x-kom hosting

DVD na Avi

maŁa
utworzono
utworzono

Witam. Mam pliki w formacie DVD - zgrane z kamery cyfrowej. Nie mam nagrywarki DVD tylko zwykłą CD-R. W jakim programie mogę przerobić to DVD na avi bez utraty jakości (bo obecna jest suuuper). Pliki w formacie DVD mam na dysku twardym - nie na płytach. Tylko błagam nie wirtual dub :) Najlepiej program darmowy. Podsumowując: szukam szybkiego łatwego programu który nie zepsuje jakości nagrań.

maŁa
komentarz
komentarz

Po wybraniu folderu docelowego ładuje sie tylko ten najdłuższy film. Jak widać są tam 2 (drugi 86 944 KB). Jak mam załadować do programu ten drugi?forum.jpg

post-8917-1221337880_thumb.jpg

Psycholandia
komentarz
komentarz

Naciśnij Ctrl + A i pozaznaczaj.

maŁa
komentarz
komentarz

Jakość wyszła gorzej niż fatalna :blink:

falcon1984
komentarz
komentarz

Do ripowanai z DVD do avi (XViD) to polecam program: Auto Guardian Knot

Programik łatwy, prosty i przyjemny.

http://www.autogk.me.uk/

maŁa
komentarz
komentarz

Ok zaraz sprawdze :D

Do ripowanai z DVD do avi (XViD) to polecam program: Auto Guardian Knot

Programik łatwy, prosty i przyjemny.

http://www.autogk.me.uk/

Nie wiem czy tak ma byc - przy konwersji to wszystko sie dzieje w wirtual dub.

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak ma być

blochp
komentarz
komentarz

Nie w programie problem ale w wielkości pliku. Chcąc mieć dobrą jakość otrzymasz duży plik avi bo jedynie o 25% mniejszą od DVD, im wyższa kompresja tym gorsza jakość. Jeśli, więc zależy ci na jakości to daruj sobie przerabianie na avi. Ja przerabiając 4GB DVD na avi nie schodzę poniżej 1.4 GB co przy płytach CD jest mało opłacalne i kłopotliwe. Nie prościej kupić nagrywarkę DVD i mieć problem z głowy?

falcon1984
komentarz
komentarz

No kompresja z DVD na avi to tylko do 700MB minimum , a przy filmie około 2h i więcej 2CD + AC3 trzeba robić

  • 1 miesiąc później...
maŁa
komentarz
komentarz

Odświeżam. Dorobiłam się nagrywarki DVD i teraz mogę zgrać pliki w całości. Tylko, że w nero pojawia się komunikat:

komun.jpg

Chcę później odtwarzać te filmy w odtwarzaczu DVD. I teraz nadal nie wiem czy mam zgrać wszystko na płytę?

post-8917-1224701474_thumb.jpg

Danyyy
komentarz
komentarz

Znajdz w nero opcje Wypal pliki DVD-video. w nero startSmart jest napewno. i tam wrzucasz wszystkie pliki które chcesz nagrac i powinno byc ok. Ostrzeżenie dotyczy problemu z odtwarzaniem w Odtwarzaczach DVD takich przenośnych, stacjonarnych czy jak to nazwac xD Na komputerze powinno odtworzyc ale tez nie zawsze daje rade. Dlatego znajdz w nero tą opcje i tam powrzucaj pliki :) Będą 2 foldery VIDEO i AUDIO odrazu bedzie otwarty folder VIDEO i tylko wrzucasz co masz i klikasz Nagraj :) Chyba że nie będziesz chciała oglądac tego na DVD takim zwykłym tylko na Komputerze to możesz tez nagrac to Jako Dysk DVD z Danymi :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.