści Ci się Asus, to tak samo (a nawet tym bardziej, bo ma obudowę) nie zmieści się X-fi Titanium Fatality Pro, który również jest na PCI Express.

airdamien23
komentarz
komentarz

ASUS nie przemawia do mnie. Ale jeśli wezmę ją

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality PRO Series BOX

to będę zadowolony i polepszy mi się jakość, wydajność i głośność dźwięku ?

vadit
komentarz
komentarz

Jeśli nie potrzebujesz karty specjalnie do gier to zainteresuj się Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi:

http://www.kartydzwiekowe.com.pl/?akcja=produkt&id=255

Bardzo dobra karta, projektowana z myślą o uzyskaniu jak najlepszej jakości dźwięku bez zbędnych bajerów.

W internecie znajdziesz dużo pozytywnych opinii o tej karcie.

piku
komentarz
komentarz

Dobra karta i do tego do 400zł to lepiej daj se siana z SoundBlasterami. Lepiej kupić o niebo lepszego Audiotracka lub podobną przeznaczoną do odtwarzania dźwięku przez duże D a nie marketingu:

http://allegro.pl/item435068231_audiotrak_...und_import.html

http://allegro.pl/item430671439_auzentech_...live_fv_gw.html

http://allegro.pl/item436250973_m_audio_au...iekowa_pci.html

Jest tylko mały szczegół: do tych Logitechów to będą na wyrost - to tak jak kupować 4GB RAM do Pentiuma III chodzącego pod kontrolą Windows 95. Do nich w zupełności wystarczy zwykły X-Fi/Audigy. Przecież nie są to głośniki najwyższych lotów. Jednak jeśli planujesz nie tyle wymianę głośników co podłączenie kompa pod kino domowe lub zakup słuchawek z wyższej półki to powyższe co napisałem będą ok.

kajzer
komentarz
komentarz
ASUS nie przemawia do mnie. Ale jeśli wezmę ją

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality PRO Series BOX

to będę zadowolony i polepszy mi się jakość, wydajność i głośność dźwięku ?

Stary, chyba nikt tu nie jest jasnowidzem i nie wie, czy będziesz zadowolony ;)

na pewno w porównaniu z integrą jakość dźwięku poprawi się znacznie. dźwięk będzie bardziej "soczysty", bas mniej pierdzący (chociaż na temat suba w Logach X-540 możnaby długo dyskutować). weź tylko pod uwagę to co napisałem wyżej, a propos braku miejsca.

edit: piku, pisał wyżej że nie kupuje na allegro, a te karty będzie miał ciężko dostać w pierwszym lepszym, nawet większym sklepie komputerowym.

vadit
komentarz
komentarz
edit: piku, pisał wyżej że nie kupuje na allegro, a te karty będzie miał ciężko dostać w pierwszym lepszym, nawet większym sklepie komputerowym.

Jeśli chcą zarobić to sprowadzą na zamówienie w pierwszym lepszym sklepie komputerowym.

Jeśli nie to można podjechać do sklepu muzycznego i popytać.

Ale nie widzę przeszkód, żeby kupić kartę przez internet. W dzisiejszych czasach to normalność.

airdamien23
komentarz
komentarz

Ludzie jak wy już proponujecie mi różne karty różnych firm to wtedy mam mętlik w głowie ale sam też wiem co dobre może być dlatego zobacze miejsce czy jest NA PCI-E jak jest kupuje to

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality PRO Series BOX

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_dzwiekowe-32

i chyba będzie bardzo lepiej niż na integrze jechać ?

i czy w tym sklepie Icomp mogę spokojnie kupować ? dobry to sklep ?

kajzer
komentarz
komentarz
Jeśli chcą zarobić to sprowadzą na zamówienie w pierwszym lepszym sklepie komputerowym.

no właśnie różnie z tym bywa, przynajmniej w mojej mieścinie ;) ale może spróbować, zwłaszcza chyba ten Audiotrak Prodigy jest godny polecenia. sam bym go chętnie kupił, niepotrzebnie się pospieszyłem z Sound Blasterem.

airdamien23
komentarz
komentarz

dkajzer pisałeś że twoja karta jest bardzo dobra i jak nie narzekasz to po co zmieniać.

Ludzie jak wy już proponujecie mi różne karty różnych firm to wtedy mam mętlik w głowie ale sam też wiem co dobre może być dlatego zobacze miejsce czy jest NA PCI-E jak jest kupuje to

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatality PRO Series BOX

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_dzwiekowe-32

i chyba będzie bardzo lepiej niż na integrze jechać ?

i czy w tym sklepie Icomp mogę spokojnie kupować ? dobry to sklep ?

Proszę o pomoc ?

kajzer
komentarz
komentarz

jest bardzo dobra, i owszem, ale zawsze może być jeszcze lepsza :P do słuchania muzyki, a do tego najczęściej używam karty, Prodigy wydaje się bardziej optymalna. zwłaszcza, że mam w planach przesiadkę na lepsze głośniki.

pisałem Ci już na temat jakości dźwięku w porównaniu z integrą :) natomiast o sklepie nie potrafię niczego powiedzieć.

edit: <<klik>>, masz i czytaj Chłopie ;)

airdamien23
komentarz
komentarz

a ja w biosie mam coś wyłączyć tak to co mam wyłączyć ? moja płyta to ABIT AB9 Pro ?

kajzer
komentarz
komentarz

wchodzisz do bios'u, będzie zakładka peripherals (lub podobna), i tam powinieneś znaleźć onboard audio (onchip sound etc.). zaznaczasz "disabled".

zrób to najlepiej przed włożeniem dźwiękówki.

webber
komentarz
komentarz

Przyznam szczerze, że nie chce mi się wczytywać w cały temat, więc zapytam tylko, jaki jest sens kupowania Audiotraków i innych kart za 400zł do Logitechów X540? Lepiej zainwestować w nowe głośniki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.